> Aktualności > Kraków. Warszawa. Dwa dni pełne konstruktywnych spotkań

Aktualności

W1_spotkanie

05 kwietnia 2023

Kraków. Warszawa. Dwa dni pełne konstruktywnych spotkań

W ostatnich dniach marca, przedstawiciele Stowarzyszenia Sursum Corda uczestniczyli w ważnych spotkaniach, związanych z pomocą postpenitencjarną oraz poradnictwem obywatelskim. 

23 marca br. delegacja Stowarzyszenia Sursum Corda spotkała się w Krakowie z przedstawicielami wszystkich jednostek penitencjarnych z regionu, by porozmawiać o współpracy w obszarze readaptacji społecznej osób opuszczających zakłady karne, a także zaprezentować ofertę prowadzonego przez stowarzyszenie Ośrodka Pomocy Postpenitencjarnej.

Ważnym punktem spotkania było podpisanie porozumienia o współpracy z Zakładami Karnymi. Odnowiliśmy również umowę z Okręgowym Inspektoratem Służby Więziennej w Krakowie i tym samym zacieśniamy współpracę z zakładami karnymi z terenu Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej – mówi Marcin Kałużny, prezes Stowarzyszenia Sursum Corda. Wszystko po to, by zmniejszać powrotność do przestępczości i skutecznie współpracować - dodaje Marcin Kałużny.

Więcej informacji o ofercie pomocy dla skazanych i ich bliskich oraz opuszczających jednostki penitencjarne TUTAJ.

Kolejnego dnia w Warszawie odbyła się konferencja zorganizowana przez Związek Biur Porad Obywatelskich pt. „Ku przyszłości poradnictwa obywatelskiego”, w której udział wzięli przedstawiciele Zarządu Stowarzyszenia Sursum Corda.

Spotkanie było dobrą okazją do refleksji nad stanem i przyszłością świadczeń poradniczych oraz poznania innych podmiotów i osób zajmujących się poradnictwem w Polsce – podsumowuje Renata Czerwińska, członek zarządu Stowarzyszenia Sursum Corda, koordynator zespołu ds. nieodpłatnej pomocy prawnej.

Aktualnie Stowarzyszenie Sursum Corda prowadzi 152 punkty nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie całej Polski. Więcej informacji o zasadach i rejestracji na darmowe porady prawnej TUTAJ.

Podoba Ci się to, co robimy?

Wspieraj Stowarzyszenie SURSUM CORDA przez wpłaty online. Dzięki Tobie możemy czynić dobro każdego dnia! 

×
Skip to content