> Podopieczni > Gabriela Sadowska
SONY DSC

Gabriela Sadowska

Samodzielnie, na własnych nogach chodzić do szkoły – to moje marzenie. Chciałabym też tańczyć... Będę szczęśliwa, jeśli kiedyś okaże się to możliwe! Choruję na dziecięce porażenie mózgowe, które powoduje, że prawa połowa ciała jest mniej używana, więc rośnie wolniej niż lewa. Oprócz kosztownej rehabilitacji potrzebne jest leczenie, które daje nadzieję na to, że będę mogła kiedyś chodzić. Mimo trudności staram się, aby rodzice byli ze mnie dumni. Pomożesz im zebrać pieniądze na terapię, która jest dla mnie jedyną nadzieją? Proszę…

 

Gabriela Sadowska - ur. 2010 r.
Dziecięcej porażenie mózgowe
Piwniczna-Zdrój,
woj. małopolskie
KRS 00000 20 382
Cel szczegółowy:
5044 Gabriela Sadowska

Więcej o mnie

Gabrysia urodziła się zdrowa. Otrzymała 10 punktów w skali Apgar. Pierwsze niepokojące objawy pojawiły się gdy miała około 4 miesiące.

Zauważyliśmy że jest coś nie tak… Prawa rączka była zamknięta i wykręcona do środka, a nóżka podkurczona… Trafiliśmy po raz pierwszy do neurologa i na USG mózgu. Badanie ujawniło zwapnienia. Wkrótce postawiono diagnozę: dziecięce porażenie mózgowe połowicze – opowiadają rodzice.

Porażenie powoduje, że prawa połowa ciała jest mniej używana, więc rośnie wolniej niż lewa. Różnice pogłębiają się. Oprócz rehabilitacji konieczna okazała się terapia ostrzykiwania toksyną botulinową, która ułatwi dziewczynce samodzielne poruszanie się i radzenie sobie z podstawowymi czynnościami dnia codziennego. Oprócz niepełnosprawności jest jeszcze jeden problem zdrowotny: atopowe zapalenie skóry, które z roku na rok staje się coraz trudniejsze do leczenia.

Gabrysia jest otwarta, koleżeńska, rezolutna i uśmiechnięta. Mimo trudności stara się nadążyć za rówieśnikami. Ma dużo planów i pomysłów na przyszłość. Dzięki rehabilitacji i otoczeniu, które nie wytyka jej, że gorzej sobie radzi z niektórymi czynnościami, raczej nie czuje się „inna” .

Aby ułatwić jej start w dorosłe życie, pragniemy zrobić jak najwięcej już teraz. Dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o wspracie w kosztach leczenia i rehabilitacji córki  – apeluje mama dzielnej Gabrysi.

Przekaż 1%

1proc_white

W deklaracji PIT wpisz nasz nr KRS 00000 20382
W polu "Cel szczegółowy" dopisz "5044 Gabriela Sadowska"

Darowizna dla podopiecznego

skarbonka

Wpłać darowiznę: Stowarzyszenie Sursum Corda
26 8805 0009 0018 7596 2000 0080
Tytuł płatności: "5044 Gabriela Sadowska"


Dla wpłacających z zagranicy: Stowarzyszenie Sursum Corda
Kod SWIFT/BIC: POLU PLPR
PL26 8805 0009 0018 7596 2000 0080
Tytuł płatności: "5044 Gabriela Sadowska"

×
Skip to content