> Podopieczni > Katarzyna Słowik
kasia_slowik_01

Katarzyna Słowik

Piękny sierpniowy dzień, wakacje w pełni. Jest cudnie. Nagle szok, niedowierzanie i krzyk: „Dlaczego ja”. Mój świat runął w jednej chwili. Wówczas jako uczennica II klasy liceum otrzymałam wstrząsającą diagnozę. Choroba nowotworowa. Wszystkie moje plany związane z rozpoczęciem nowego roku szkolnego zostały przerwane. Przeszłam bardzo ciężką operację, a teraz jestem poddawana kolejnym cyklom chemioterapii. Mimo wszystko staram się być pozytywnie nastawiona do życia i nie tracę nadziei. To dzięki mojemu optymizmowi wierzę, że mogę być zdrowa, zwłaszcza z pomocą dobrych ludzi.

 

Katarzyna Słowik - ur. 2001 r.
Choroba nowotworowa
??,
woj.
KRS 00000 20 382
Cel szczegółowy:
5083 Katarzyna Słowik

Więcej o mnie

Piękny sierpniowy dzień, wakacje w pełni. Jest cudnie. Nagle szok, niedowierzanie i krzyk: „Dlaczego ja”. Jej  świat runął.

Kasia, uczennica II klasy  liceum otrzymała wstrząsającą diagnozę. Choroba nowotworowa. Wszystkie plany związane z rozpoczęciem nowego roku szkolnego zostały przerwane. Kasia musiała przejść ciężką operację, a teraz poddawana jest kolejnym cyklom chemioterapii. Mimo wszystko dziewczyna nie traci nadziei, dzięki optymizmowi, z jakim zawsze podchodziła do świata. Gdy była zdrowa, aktywnie działała w Szkolnym Klubie Wolontariatu w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu, współpracującym ze Stowarzyszeniem Sursum Corda.

– Nie było akcji charytatywnej, w której Kasia nie brałaby udziału. Zawsze pełna zapału, radości ruszała do pracy, zarażając innych swoim optymizmem i realizując hasło: „Działam, bo lubię!”. Aktywna podczas zbiórek, zabaw w przedszkolach i  szkołach oraz  w licznych akcjach ulicznych. Kasia była realizatorką projektu „Urodziny na lekarstwo”, w którym współorganizowała przyjęcia urodzinowe dla chorych dzieci. Nie przypuszczała wtedy, że dziś to ona znajdzie się po tej drugiej stronie” – mówi koordynatorka Szkolnego Klubu Wolontariatu.

– Kasia była i jest dla nas motorem napędowym – działając w wolontariacie pragnęła nieść pomoc i radość innym potrzebującym, a teraz liczy na nas. Nie zostawimy jej samej – mówią koleżanki z klasy.

Kasia wierzy, że będzie mogła wrócić do szkoły, spełnić swoje marzenia i zrealizować cele życiowe. Prosimy o wsparcie dla Kasi na leczenie i rehabilitację.

Do tej pory wiele osób mogło liczyć na Jej bezinteresowną pomoc i wielkie serce. Teraz to Ona potrzebuje tego wsparcia od Nas. Pokażmy, że nie jest sama w walce z chorobą, że dobro, które dawała do tej pory innym, wraca ze zwielokrotnioną siłą !

Przekaż 1%

1proc_white

W deklaracji PIT wpisz nasz nr KRS 00000 20382
W polu "Cel szczegółowy" dopisz "5083 Katarzyna Słowik"

Darowizna dla podopiecznego

skarbonka

Wpłać darowiznę: Stowarzyszenie Sursum Corda
26 8805 0009 0018 7596 2000 0080
Tytuł płatności: "5083 Katarzyna Słowik"


Dla wpłacających z zagranicy: Stowarzyszenie Sursum Corda
Kod SWIFT/BIC: POLU PLPR
PL26 8805 0009 0018 7596 2000 0080
Tytuł płatności: "5083 Katarzyna Słowik"

×
Skip to content