> Wolontariat > Cykl wyjątkowych szkoleń dla wszystkich, którym bliski jest temat wolontariatu

Aktualności

Wizytownik - szkolenia grudzien

17 listopada 2023

Cykl wyjątkowych szkoleń dla wszystkich, którym bliski jest temat wolontariatu

Przygotowując się do obchodów Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, Stowarzyszenie Sursum Corda zaprasza na cykl wyjątkowych spotkań online dla wszystkich, którym bliski jest temat wolontariatu lub osób, które chciałyby rozpocząć z nim przygodę w swojej organizacji.

Najbliższy miesiąc będzie czasem niezwykłej inspiracji, a to za sprawą szkoleń:

DLA KOORDYNATORÓW WOLONTARIATU, których zapraszamy na mini kurs, który da narzędzia, ale też przestrzeń, by doświadczyć komunikacji empatycznej, czyli - jak mówić, by zadbać o potrzeby swoje i rozmówcy, jak reagować gdy nadchodzą trudne emocje i jak udzielać informacji zwrotnej, aby stała się ona wzmocnieniem, a nie zniechęceniem?

Będzie też o odkrywaniu swoich wewnętrznych skarbów, czyli wydobywaniu potencjału z wolontariusza oraz…zorganizujemy superwizjer i porozmawiamy o trudnościach merytorycznych i emocjonalnych w pracy koordynatora zarządzającego wolontariuszami pracującymi z osobami z niepełnosprawnością.

TERMINY:

Szkolenie: SUPERWIZJER - Jestem! Czuję! Potrzebuję!

  • 04.12.2023 godz. 14:00 – 17:00, Mszana Dolna (stacjonarnie)

Rejestracja:
https://forms.gle/oWkSZAozrt7sxUBR6

 

Prowadząca:
Karolina Zapała - Prezes Stowarzyszenia Kierunek Przyszłość, działaczka społeczna, laureatka II miejsca w Konkursie Koordynator Roku Korpusu Solidarności 2022. Niezłomna, pełna pasji i oddania - porzuciła etat, by realizować swoje marzenia i pomagać innym.

Szkolenie: Komunikacja empatyczna jako droga do efektywnej i mądrej pomocy 

  • 07.12.2023 godz. 17:00 - 20:00, online

Szkolenie: Jak wydobyć potencjał z wolontariusza

  • 11.12.2023 godz. 17:00 - 20:00, online

Rejestracja na powyższe szkolenia: https://forms.gle/CQWeHTEqi6GSykfK9


Prowadząca:
Agnieszka Jaksa -
 pedagog, socjoterapeuta, mentor, społecznik, mediatorka w duchu „Porozumienia bez przemocy”. Założycielka, prezeska i koordynatorka Grupy Wolontarystycznej ”AGRAFKA” w Pabianicach,  zastępca przewodniczącej Forum Organizacji i Inicjatyw Pozarządowych. Koordynatorka Pabianickiej Sieci Wolontariatu w Pabianicach, członkini Rady Łódzkiego Forum WTZ oraz Komitetu Rozwoju Ekonomii Społecznej w Województwie Łódzkim. Zawodowo kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej Miejskiego Centrum Pomocy Społecznej w Pabianicach.

 

DLA ORGANIZATORÓW WOLONTARIATU, z zakresu tworzenia strategii na rzecz wolontariatu w sporcie oraz praktycznych umiejętności budowania współpracy z wolontariuszami, a także z zakresu promocji i zarządzania wolontariatem długoterminowym.

TERMINY:

Szkolenie: Wolontariat sportowy – o co w tym chodzi

  • 28.11.2023 godz. 16:00 - 18.15, (online)

Rejestracja:
https://forms.gle/WrcUaePNEP3g6Wkp8

 

Szkolenie: Komu potrzebny jest wolontariat długoterminowy

  • 30.11.2023 godz. 16:00 - 18.15, (online)

Rejestracja:
https://forms.gle/X6Ebm8AEyJ2VfHvZ9

 

Prowadząca:
Berenika Baranowska
– koordynator projektów z zakresu wolontariatu, szkoleniowiec dla NGO z zakresu wolontariatu, założyciel oraz członek zarządu Stowarzyszenia Regionalne Centrum Wolontariatu w Krakowie, Dyrektor Pionu Wolontariatu III Igrzysk Europejskich 2023r. Doświadczenie i sukcesy organizacyjne przy koordynacji wolontariatu przy wydarzeniach sportowych m.in.: Dyrektor Pionu Wolontariatu III Igrzysk Europejskich 2023r, MEN'S EHF EURO 2016 Poland – Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej, UEFA European Under-21 Championship 2017 – Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej, FIVB Klubowe Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej.

 

Koszt:

  • Udział BEZPŁATNY

Dodatkowo otrzymujemy:

  • certyfikat potwierdzający udział w spotkaniach;
  • do końca roku 2023 – darmowe konsultacje merytoryczne z doradcą ds. wolontariatu w zakresie: wdrażania i prowadzenia wolontariatu w instytucjach i organizacjach, obowiązujących przepisów.

Jest w czym wybierać!  Tym bardziej, że 4 na 5 szkoleń odbędą się online!

Masz pytania? Skontaktuj się z nami:

Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Korpusu Solidarności - Rządowego Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Systematycznego na lata 2018-2030.

KS_zestawienie_2_plik_edytowalny_KOLOR

Podoba Ci się to, co robimy?

Wspieraj Stowarzyszenie SURSUM CORDA przez wpłaty online. Dzięki Tobie możemy czynić dobro każdego dnia! 

Niepoprawny numer telefonu
Wiadomość została wysłana na twój nr.
Dziękujemy za pomoc.
×
Skip to content