> Rozgrzewamy polskie serca > Gorlice i Bóbrka na trasie uczestników projektu „Rozgrzewamy polskie serca”

Rozgrzewamy polskie serca

20220627-gorlice-i-bobrka-na-trasie-projektu-01

27 czerwca 2022

Gorlice i Bóbrka na trasie uczestników projektu „Rozgrzewamy polskie serca”

Wspólny wyjazd to idealna okazja do integracji oraz nawiązania nowych znajomości, a jeśli połączony jest on dodatkowo z odkrywaniem fascynującego świata nauki to korzyść jest podwójna!

Uczniowie Koła Naukowego „ATOM” (17 osób) oraz uczniowie klas 5b i 6b (40 osób) Szkoły Podstawowej nr 18 z Nowego Sącza doskonale o tym wiedzą, dlatego w ramach programu grantowego „Rozgrzewamy Polskie Serca” wraz z opiekunami - Joanną Mikulską i Grażyną Pałka - oraz kolegami z klas udali się na wycieczkę śladami Ignacego Łukasiewicza. Odwiedzili Gorlice, gdzie została zapalona pierwsza na świecie uliczna lampa naftowa, a nabierając sił na dalszą podróż zjedli pyszną pizzę na gorlickim rynku. Następnie zwiedzili Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego w Bóbrce, uczestniczyli w ciekawej wyprawie po najstarszej na świecie, nadal działającej kopalni ropy naftowej, a także obejrzeli film o życiu i twórczości Ignacego Łukasiewicza – niekwestionowanego autorytetu dla naszej młodzieży! Szczególne wrażenie zrobiła na wszystkich apteka Ignacego, w której młodzież zobaczyła samego Mistrza (hologram).

Wyjazd dostarczył ogromnej dawki wiedzy o życiu tak wspaniałego, choć może trochę aktualnie zapomnianego, polskiego uczonego i o jego wynalazkach.

Projekt jest realizowany w ramach programu grantowego z okazji roku Ignacego Łukasiewicza i jest finansowany przez Fundację PGNiG S.A. im. Ignacego Łukasiewicza.

„Sfinansowano ze środków Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza w ramach programu Rozgrzewamy Polskie Serca”.

Podoba Ci się to, co robimy?

Wspieraj Stowarzyszenie SURSUM CORDA przez wpłaty online. Dzięki Tobie możemy czynić dobro każdego dnia! 

×
Skip to content