> Podopieczni > Artur Kamieński
artur_kamienski_02

Artur Kamieński

Nigdy nie wiesz, jak bardzo jesteś silny, dopóki bycie silnym nie jest Twoją jedyną szansą. Ja już wiem. Mam na imię Artur. Gdy spadłem, gdy poczułem ból, gdy okazało się, że nie mogę poruszyć nogami, mogłem pomyśleć: „to koniec”. Ale pomyślałem: „to początek”. Mam rodzinę, mam przyjaciół, więc jestem szczęściarzem. Na razie nie mogę chodzić, ale mogę pracować i dzielić się swoją siłą z tymi, którym jej brakuje. Nie zapomniałem po co człowiek ma nogi: codziennie walczę, aby kiedyś wstać i iść. Nie poddam się. Ja lubię trudne wyzwania.

 

Artur Kamieński - ur. 1975 r.
Uszkodzenie kręgosłupa po wypadku
Nowy Sącz,
woj. małopolskie
KRS 00000 20 382
Cel szczegółowy:
5021 Artur Kamieński

Więcej o mnie

Najodważniejszy chłopak na świecie – tak mówi o Arturze żona. Jeszcze trzy lata temu odważnie zdobywał góry, dziś pokazuje, że trzeba odważnie mierzyć się z życiem pokonując niepełnosprawność.

Jego pasje: górskie wędrówki, rowerowe eskapady z synem i urządzanie domu dla rodziny przerwał wypadek. Przemieszczenia kości kręgosłupa spowodowały ucisk na rdzeń kręgowy i utratę władzy w nogach.

Artur nie potrafiłby żyć zdany na czyjąś pomoc. Nogi musi zastąpić mu na razie wózek inwalidzki, ale nauczył się być zupełnie samodzielny. Nadal remontuje i wykańcza rodzinny dom. Nikt nie zrobiłby tego lepiej od niego.

Dzięki sile charakteru Artura i dzięki świetnym fachowcom z ośrodka rehabilitacyjnego „Gałuszka&Romanowski” w Bielsku – Białej, dwa lata ćwiczeń przyniosły efekt: udało się postawić pierwsze kroki na bieżni i przy balkoniku. Artur ma szansę chodzić coraz lepiej. Chce odzyskać tyle sprawności, ile to możliwe – dla rodziny i przyjaciół, którzy mu kibicują.

Nadzieję na dalsze postępy daje nieprzerwana rehabilitacja, a to oznacza wydatek rzędu ok. 15 tys. zł w skali roku. Potrzebne jest wsparcie życzliwych ludzi.

Przekaż 1%

1proc_white

W deklaracji PIT wpisz nasz nr KRS 00000 20382
W polu "Cel szczegółowy" dopisz "5021 Artur Kamieński"

Darowizna dla podopiecznego

skarbonka

Wpłać darowiznę: Stowarzyszenie Sursum Corda
26 8805 0009 0018 7596 2000 0080
Tytuł płatności: "5021 Artur Kamieński"


Dla wpłacających z zagranicy: Stowarzyszenie Sursum Corda
Kod SWIFT/BIC: POLU PLPR
PL26 8805 0009 0018 7596 2000 0080
Tytuł płatności: "5021 Artur Kamieński"

Podoba Ci się to, co robimy?

Wspieraj Stowarzyszenie SURSUM CORDA przez wpłaty online. Dzięki Tobie możemy czynić dobro każdego dnia! 

×
Skip to content