> Co robimy > Wypoczynek na Plus > Kolonia nad morzem | POBIEROWO 2023

Kolonia nad polskim morzem:

POBIEROWO: 1-12.08.2023

Kolonia nad polskim morzem w Pobierowie ze Stowarzyszeniem Sursum Corda
 • Dla dzieci w wieku:  8 - 14 lat
 • Miejsce: Pobierowo nad Bałtykiem
 • Pobyt: 12 dni, w tym 11 noclegów
 • Grupy: do 15 dzieci 

Woda, słońce, plaża i zdecydowanie rewelacyjna zabawa! Nadchodzi czas, by naładować akumulatory i odpocząć na obozie piratów nad polskim morzem, przejść prawdziwy chrzest morski, odnaleźć ukryty skarb, poznać fascynujące morskie opowieści, a także tajniki kodeksu pirata oraz śpiewać szanty…o niczym innym, jak o miłości do morza! Łap razem z nami wiatr w żagle i ruszajmy do pięknego Pobierowa!

Nowe, WAKACYJNE promocje i vouchery podarunkowe! 🙂

PROMOCJE

Minus 50 z/ dziecko – jeśli zapiszesz rodzeństwo,
Minus 50 zł/dziecko – jeśli zapiszesz dziecko/dzieci na kilka turnusów półkolonii lub kolonię.

Rabaty nie łączą się.

PROMOCJA- WYPOCZYNEK 2023

VOUCHER PODARUNKOWY NA KOLONIĘ LUB PÓŁKOLONIĘ

To dobry pomysł na prezent komunijny, urodzinowy, czy nagroda za piękne oceny
i wzorowe zachowanie!
Kwota vochera: DOWOLNA. Czas realizacji: do 18.08.2023 r. lub do wyczerpania miejsc. Zakup vouchera nie jest jednoznaczny z rezerwacją miejsca. Przed zakupem vouchera prosimy o kontakt z nami celem ustalenia szczegółów:
tel. 18 44 11 994, e-mail: wypoczynek@sc.org.pl

VOCHER WYPOCZYNEK

Zakwaterowanie i wyżywienie

292713247_411717027660164_3554845958759580767_n (1)

Pobierowo to kameralna miejscowość nad Morzem Bałtyckim. Panuje tu spokojna atmosfera, idealna do wypoczynku i relaksu. Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II mieści się w malowniczej części miasteczka. Do morza i plaży jest ok. 10 minut spacerem. Sale są przestronne, mieszczą od 6 do 10 osób, znajdują się na dwóch kondygnacjach. Szkoła wyposażona jest w estetyczne sanitariaty, prysznice i rzecz jasna… ciepłą wodę. Dodatkowo grupa może korzystać z sali gimnastycznej i placu zabaw. Teren jest ogrodzony.

Wybór tego ośrodka noclegowego nie jest przypadkowy. Szkoła stanowi idealną alternatywę na niepogodę, ze względu na posiadaną bazę sportowo-rekreacyjną, która jest świetną receptą na hasło „nudzi mi się”. W tych warunkach  te słowa w zasadzie nigdy nie padają! 😊 Szkoła przystosowana jest do przyjęcia grup, posiada wszystkie wymagane pozwolenia i atesty. W pobliżu znajduje się też boisko sportowe „pod chmurką”, czyli boisko do kosza, piłki nożnej oraz tory do biegania.

Wyżywienie: 3 posiłki dziennie serwowane na miejscu w stołówce  szkolnej, + podwieczorek, obiady dwudaniowe z kompotem lub sokiem, śniadania i kolacje w postaci bufetu szwedzkiego, suchy prowiant na wycieczki i drogę powrotną.

Program wypoczynku

Nieznane lądy, czyli 3 wycieczki wyjazdowe i nie tylko:

 • Kołobrzeg/Koszalin – in. spacer po promenadzie w Kołobrzegu, zwiedzanie latarni morskiej. W Koszalinie  - zabawy w Parku Wodnym.
 • Dziwnów/Kamień Pomorski – piracki rejs statkiem do Kamienia Pomorskiego, zwiedzanie miejscowości, warsztaty w Morskim Centrum Nauki w Dziwnowie.
 • Rewal/Niechorze/Pogorzelica - podróż kolejką wąskotorową, zwiedzanie wybranych miejscowości na trasie, słodka niespodzianka.
dziwnów statek

Pirackie manewry

Czyli pirackie pomysły na spędzanie czasu na miejscu. Dużo aktywności, ciekawych atrakcji i niezapomnianych wrażeń. Ahoj przygodo!

