> Inne projekty > Integracja na os. Szujskiego

na os. Szujskiego

INTEGRACJA NA OS. SZUJSKIEGO

Projekt przewiduje organizację 3 wydarzeń w ramach Budżetu Obywatelskiego dla Miasta Nowego Sącza na rok 2023. Jego celem jest integracja mieszkańców Nowego Sącza oraz popularyzacja aktywności wśród dzieci i młodzieży, zaangażowanie mieszkańców, rodzin we wspólne spędzanie czasu wolnego. Program imprez przewiduje organizację zabaw, konkursów rodzinnych oraz zabaw sportowych na świeżym powietrzu mających na celu integrację i zacieśnienie więzi z domem rodzinnym, środowiskiem lokalnym. Ponadto wydarzenia wpłyną na pozytywny wizerunek dzielnicy w oczach mieszkańców Osiedla Szujskiego, co może przyczynić się w dłuższej perspektywie do wzrostu zaangażowania społecznego.

Planowane działania

Organizacja koncertu Kapeli góralskiej „Ciupaga” – 27.05.2023

Koncert zostanie zorganizowany na zakończenie festynu parafialnego, którego głównym organizatorem jest Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Uczestnikami koncertu będą mieszkańcy Nowego Sącza, ze szczególnym uwzględnieniem mieszkańców Osiedla Szujskiego. Celem realizacji koncertu jest uatrakcyjnienie festynu integrującego mieszkańców, od dzieci po dziadków, a co za tym idzie przeciwdziałanie negatywnym skutkom wielomiesięcznej izolacji związanej z COVID-19.

Plakat wydarzenia - do pobrania TUTAJ.

FOTOrelacja z wydarzenia - TUTAJ.

Organizacja Dnia Dziecka – 2.06.2023

Z okazji Dnia Dziecka na terenie boiska przy Szkole Podstawowej Nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi zostanie zrealizowany festyn bogaty w atrakcje dla najmłodszych mieszkańców osiedla Szujskiego, w tym dmuchańce, animacje z nagrodami oraz poczęstunek. Uczestnikami festynu będą najmłodsi mieszkańcy Nowego Sącza, ze szczególnym uwzględnieniem mieszkańców osiedla Szujskiego, wraz z opiekunami.

Plakat wydarzenia - do pobrania TUTAJ.

FOTOrelacja z wydarzenia - TUTAJ.

Organizacja festynu na zakończenie wakacji

Na zakończenie wakacji na terenie placu zabaw wraz z przyległym terenem przy ul. Sienkiewicza w Nowym Sączu zostanie zorganizowany festyn za zakończenie wakacji i pożegnanie lata bogaty w atrakcje dla najmłodszych mieszkańców osiedla, mający na celu osłodzenie im trudnego czasu zakończenia wakacji, w perspektywie powrotu do szkoły. Uczestnikami festynu będą najmłodsi mieszkańcy Nowego Sącza, ze szczególnym uwzględnieniem mieszkańców Osiedla Szujskiego, wraz z opiekunami.

0

wydarzenia

0

uczestników

Aktualności

Październik 2023. Wsparcie finansowe dla osób chorych i niepełnosprawnych z programu Chcepomagac.org

W październiku Stowarzyszenie Sursum Corda przekazało 187 426 złotych na pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji Podopiecznych z programu chcepomagac.org.

Zobacz więcej  

Wyniki konkursu MINI GRANTY. Dziękujemy za zgłoszenia i otwartość na działanie

Końcówka roku, a wolontariusze mają chęci do działania i głowy pełne pomysłów. To niezwykle piękne i poruszające! 

Zobacz więcej  

Cykl wyjątkowych szkoleń dla wszystkich, którym bliski jest temat wolontariatu

Najbliższy miesiąc będzie czasem niezwykłej inspiracji, a to za sprawą szkoleń z zakresu wolontariatu. Zapraszamy wszystkich, którym bliski jest temat wolontariatu lub osób, które chciałyby rozpocząć z nim przygodę w swojej organizacji.

Zobacz więcej  

Co lubię w swojej pracy? Pomagaj z Praca.pl

Dobra zabawa połączona z charytatywnym celem Pomagaj z Praca.pl. Wygraj 2 000 złotych, które Praca.pl przeznaczy na DOBRE działania Twojej, ulubionej organizacji pozarządowej!

Zobacz więcej  

Niezwyciężona – Lachowska Wiara dla Zosi i Gosi

11 listopada podczas koncertu patriotycznego NIEZWYCIĘŻONA, który odbędzie się w AULI ANS w Nowym Sączu zostanie przeprowadzona licytacja, z której dochód zostanie przeznaczony na leczenie podopiecznych z programu chcepomagac.org.

Zobacz więcej  

Październik 2023 i pomoc postpenitencjarna w liczbach

Czas na podsumowanie październikowej pomocy udzielonej osobom opuszczającym zakłady karne i ich rodzinom. Od 2014 roku przy Stowarzyszeniu Sursum Corda działa Ośrodek Pomocy Postpenitencjarnej.

Zobacz więcej  

Finansowanie

Projekt „Integracja na os. Szujskiego" realizowany ze środków pochodzących z Budżetu miasta Nowego Sącza w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2023.

Koordynatorka projektu

Anna Gądek

Anna Gądek

18 44 11 994

pn. - pt.: 7.00 - 15.00

agadek@sc.org.pl

Podoba Ci się to, co robimy?

Wspieraj Stowarzyszenie SURSUM CORDA przez wpłaty online. Dzięki Tobie możemy czynić dobro każdego dnia! 

×
Skip to content