> Aktualności > Młodzież poznawała tajniki wolontariatu

Aktualności

KS_4

09 marca 2023

Młodzież poznawała tajniki wolontariatu

W ostatni piątek 3 marca odbyły się pierwsze z zaplanowanych na ten rok szkoleń dla Wolontariuszy Korpusu Solidarności. Ruszyliśmy z przytupem, ponieważ już jednego dnia szkoliliśmy w trzech różnych lokalizacjach.

W Zespole Szkół nr 6 (SP nr 18) w Nowym Sączu odbyło się szkolenie w zakresu Szkoły Wolontariatu, które miało na celu rozwój kompetencji przydatnych w pracy wolontariusza. Szkoliliśmy więc z animacji czasu wolnego. Młodzież poznała predyspozycje przydatne w pracy wolontariusza-animatora, cechy i przykazania zaangażowanego animatora, tajniki modelowania balonów, malowania twarzy, tańców i zabaw ruchowych oraz integracyjnych. Młodzież nabyła wiele innych przydatnych umiejętności.

W Miejskim Zespole Szkół nr 5 w Gorlicach odbyło się spotkanie promocyjne dla uczniów, podczas którego prowadzący zwrócił uwagę młodych ludzi na różne formy zaangażowania się społecznego, w ramach wolontariatu szkolnego. Spotkanie było inspiracją do stałej aktywności na rzecz społeczności lokalnej.

W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Stróżówce poprowadzono szkolenie podstawowe przygotowujące wolontariuszy do udziału w Korpusie Solidarności, podczas którego uczniowie poznali wartości i zasady Korpusu, formy i rodzaje wolontariatu, a także mieli okazję zbadać swoje motywacje oraz korzyści płynące z bycia wolontariuszem.

Każdemu ze spotkań towarzyszyła świetna atmosfera, a uczniowie chętnie chłonęli wiedzę i nabywali nowe umiejętności. 

Jeśli podoba Ci się to, co robimy, tematyka wolontariatu jest Ci bliska i chciałbyś zorganizować i uczestniczyć w podobnym szkoleniu śledź naszą stronę internetową i fanpage na Facebooku lub skontaktuj się z nami.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI:

  • Anna Gądek, Halina Rams
  • tel. 18 44 11 994,
  • e-mail: wolontariat@sc.org.pl

Stowarzyszenie Sursum Corda jest partnerem regionalnym programu Korpus Solidarności, na terenie województwa małopolskiego.

stopka_korpus_solidarnosci

Podoba Ci się to, co robimy?

Wspieraj Stowarzyszenie SURSUM CORDA przez wpłaty online. Dzięki Tobie możemy czynić dobro każdego dnia! 

×
Skip to content