kolonia
 • Piraci w porcie - Pobierowo to idealne miejsce, by zobaczyć, jak  tętni życiem nadmorskie miasteczko! Czekają na Was spacery i wycieczki po okolicy, kąpiele w morzu, budowa zamków z piasku, plażowanie i wiele niezwykłych przygód, na których myśl przez cały rok będziecie się szeroko uśmiechać!
 • Pirackie turnieje, gry i zabawy, pieśni– zabawy z wodą i piaskiem w rolach głównych: przeciąganie liny, rzeźby w piasku oraz wiele innych zabaw i konkurencji,
 • Relaks zmęczonego pirata – leżing, plażing, smażing..., czyli kąpiele w morzu i plażowanie pod okiem wykwalifikowanego ratownika,
 • Pasowanie na Pirata – niezapomniany chrzest morski, z nadaniem imienia i pamiątkowego CERTYFIKATU MORSKIEJ PRZYGODY,
 • Obozowy talent-show – konkurs talentów, podczas którego przekonamy się, która piratka śpiewa najładniej oraz czy piraci rzeczywiście potrafią opowiadać dowcipy,
 • Treningi / Bosmańskie wesołe, nietypowe konkurencje sportowe, pięciobiobój bosmański
 • Morskie opowieści Jacka Sparrow’a – legendy pirackie i fascynujące historie morskie,
 • Gra terenowa „Skrzynia Umarlaka”, czyli poszukiwanie skarbu Kapitana Haka. Będą biegi na orientację, podchody, a wszystko po to, aby odnaleźć znalezisko
 • GamesRoom – zbiór gier planszowych, towarzyszkich, integracyjnych,
wypoczynek-2021-02
wypoczynek-2021-01
 • Wesoła Olimpiada Sportów Przedziwnych - fantastyczne zawody sportowe, gdzie współpraca i intuicja to podstawa. Nie zapomnimy o tradycyjnych zmaganiach „kadra kontra reszta piratów”
 • Piracka bitwa morska - po której nikt nie zostanie suchy - załogi poszczególnych grup będą miały za zadanie pokonać przeciwników w walce na granaty wodne,
 • Szanty po Piracku - bo taniec i piosenka najlepiej odprężają każdego, szczególnie pirata. Przy szantowych melodiach życie kolonijne nabierze prawdziwego klimatu.
 • Kodeks Pirata – bo na pełnym morzu trzeba znać zasady! Opowiemy, jak zachować bezpieczeństwo nad wodą oraz jak zostać wilkiem morskim. Dlaczego wodni rozbójnicy nosili opaskę na oku? Dlaczego ich szabla jest zakrzywiona? Dziewczyna-pirat ...czy to możliwe?
 • Poranne manewry Pirackie – czyli zajęcia ruchowo-muzyczne na dobry początek dnia – na sali, boisku lub na plaży. Młodzi piraci to uwielbiają.
 • Pirackie Rzemiosło w morskim stylu - Dziewczęta – piratki wykonają prawdziwą biżuterię, która będzie lśnić w promieniach morskiego słońca! Chłopcy natomiast będą mogli popisać się fantastycznymi tatuażami! Takie gadżety to niesamowita atrakcja nadająca klimatu całej zabawie!
 • Konkursy związane z tematyką morską lub plażową oraz Piracka integracja. Zabawy, podczas których poznamy jak wygląda prawdziwe życie na morzu. Dowiemy się co to jest węzeł bosmański oraz co tak naprawdę znajduje się na dnie morza. Przy tym pełna integracja! Sprawdzimy kto ma najlepszą pamięć i jako pierwszy zapamięta wszystkie imiona...
293554088_415099210655279_2001351900436013626_n
293626458_416532000512000_8157604528069772645_n

 

 • Wieczorna Filmownia i Bajkownia - czyli zakończenie dnia w kolonijnym kinie, a także czytanie bajek na dobranoc, bo w każdym piracie drzemie dziecko...
 • Pamiątkowe wakacje – przygotujemy pamiątki wykorzystując znalezione na wyspie materiały, które zabierzemy ze sobą do domu
 • W niedziele Msza święta
 • A także wiele innych niezapomnianych przygód i niespodzianek.
 • Opieka ratownika medycznego 24h/dobę oraz ratownika wodnego podczas pobytu w wodzie.

2150 zł - przy zapisach do 16.04 (zaliczka 500 zł)

2200 zł - przy zapisach od 17.04 do 16.05 (zaliczka 500 zł)

2250 zł - przy zapisach po 16.05 (zaliczka 500 zł)

Zaliczka do 3 dni od podpisania umowy (przelewem).

