> Aktualności > Młodzież poznawała tajniki wolontariatu

Aktualności

KS_4

09 marca 2023

Młodzież poznawała tajniki wolontariatu

W ostatni piątek 3 marca odbyły się pierwsze z zaplanowanych na ten rok szkoleń dla Wolontariuszy Korpusu Solidarności. Ruszyliśmy z przytupem, ponieważ już jednego dnia szkoliliśmy w trzech różnych lokalizacjach.

W Zespole Szkół nr 6 (SP nr 18) w Nowym Sączu odbyło się szkolenie w zakresu Szkoły Wolontariatu, które miało na celu rozwój kompetencji przydatnych w pracy wolontariusza. Szkoliliśmy więc z animacji czasu wolnego. Młodzież poznała predyspozycje przydatne w pracy wolontariusza-animatora, cechy i przykazania zaangażowanego animatora, tajniki modelowania balonów, malowania twarzy, tańców i zabaw ruchowych oraz integracyjnych. Młodzież nabyła wiele innych przydatnych umiejętności.

W Miejskim Zespole Szkół nr 5 w Gorlicach odbyło się spotkanie promocyjne dla uczniów, podczas którego prowadzący zwrócił uwagę młodych ludzi na różne formy zaangażowania się społecznego, w ramach wolontariatu szkolnego. Spotkanie było inspiracją do stałej aktywności na rzecz społeczności lokalnej.

W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Stróżówce poprowadzono szkolenie podstawowe przygotowujące wolontariuszy do udziału w Korpusie Solidarności, podczas którego uczniowie poznali wartości i zasady Korpusu, formy i rodzaje wolontariatu, a także mieli okazję zbadać swoje motywacje oraz korzyści płynące z bycia wolontariuszem.

Każdemu ze spotkań towarzyszyła świetna atmosfera, a uczniowie chętnie chłonęli wiedzę i nabywali nowe umiejętności. 

Jeśli podoba Ci się to, co robimy, tematyka wolontariatu jest Ci bliska i chciałbyś zorganizować i uczestniczyć w podobnym szkoleniu śledź naszą stronę internetową i fanpage na Facebooku lub skontaktuj się z nami.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI:

  • Anna Gądek, Halina Rams
  • tel. 18 44 11 994,
  • e-mail: wolontariat@sc.org.pl

Stowarzyszenie Sursum Corda jest partnerem regionalnym programu Korpus Solidarności, na terenie województwa małopolskiego.

stopka_korpus_solidarnosci

Podoba Ci się to, co robimy?

Wspieraj Stowarzyszenie SURSUM CORDA przez wpłaty online. Dzięki Tobie możemy czynić dobro każdego dnia! 

Niepoprawny numer telefonu
Wiadomość została wysłana na twój nr.
Dziękujemy za pomoc.
×
Skip to content