> Podopieczni > Jan Kołodziej
jan_kolodziej_porteret

Jan Kołodziej

Dzień dobry! Miło mi, że chcesz mnie poznać. Mam na imię Jan i jestem ojcem czwórki wspaniałych dzieci i mężem cudownej żony. Choruję na stwardnienie rozsiane. Choć to choroba, która najsilniejszych ludzi kładzie na łopatki, nie poddaję się. Wiem, że nie zabierze mi najcenniejszego co mam: rodziny. Chciałbym jeszcze długo być ojcem najlepszym jakim być potrafię i mężem, który skutecznie chroni żonę przed troskami. Jeśli Bóg pomoże i dobrzy ludzie będą kibicować, wierzę, że mi się uda. Nie mogę przecież zostawić żony samej z dziećmi i gospodarstwem na głowie.

 

Jan Kołodziej - ur. 1969 r.
Stwardnienie rozsiane
Stańkówka k. Łososiny Dolnej,
woj. małopolskie
KRS 00000 20 382
Cel szczegółowy:
5056 Jan Kołodziej

Więcej o mnie

Dzielny góral ze Stańkowej w gminie Łososina Dolna ma 44 lata i walczy ze stwardnieniem rozsianym. Chce jak najdłużej żyć  – dla dzieci, o które troszczy się bardziej niż o siebie. Z trudem stawia kroki. Nogi odmawiają posłuszeństwa, ale stara się nie poddawać słabości. Sześcioosobowa rodzina pana Jana utrzymuje się z jednej renty. Potrzebna im pomoc.

Małe gospodarstwo państwa Kołodziejów stoi z dala od innych, wysoko w przysiółku Pod Jaworze. W skromne progi radość wnoszą dzieci – najmłodszy trzyletni Andrzejek, sześcioletnia Ania oraz Rafał i Paweł – 13 i 14 lat. Sześcioro ludzi musi przeżyć za bardzo niewielką kwotę renty rehabilitacyjnej przyznanej Janowi. Jego żona na razie nie pracuje. Opiekuje się dziećmi i czuwa nad bezpieczeństwem chorego męża. Pracuje też w gospodarstwie, żeby nie brakło środków do życia.

Kołodziejowie to skromni ludzie. Nie mają w zwyczaju skarżyć się na los. Nawet gdy jesienią 2011 r. dowiedzieli się, że trzeba dźwignąć krzyż ciężkiej choroby Jana, chcieli radzić sobie sami.  “Narasta niedowład kończyn dolnych i zaburzenia chodu” – czytamy w szpitalnym opisie choroby. Przydałaby się rehabilitacja w specjalistycznym ośrodku, ale pan Jan nie chce słyszeć o wyjeździe.

– Nie zostawię żony samej z dziećmi i gospodarstwem na głowie – martwi się Jan. Dlatego zbieramy fundusze na leczenie i domową rehabilitację. Każdy może pomóc!

Przekaż 1%

1proc_white

W deklaracji PIT wpisz nasz nr KRS 00000 20382
W polu "Cel szczegółowy" dopisz "5056 Jan Kołodziej"

Darowizna dla podopiecznego

skarbonka

Wpłać darowiznę: Stowarzyszenie Sursum Corda
26 8805 0009 0018 7596 2000 0080
Tytuł płatności: "5056 Jan Kołodziej"


Dla wpłacających z zagranicy: Stowarzyszenie Sursum Corda
Kod SWIFT/BIC: POLU PLPR
PL26 8805 0009 0018 7596 2000 0080
Tytuł płatności: "5056 Jan Kołodziej"

×
Skip to content