> Aktualności > Kolorowy początek wakacji z atrakcjami od Sursum Corda

Aktualności

Kolorowy początek wakacji z atrakcjami od Sursum Corda 2

24 czerwca 2019

Kolorowy początek wakacji z atrakcjami od Sursum Corda

Moc atrakcji, w tym konkursy i niespodzianki, dmuchany skakaniec i wielka zjeżdżalnia dla dzieci, a także gry plenerowe, malowanie twarzy czy postacie z balonów, to tylko niektóre z propozycji przygotowanych przez Stowarzyszenie Sursum Corda podczas festynu rodzinnego inaugurującego miejską akcję "Bezpieczne wakacje 2019". Na sądeckim rynku było nie tylko wesoło, ale też bardzo kolorowo, a wszystkich uczestników powitała Magdalena Majka, wiceprezydent Nowego Sącza. Gwiazdą wieczoru był zespół ZAKOPOWER. 

Ogromną popularnością cieszyła się charytatywna loteria Sursum Corda, z której dochód został przekazany na wsparcie finansowe wyjazdu kolonijnego dla 15 dzieci w trudnej sytuacji życiowej. Jednocześnie na wakacyjnej scenie odbyło się losowanie głównej nagrody – vouchera o wartości 1450 zł na wyjazd kolonijny do Egeru na Węgrzech. Nagrodę wręczyli Prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel i prezes Stowarzyszenia Sursum Corda Marcin Kałużny. 

- To wspaniale kiedy nasza praca daje tak dużo radości, zwłaszcza kiedy możemy obdarować takie fajne dziewczyny – mówił Marcin Kałużny podczas wręczania vouchera dla pani Moniki Mach, mamy ośmioletnich bliźniaczek – Martynki i Emilki.

Uczestnicy rodzinnego festynu mogli podziwiać występy artystyczne podopiecznych Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu oraz Miejskiego Ośrodka Kultury, a na scenie pojawili się także laureaci VI Sądeckich Konfrontacji Artystycznych SKAT. Na płycie Rynku nie zabrakło wspaniałych atrakcji dla najmłodszych, które zapewniło Stowarzyszenie Sursum Corda. Długie kolejki ustawiały się do malowania twarzy i stoiska z balonowymi niespodziankami, nie brakowało też smakoszy waty cukrowej i popcornu, który w tym dniu można było jeść bez limitu. 

Na finał wydarzenia rozpoczynającego akcję „Bezpieczne wakacje 2019” na scenie przed ratuszem wystąpił zespół ZAKOPOWER, który ujął sądecką publiczność swoimi największymi przebojami.

fot. własne i Urzędu Miasta Nowego Sącza

Podoba Ci się to, co robimy?

Wspieraj Stowarzyszenie SURSUM CORDA przez wpłaty online. Dzięki Tobie możemy czynić dobro każdego dnia! 

×
Skip to content