> Podopieczni > Kacper Najduch
sdr

Kacper Najduch

Urodziłem się z licznymi wadami układu moczowego m.in..: zastawką cewki tylnej, torbielą na nerce prawej, wodonerczem i wodobrzuszem. Wczesne dzieciństwo spędziłem głównie w szpitalach. Przeszedłem wtedy wiele poważnych operacji takich jak: usunięcie torbieli nerki prawej, kilkukrotne przeszczepianie moczowodów, usunięcie zastawki cewki tylnej, wyłonienie różnego rodzaju stomii odbarczających lewą nerkę. Ogromne ilości przyjmowanych leków ratujących mi życie spowodowały trwałe i nieodwracalne uszkodzenie słuchu (obustronna głuchota). Ponadto mam niedobór wagi i wzrostu, w związku z czym przez 3 lata byłem leczony w Warszawie hormonem wzrostu.

 

Kacper Najduch - ur. 1997 r.
Wady rozwojowe, nowotwór układu chłonnego
Nowy Sącz,
woj. małopolskie
KRS 00000 20 382
Cel szczegółowy:
5073 Kacper Najduch

Więcej o mnie

Kacper urodził się z licznymi wadami układu moczowego m.in.: zastawką cewki tylnej, torbielą na nerce prawej, wodonerczem i wodobrzuszem. Wczesne dzieciństwo spędził głównie w szpitalach. Przeszedł wtedy wiele poważnych operacji takich jak: usunięcie torbieli nerki prawej, kilkukrotne przeszczepianie moczowodów, usunięcie zastawki cewki tylnej, wyłonienie różnego rodzaju stomii odbarczających lewą nerkę. Ogromne ilości przyjmowanych leków ratujących jego życie spowodowały trwałe i nieodwracalne uszkodzenie słuchu (obustronna głuchota). Ponadto Kacper ma niedobór wagi i wzrostu, dlatego przez 3 lata był leczony w Warszawie hormonem wzrostu.

Od czasu zdiagnozowania wszystkich chorób Kacpra opiekuje się nim mama, przez co musiała zrezygnować z pracy. Od 2015 roku był co drugi dzień dializowany. W tym okresie przeszedł dwie kolejne operacje (usunięcie obydwu nerek) przygotowujące mnie do przeszczepu.
Miesiąc przed swoimi 21. urodzinami dostałem szanse na nowe, lepsze życie. 6 czerwca 2018 roku w Szpitalu Klinicznym Dzieciątka Jezus w Warszawie lekarze przeprowadzili skomplikowaną operację przeszczepienia mi nerki z nadpęcherzowym odprowadzeniem moczu metodą Brickera.

Pomimo ciężkiej choroby wiążącej się z wieloma ograniczeniami w codziennym funkcjonowaniu Kacper jest osobą bardzo pogodną, pełną energii i optymizmu oraz mimo tego, że jest głuchoniemy – bardzo otwartą na ludzi. Jak każdy zwykły chłopak Kacper ma swoje pasje i marzenia. Uwielbia komiksy i komputery. Od wielu lat interesuje się również starymi samochodami, zbiera ich modele, czasami, jeśli zdrowie mu na to pozwala, jeździ na zloty samochodowe.

Życie po przeszczepie wiąże się z ogromnymi kosztami związanymi z częstymi wizytami w Warszawie, drogimi lekami oraz środkami do pielęgnacji stomii.

Na początku 2019 roku kiedy wszystko miało się już układać zdiagnozowano u mnie nowotwór układu chłonnego. Kacper przeżył także zawał płuca. To oznaczało kolejne tygodnie spędzone w szpitalu, wycięcie węzłów chłonnych, chemioterapia i kolejna walka o zdrowie.

Dlatego po raz kolejny prosimy o wsparcie finansowe, ponieważ coraz większe koszty leczenia przerastają znacznie budżet rodziny Kacpra. Za każdą pomoc dziękujemy!

Przekaż 1%

1proc_white

W deklaracji PIT wpisz nasz nr KRS 00000 20382
W polu "Cel szczegółowy" dopisz "5073 Kacper Najduch"

Darowizna dla podopiecznego

skarbonka

Wpłać darowiznę: Stowarzyszenie Sursum Corda
26 8805 0009 0018 7596 2000 0080
Tytuł płatności: "5073 Kacper Najduch"


Dla wpłacających z zagranicy: Stowarzyszenie Sursum Corda
Kod SWIFT/BIC: POLU PLPR
PL26 8805 0009 0018 7596 2000 0080
Tytuł płatności: "5073 Kacper Najduch"

×
Skip to content