> Pomoc postpenitencjarna > O readaptacji społecznej podczas szkolenia branżowego

Pomoc postpenitencjarna

20220927-o-readaptacji-spolecznej-w-krynicy-fot-glowne

27 września 2022

O readaptacji społecznej podczas szkolenia branżowego

Praktyczne wyzwania, jakie stają przed instytucjami i pracownikami zajmującymi się readaptacją społeczną były głównym tematem zakończonego w Krynicy-Zdrój dwudniowego szkolenia. To kolejne tego typu wydarzenie branżowe organizowane przez Stowarzyszenie Sursum Corda z Nowego Sącza. 

W dniach 22-23 września w Hotelu PEGAZ w Krynicy-Zdroju odbyło się bezpłatne szkolenie dla specjalistów z obszaru readaptacji społecznej i pomocy postpenitencjarnej. Jego głównym tamte były praktyczne wyzwania w codziennej pracy instytucji, które udzielają realnego wsparcia osobom opuszczającym zakłady karne, a także im bliskim. 

Praca z osobą uzależnioną czy aktywizacja osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, to niektóre tematy, które były częścią wykładów dla osób uczestniczących w szkoleniu. Specjalistami prowadzącymi byli Bogusława i Janusz Górniccy ze Stowarzyszenia Teen Challenge Chrześcijańska Misja Społeczna, a także dr Kamil Miszewski z Uniwersytetu Warszawskiego.

Tegoroczna edycja to kontynuacja wieloletnich spotkań szkoleniowych, których celem jest rozwój obszaru readaptacji społecznej, w tym uświadamiania najważniejszych wyzwań, problemów, a także pokazywania nowych kierunków działania. 

Projekt współfinansowany ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości

Podoba Ci się to, co robimy?

Wspieraj Stowarzyszenie SURSUM CORDA przez wpłaty online. Dzięki Tobie możemy czynić dobro każdego dnia! 

×
Skip to content