Cena obejmuje: wszystkie ww. świadczenia (w tym wycieczki), transport klimatyzowanym autokarem turystycznym na trasie Nowy Sącz – Pobierowo – Nowy Sącz oraz na trasie wycieczek nadmorskich, bilety wstępów na zaplanowane w ofercie atrakcje, wyżywienie (3 posiłki dziennie + podwieczorek), suchy prowiant na wycieczki i drogę powrotną, wodę, opiekę wykwalifikowanej i doświadczonej kadry, komfortowe grupy do 15 os. na 1 wychowawcę, ubezpieczenie NNW każdego uczestnika, składki opłacane na TFG i TFP Organizatora Turystyki, dedykowanego grupie ratownika wodnego podczas morskich kąpieli oraz ratownika medycznego (opieka 24h/dobę), płyny dezynfekcyjne, wszystkie materiały do zajęć.

shutterstock_9204808

 

Żadnych dodatkowych, ukrytych kosztów! Dla każdego dyplom ze zdjęciem oraz prezent niespodzianka. A także… szabla piracka oraz pamiątkowa przepaska na oko!

Informacje dodatkowe

Transport - przejazd klimatyzowanym autokarem z Nowego Sącz do Pobierowa. Autokar z ważnymi badaniami technicznymi, dokumentami, przygotowany do transportu dzieci. Przed wyjazdem kontrola policji zamówiona przez organizatora.

Bagaż - na naszych koloniach obowiązuje LIMIT BAGAŻOWY1 sztuka bagażu głównego max 15 kg (do bagażnika) + 1 sztuka bagażu podręcznego do autokaru (bardzo prosimy o rozważne pakowanie dzieci, poradnik co i jak spakować prześlemy mailem po dokonaniu rezerwacji). Z praktyki wiemy, że użytkowane jest tak naprawdę ok. 10 kg, reszta wraca nietknięta.

Kadra – wychowawcy i kierownik posiadający kwalifikacje i doświadczenie w prowadzeniu wypoczynku dzieci i młodzieży, współpracujący ze Stowarzyszeniem Sursum Corda. Kadra weryfikowana w stosownych rejestrach wg przepisów szczegółowych obowiązujących osoby mające kontakt z dziećmi.

Ponadto już teraz serdecznie zapraszamy za imprezę – spotkanie podsumowujące – rodzinny festyn na zakończenie wakacji, który odbędzie się przy Szkole Podstawowej nr 15 w Nowym Sączu w dniu 18.08.2023 r. Festyn będzie okazją do ponownego spotkania się, podtrzymania półkolonijnych znajomości oraz nawiązania nowych relacji. Nie zabraknie także atrakcji dla dzieci, dmuchanych sprzętów, malowania twarzy, balonowych figur oraz konkursów z nagrodami. Wstęp bezpłatny! Już dziś zapisz ten termin w kalendarzu 😊

W sytuacji choroby lub rezygnacji

Opieka medyczna – wykwalifikowany ratownik medyczny, który będzie uczestniczył w całym wyjeździe i nocował w ośrodku kolonijnym, dostępny 24h/dobę, zapewniamy leki zapisane w wyniku powstałego w czasie wypoczynku zachorowania lub urazu (podawane po konsultacji i za zgodą rodziców). W przypadku stanu zdrowia dziecka wykluczającego transport z grupą w autokarze – odbiór dziecka z wypoczynku organizują i finansują rodzice.

Zachęcamy w dniu podpisania umowy do indywidualnego zakupu ubezpieczenia od rezygnacji lub przerwania wypoczynku, np. w sytuacji nagłego zachorowania (wiele towarzystw ubezpieczeniowych oferuje tego typu usługę, zwykle opłata wynosi 3-5% wartości imprezy turystycznej).

Bezpieczeństwo i wiarygodność

Ratownik wodny - do dyspozycji grupy na miejscu.

Ubezpieczenia: dzieci NNW (link do ogólnych warunków ubezp.) (do kwoty 10.000 zł), OC kadra,  OC Organizatora Turystyki - Signal Iduna, na kwotę 192.733,80 zł, opłacana składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy od Każdego uczestnika.

Wypoczynek zgłaszamy do Kuratorium Oświaty pod nr. 32114/MAL/L-2023

 

Organizatorem wypoczynku jest H4People sp. z o.o. – wyodrębniony podmiot gospodarczy, którego wyłącznym właścicielem jest Stowarzyszenie Sursum Corda, posiadający wymagany wpis do Rejestru Organizatorów Turystyki Marszałka Województwa Małopolskiego.

Dokumenty:

Dla każdego dziecka wypełnij odrębnie. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
Po przesłaniu formularza zgłoszeniowego otrzymasz mailem warunki udziału dziecka w wypoczynku. Koniecznie go przeczytaj!

W przypadku wyczerpania limitu miejsc, zamiast poniższego formularza pojawi się KOMUNIKAT. Skorzystaj wówczas z FORMULARZA REZERWOWEGO.

Podoba Ci się to, co robimy?

Wspieraj Stowarzyszenie SURSUM CORDA przez wpłaty online. Dzięki Tobie możemy czynić dobro każdego dnia! 

Niepoprawny numer telefonu
Wiadomość została wysłana na twój nr.
Dziękujemy za pomoc.
×
Skip to content