> Podopieczni > Julia Bodziony
julia_bodziony_01

Julia Bodziony

Witaj. Mam na imię Julia. Historia mojej choroby i najważniejszej walki w życiu zaczęła się w marcu 2018 roku. Najpierw były to bóle głowy i poranne wymioty. Pewnego dnia ze spokojnego snu zbudził mnie potworny ból głowy. Zostałam zawieziona do szpitala, gdzie lekarze zrobili rezonans. Diagnoza spowodowała, że zawalił się mój świat - Medulloblastoma WHO IV, czyli złośliwy guz mózgu. Podczas operacji guz został częściowo usunięty, jednak przestałam mówić, siedzieć i chodzić. Dzięki intensywnej rehabilitacji udało się przywrócić mowę, potrafię też samodzielnie usiąść. Jednak potrzebuję dalszej, kosztowej rehabilitacji. Możesz mi pomóc?

 

Julia Bodziony - ur. 2009 r.
Medulloblastoma – złośliwy guz mózgu
Krasne Potockie,
woj. małopolskie
KRS 00000 20 382
Cel szczegółowy:
5064 Julia Bodziony

Więcej o mnie

Wszystko zaczęło się w marcu 2018 roku, przed świętami Wielkanocnymi. Wtedy rozpoczęła się najważniejsza walka w życiu Julii i Jej Rodziny.
Zaczęło się bólami głowy i porannymi wymiotami. Lekarze uspokajali, że to nic groźnego, że to tylko helicobacter (choroba żołądka) lub stres przed szkołą. 4 marca 2018r. Julkę ze spokojnego snu zbudził potworny ból głowy, który dosłownie rozrywał Jej małą główkę. Rodzice bez zastanowienia zawieźli Ją do szpitala, gdzie  lekarz zrobili rezonans magnetyczny.

To co usłyszeliśmy kolejnego dnia na zawsze zmieniło nasze spokojne życie. Diagnoza jaką przekazał nam lekarz rozerwała nasze serca na milion kawałków – Medulloblastoma WHO IV (złośliwy guz mózgu). Ten złośliwy intruz tkwił w głowie naszej córeczki. Pierwszą reakcją było niedowierzanie, płacz i pytanie – dlaczego to spotkało nasze dziecko. Z drugiej strony wiedzieliśmy, że musimy podjąć walkę i być silni dla Julki.
Już 7 marca Julka trafiła na blok operacyjny. Usunięto częściową masę guza. Julka do tej pory przeszła 3 cykle chemioterapii, 33 cykle naświetlań i obecnie jest w trakcie 2 z 8 cykli chemioterapii podtrzymującej. Po operacji dziewczynka przestała mówić, siedzieć i chodzić. Na dzień dzisiejszy dzięki rehabilitacji Julka mówi i siedzi. Nadal pozostał problem z poruszaniem się.

Nasza córka potrzebuje dalszej intensywnej rehabilitacji, dzięki której znów będzie mogła zacząć chodzić. Największym marzeniem Julki jest móc znów zacząć samodzielnie funkcjonować, chodzić i żyć bez żadnych ograniczeń, tak jak to było przed operacją. Jest dzieckiem, które chce bawić się beztrosko, tak jak Jej rówieśnicy.

Na obecną chwilę Julka wymaga całodobowej opieki. Dzielnie walczy i pokonuje kolejne bariery. Możemy sprawić by Rodzice skupiali się tylko na Niej, na walce o Jej zdrowie, a nie na tym czy wystarczy pieniędzy… pomożesz?

Przekaż 1%

1proc_white

W deklaracji PIT wpisz nasz nr KRS 00000 20382
W polu "Cel szczegółowy" dopisz "5064 Julia Bodziony"

Darowizna dla podopiecznego

skarbonka

Wpłać darowiznę: Stowarzyszenie Sursum Corda
26 8805 0009 0018 7596 2000 0080
Tytuł płatności: "5064 Julia Bodziony"


Dla wpłacających z zagranicy: Stowarzyszenie Sursum Corda
Kod SWIFT/BIC: POLU PLPR
PL26 8805 0009 0018 7596 2000 0080
Tytuł płatności: "5064 Julia Bodziony"

×
Skip to content