> Co robimy > Wolontariat > Korpus Solidarności > Otoczenie wolontariatu

Otoczenie Wolontariatu

wolontariat-otoczenie-01

To przedstawiciele urzędów, instytucji, mediów, czy firm oraz wszyscy, którzy w sposób nieformalny wspierają wolontariat, budując razem kapitał społeczny i dobro wspólne.

 

Działania na rzecz Otoczenia wolontariatu

  • Lokalne koalicje wolontariatu: to spotkania, ukierunkowane na rozwój wolontariatu w środowisku lokalnym. Zapraszamy grupy nieformalne, instytucje, firmy, organizacje pozarządowe, szkoły, samorządowców - czyli wszystkich, którym idea wolontariatu jest bliska, lubią pomagać i działać na rzecz swoich małych ojczyzn.

    Działania zaplanowane na II-IV kwartał

  • Projekty dla lokalnych koalicji wolontariatu: wspólne działanie ma sens, bo razem możemy więcej! Dzięki pomysłom, potencjałowi i dofinansowaniu z Korpusu Solidarności (2.500 zł na projekt) zapraszamy do wspólnej realizacji projektów z udziałem przedstawicieli różnych podmiotów oraz wolontariuszy. Powoływane na tę potrzebę koalicje, to sposób na realne rozwijanie kapitału społecznego i współpracę na rzecz dobra wspólnego.

    Działania zaplanowane na II-IV kwartał

Edukujemy o Wolontariacie

Narodowy Instytut Wolności - Korpus Solidarności

Czym jest Korpus Solidarności?

Wszystko, co musisz wiedzieć o NGO w Polsce

Na temat fundacji i stowarzyszeń funkcjonuje w Polsce wiele stereotypowych przekonań i mitów. Jaka jest rzeczywistość? Dowiedz się, jakie organizacje pozarządowe są naprawdę. Zapraszamy do obejrzenia filmu, który krótko i przystępnie opowiada o sytuacji polskich organizacji pozarządowych.

Jak mądrze wspierać organizacje pozarządowe?

Zastanawiasz się nad wsparciem organizacji pozarządowej? Poznaj kilka prostych wskazówek, dzięki którym organizacja, którą zdecydujesz się wesprzeć naprawdę skorzysta, a Ty będziesz miał lub miała satysfakcję!

stopka-korpus-solidarnosci-1500-365

Skontaktuj się z nami

Co robimy 2 1

Halina Rams

Koordynator ds. wolontariatu

tel. 18 44 11 994
kom. 501 316 271

wolontariat@sc.org.pl

agnieszka-kaluzny-01

Agnieszka Kałużny

Koordynator projektu

tel. 18 44 11 994
kom. 694 590 905

akaluzny@sc.org.pl

Podoba Ci się to, co robimy?

Wspieraj Stowarzyszenie SURSUM CORDA przez wpłaty online. Dzięki Tobie możemy czynić każdego dnia! 

×
Skip to content