> Wypoczynek > Letni wypoczynek. Komunikat organizatora!

Aktualności

20200615_letni_wypoczynek_komunikat_organizatora_main

15 czerwca 2020

Letni wypoczynek. Komunikat organizatora!

Szanowni Rodzice i Dzieci !

Pozytywne wspomnienia z wakacji to podstawa. Dlatego zawsze na pierwszym miejscu stawiamy dobrą zabawę i bezpieczeństwo.

Ten rok jest wyjątkowy. Po długim zastanowieniu, konsultacjach z lekarzami i innymi specjalistami uznaliśmy, że - wbrew pozorom i rynkowym tendencjom - nie ma okolicznościktóre umożliwiałyby odpowiedzialną organizację wypoczynku dla dzieci i młodzieży w sposób radosny, swobodny i bezpieczny. Zwłaszcza przy wyjazdach zagranicznych. 

Niestabilna sytuacja epidemiczna, powszechnie obserwowane postawy nieprzestrzegania zasad bezpieczeństwa przez innych, konieczność przerwania wypoczynku w każdym momencie i widmo wakacyjnej kwarantanny dla uczestników i Waszych Rodzin, to ryzyka, których wszystkim chcemy oszczędzić.

Zachęcamy do zapoznania się z wymogami sanitarnymi oraz wytycznymi związanymi z wakacyjnym wypoczynkiem dzieci i młodzieży. Wtedy będzie łatwiej zrozumieć naszą decyzję. Chcąc je wszystkie wypełnić w zasadzie musielibyśmy całkowicie pozbawić dzieci naturalnej radości i spontaniczności, zakazać kontaktu poza swoją grupą wychowawczą i zrezygnować z wielu oczywistych atrakcji wakacyjnych, choćby takich jak wycieczki do miejsc publicznych, spotkania z instruktorami, wspólna zabawa i aktywność.

Obowiązujące wszystkich organizatorów tegoroczne wymogi sanitarne w zakresie wypoczynku dzieci, dodatkowo przepisy dot. szkół, z których korzystamy przy półkoloniach, obowiązek używania przez uczestników środków ochrony osobistej (m.in. zakrywanie nosa i ust) oraz permanentna dezynfekcja w zasadzie wszystkiego - dodatkowo drastycznie podnoszą koszty.

Trudno pogodzić obszerną listę rygorów z oczekiwaną przez dzieci wakacyjną frajdą.

Aspekt ekonomiczny i straty finansowe, jakie ponosimy (stałe koszty zarejestrowanego organizatora turystyki, problemy z odzyskaniem zaliczek od naszych  umów z hotelami itp.) nie są dla nas ważniejsze niż zdrowy rozsądek i bezpieczeństwo dzieci.

Dlatego z bólem serca podjęliśmy trudną decyzję o rezygnacji we wakacje 2020 z wszystkich form wypoczynku - zarówno kolonii, jak i półkolonii.

Życzymy Wam dużo dobrych myśli, zdrowia i uśmiechu, zachęcając do wspólnego, radosnego i rodzinnego spędzenia wakacji.

Ściskamy Was wirtualnie i pozdrawiamy, tęskniąc za słonecznymi wakacjami w Waszym towarzystwie.

Wytyczne MEN, GiS i MZ dot. wypoczynku dzieci i młodzieży w 2020 r. Pobierz

Podoba Ci się to, co robimy?

Wspieraj Stowarzyszenie SURSUM CORDA przez wpłaty online. Dzięki Tobie możemy czynić dobro każdego dnia! 

×
Skip to content