> Nieodpłatna pomoc prawna 2021 > Jednoosobowe firmy także ze wsparciem w ramach Nieodpłatnej pomocy prawnej

Nieodpłatna pomoc prawna 2021

20201218_przypominamy_darmowa_pomoc_dla_firmy_main_02

18 grudnia 2020

Jednoosobowe firmy także ze wsparciem w ramach Nieodpłatnej pomocy prawnej

Ponad pół roku temu w ramach tzw. Tarczy antykryzysowej 3.0 została wprowadzona istotna zmiana w systemie Nieodpłatnej pomocy prawnej, która spowodowała, że ze wsparcia mogą korzystać także jednoosobowe firmy. Pomimo tego, że nie jest to już nowa informacja, wielu przedsiębiorców nadal nie ma świadomości o możliwości skorzystania z darmowej pomocy. O czym warto wiedzieć? 

Od 2016 roku na terenie całej Polski działa system nieodpłatnej pomocy, która wprowadzona została ustawą z dnia 5 sierpnia 2015 roku o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim i edukacji prawnej. Tak rozpoczęła się historia pomocy, która obecnie jest świadczona w każdym powiecie w kraju.

Ważną zmianą było poszerzenie katalogu usług związanych z Nieodpłatną pomocą prawną i Nieodpłatnym poradnictwem obywatelskim, a także dostępność wsparcia dla każdej osoby, która oświadczy, że nie są w stanie ponieść kosztów płatnej porady. 

Dodatkowo w 2020 roku weszły w życie zmiany, dzięki którym z darmowego wsparcia mogą skorzystać również jednoosobowe firmy. Dotychczas było to możliwe wyłącznie na etapie zakładania działalności, obecnie możliwości są znacznie większe. Jest jednak istotny warunek. Zmiana dotyczy firm, które w ostatnim roku nie zatrudniały nowych osób. 

Same zmiany wynikają m.in. z trudnej sytuacji wielu samozatrudnionych w związku z trwającą pandemią koronawirusa. Darmowe porady mogą pomóc w podejmowaniu właściwych decyzji, których skutkiem – w założeniu – ma być uratowanie wielu działalności gospodarczych przed upadkiem, a także poprawa ich funkcjonowania w trudnym okresie. 

Warto podkreślić, że w związku z sytuacją pandemiczną z darmowej pomocy można skorzystać nie tylko podczas wizyty w punkcie, ale także poprzez środki komunikowania się na odległość. 

Podoba Ci się to, co robimy?

Wspieraj Stowarzyszenie SURSUM CORDA przez wpłaty online. Dzięki Tobie możemy czynić dobro każdego dnia! 

×
Skip to content