> Nieodpłatna pomoc prawna 2021 > Dodatkowy zasiłek opiekuńczy w związku z zagrożeniem koronawirusem! Komu przysługuje?

Nieodpłatna pomoc prawna 2021

20200312_przedszkole_www_011

12 marca 2020

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy w związku z zagrożeniem koronawirusem! Komu przysługuje?

Decyzja władz państwowych, dotycząca zamknięcia szkół, przedszkoli i żłobków z powodu zagrożenia epidemiologicznego koronawirusem rodzi wiele trudności w codziennym funkcjonowaniu. W szczególnej sytuacji są aktywni zawodowo rodzice. Co zatem zrobić jeśli nie mamy z kim zostawić naszego dziecka w okresie kiedy nieczynne są placówki edukacyjne? Kiedy i na jakich zasadach możemy skorzystać z DODATKOWEGO ZASIŁKU OPIEKUŃCZEGO na czas opieki nad dzieckiem? To warto wiedzieć!

Co najmniej najbliższe dwa tygodnie będą czasem wdrażania intensywnych działań, których celem jest ograniczanie rozprzestrzeniania się wirusa COVD-19. Sporo zależy od naszej odpowiedzialności oraz stosowania się do zaleceń przekazywanych w komunikatach rządowych. Cała sytuacja jest też dużym wyzwaniem dla rodziców, którzy w czasie kiedy zamknięte zostały szkoły czy przedszkola, nie mają z kim zostawić swoich dzieci.

Wiele działań jest możliwych dzięki tzw. Specustawie, która pozwala na podejmowanie szczególnych rozwiązań, a ich celem jest walka z epidemią koronawirusa. Jak informuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych, to dzięki wprowadzonym regulacjom i specjalnej ustawie, rodzicom dzieci w wieku do 8 lat w dniach 12-25 marca 2020 roku przysługuje DODATKOWY ZASIŁEK OPIEKUŃCZY, który dotyczy sytuacji nieprzewidzianego zamknięcia szkoły, przedszkola, żłobka czy klubu dziecięcego.

Więcej informacji na: WWW.ZUS.PL

Źródło: www.zus.pl

Podoba Ci się to, co robimy?

Wspieraj Stowarzyszenie SURSUM CORDA przez wpłaty online. Dzięki Tobie możemy czynić dobro każdego dnia! 

×
Skip to content