> Aktualności > O działalności Sursum Corda w Galerii Trzy Korony

Aktualności

O działalności Sursum Corda w Galerii Trzy Korony

30 września 2019

O działalności Sursum Corda w Galerii Trzy Korony

W niedzielę 29 września w Galerii Trzy Korony odbyły się Targi Nowosądeckich Organizacji Pozarządowych. Swoje stoisko wystawiło również Stowarzyszenie Sursum Corda, prezentując szeroką ofertę działalności pomocowej oraz blisko 20-letni dorobek w działalności dobroczynnej. 

Wydarzenie wpisuje się w organizowany przez Urząd Miasta Festiwal Nowosądeckich Organizacji Pozarządowych, którego celem było zaprezentowanie działalności lokalnych stowarzyszeń i fundacji. Sursum Corda jest przykładem jednej z najdłużej działającej w Nowym Sączu organizacji, która realizuje swoje cele statutowe na wielu obszarach aktywności. To między innymi wolontariat i Szkolne Klub Wolontariaty, prowadzony od wielu lat program „Na ratunek”, nieodpłatana pomoc prawna i poradnictwo obywatelskie, szkolenia, animacje dla dzieci, organizowanie wypoczynku letniego i zimowego dla najmłodszych, a także wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego czy pomoc postpenitencjarna. 

Stowarzyszenie prowadzi działalność dobroczynną od 2000 roku. Od samego początku działa z daleka od polityki, a jako organizacja non profit (nie działa dla zysku) stara się pomagać wszędzie tam, gdzie jest to możliwe. Sursum Corda na co dzień zajmuje się szeroko rozumianą pomocą społeczną, profilaktyką i edukacją na rzecz osób chorych i niepełnosprawnych, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

Zobacz pełną galerię zdjęć na profilu facebook Stowarzyszenia Sursum Corda.

Podoba Ci się to, co robimy?

Wspieraj Stowarzyszenie SURSUM CORDA przez wpłaty online. Dzięki Tobie możemy czynić dobro każdego dnia! 

×
Skip to content