> Inne projekty > Projekt „Rozgrzewamy polskie serca”

Projekt "Rozgrzewamy polskie serca"

grafika-rozgrzewamy-polskie-serca

Stowarzyszenie SURSUM CORDA rozpoczyna realizację projektu pt. „Festiwal Nauki pod patronatem Ignacego Łukasiewicza”, którego celem jest promocja osiągnięć wielkich, polskich wynalazców, a w szczególności osoby Ignacego Łukasiewicza, którego rok aktualnie obchodzimy. Projekt uwzględnia cykl działań, które mają przybliżyć postać wybitnej osoby, która zapisała się w polskiej historii z wielkim dorobkiem naukowym, działalnością patriotyczną, biznesową oraz dobroczynną.

Projekt zaangażuje społeczność szkolną oraz lokalną Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 6 – Szkoły Podstawowej nr 18 w Nowym Sączu oraz przedszkola Jaś i Małgosia, z którymi Stowarzyszenie od lat współpracuje. Poprzez eksperymenty, pokazy, doświadczenia fizyczne i chemiczne, warsztaty, wycieczkę odkryjemy fascynujący świat nauki i udowodnimy, że ona wcale nie musi być nudna!

Planowane działania

 • WycieczkaUczniowskiego Koła Naukowego ATOM z SP 18 do Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego w Bóbrce i. I. Łukasiewicza, ([22.06.} już za nami!

  [26.06.2022 - zrealizowane]
  Więcej: Wycieczka do Bóbrki

 • 2-dniowy FESTIWAL NAUKI

  [4-5.10.2022]

  Wydarzenie obejmuje: 

  - pokazy naukowe Centrum Nauki Kopernik z Warszawy - eksperymentowanie pod okiem profesjonalnych animatorów

 • - warsztaty chemiczne prowadzone przez Juniora Odkrywcę - w tym m.in. zajęcia "Czarne złoto" oraz "Odkrycia Ignacego", dzięki którym zgłębimy tematykę destylowania nafty, czy też konstrukcji pierwszej na świecie lampy naftowej

  - wybuchowe pokazy i odlotowe warsztaty Naukowców z Laboratorium Pana Korka, co pozwoli poznać "Przebojową listę wynalazków"

  - mobilny, edukacyjny Escape Room - gdzie z pomocą Cudotwórni Events sprawdzimy zdobytą wiedzę za pomocą zagadek oraz łamigłówek

 • Plenerowa wystawa wielkoformatowa pt. „Siedem twarzy Ignacego”

  [październik 2022]

Projekt w liczbach

0

uczestników Festiwalu Nauki

0

pokazów i warsztatów
w ciągu 2 dni

0

miesięcy trwania projektu

Aktualności

Gorlice i Bóbrka na trasie uczestników projektu „Rozgrzewamy polskie serca”

Wspólny wyjazd to idealna okazja do integracji oraz nawiązania nowych znajomości, a jeśli połączony jest on dodatkowo z odkrywaniem fascynującego świata nauki to korzyść jest podwójna!

Zobacz więcej  

Rusza projekt „Festiwal Nauki pod patronatem Ignacego Łukasiewicza”

Stowarzyszenie SURSUM CORDA rozpoczyna realizację projektu „Festiwal Nauki pod patronatem Ignacego Łukasiewicza”, którego celem jest promocja wiedzy przez doświadczenie oraz popularyzacja polskich naukowców i ich wynalazków, a w szczególności osoby Ignacego Łukasiewicza.

Zobacz więcej  

Finansowanie

„Sfinansowano ze środków Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza
w ramach programu Rozgrzewamy Polskie Serca”

 

Koordynator projektu

joanna-mikulska-01

Joanna Mikulska

Koordynator projektu

tel. 504 015 390

biuro@sc.org.pl  | joanmik75@gmail.com

Podoba Ci się to, co robimy?

Wspieraj Stowarzyszenie SURSUM CORDA przez wpłaty online. Dzięki Tobie możemy czynić dobro każdego dnia! 

×
Skip to content