> Podopieczni > Ilona Legutko
ilona_legutko_01

Ilona Legutko

Cześć! Wygrałam walkę o życie, które znalazło się w niebezpieczeństwie, gdy zdiagnozowano u mnie guza móżdżku. Przeżyłam operację i pokonałam prawostronny niedowład ciała. Następnie zaczęłam stracić słuch, w 2018 roku przeszłam operację wszczepienia implantu ślimakowego. Dziś mogę cieszyć się sukcesem. Słyszę już wszystkie dźwięki, rozumiem zdania. Trudność sprawia mi rozmowa w grupie, w hałaśliwym otoczeniu, ale wiem, że dzięki ćwiczeniom, dam radę. Jestem pod stałą opieką lekarzy. Dziękuję za wszystko.

 

Ilona Legutko - ur. 1987 r.
Guz móżdżku
Łazy Biegonickie,
woj. małopolskie
KRS 00000 20 382
Cel szczegółowy:
5051 Ilona Legutko

Więcej o mnie

Gdy zaczęła klasę zerową jako sześciolatek, nagle stała się tragedia. Po szeregu badań diagnoza lekarzy – guz móżdżku. Najpierw była operacja, później 3 miesięczny okres w stanie śpiączki, a po przebudzeniu żmudna praca nad sobą, aby pokonać prawostronny niedowład ciała, odzyskać mowę i wrócić do sprawności sprzed operacji.

Stopniowy powrót do normalnego życia był możliwy dzięki rodzicom. Ilona osiągnęła olbrzymi postęp w intensywnej rehabilitacji. Na początku wymagała pomocy we wszystkich czynnościach: nauce mówienia, samodzielnego jedzenia, siedzenia i chodzenia.

Ukończyła szkołę podstawową, gimnazjum integracyjne, liceum profilowane integracyjne i 2-letnie studium informatyczne.

W 2005r. koszmar powrócił. Stopniowo zaczęła tracić słuch, prawdopodobnie wskutek przebytej operacji. Na początku aparat słuchowy pomagał w komunikowaniu się z otoczeniem, ale z czasem słuch tak  się pogorszył, że przesłała słyszeć na prawe ucho.

W 2016r. po konsultacji lekarzy w Światowym Centrum Słuchu w Kajetanach nadzieja powróciła, ponieważ wyznaczono operację wszczepienia implantu ślimakowego. Po dwóch latach oczekiwań, w 2018 roku w Światowym Centrum Słuchu Instytucie Fizjologii i Patologii Słuchu w Kajetanach, Ilona poddana została operacji wszczepienia implantu ślimakowego. Był to bardzo stresujący i długo wyczekiwany dzień. Operację i przebieg pooperacyjny przeszła bez powikłań, po siedmiu dniach została wypisana do domu. Zaś 14.01.2019r. ponownie udała się do Kajetan, w celu dopasowania procesora mowy, po którym zaczęła już słyszeć dźwięki.

Obecnie może cieszyć się sukcesem. Słyszy już wszystkie dźwięki, rozumiem zdania. Trudność sprawia rozmowa w grupie, w hałaśliwym otoczeniu, ale wierzymy, że dzięki ćwiczeniom ulegnie to zmianie. Ilona jest pod stałą opieką lekarzy z Kajetan. Wymaga rehabilitacji w poradni logopedycznej.

Prosimy o przekazanie 1% podatku na leczenie Iwony.

Przekaż 1%

1proc_white

W deklaracji PIT wpisz nasz nr KRS 00000 20382
W polu "Cel szczegółowy" dopisz "5051 Ilona Legutko"

Darowizna dla podopiecznego

skarbonka

Wpłać darowiznę: Stowarzyszenie Sursum Corda
26 8805 0009 0018 7596 2000 0080
Tytuł płatności: "5051 Ilona Legutko"


Dla wpłacających z zagranicy: Stowarzyszenie Sursum Corda
Kod SWIFT/BIC: POLU PLPR
PL26 8805 0009 0018 7596 2000 0080
Tytuł płatności: "5051 Ilona Legutko"

×
Skip to content