> Co robimy > Ośrodek Pomocy Postpenitencjarnej > Zakres pomocy postpenitencjarnej
tabliczka_postpenit_2020

Zakres pomocy postpenitencjarnej

Niedawno opuściłeś Zakład Karny bądź Areszt Śledczy? Zastanawiasz się co dalej? Od 2014 r. w Stowarzyszeniu Sursum Corda w Nowym Sączu działa Ośrodek Pomocy Postpenitencjarnej.

Jest to miejsce, w którym osoby zwolnione oraz ich bliscy a także bliscy osób osadzonych, mogą korzystać z różnych form wsparcia w okresie do 3 miesięcy od zwolnienia z zakładu karnego lub aresztu śledczego. Dodatkowo, bliscy osób osadzonych mogą skorzystać z pomocy w okresie do 3 miesięcy od ich osadzenia. 

Podstawowym warunkiem formalnym, niezbędnym dla uzyskania pomocy jest okazanie dowodu osobistego oraz oryginału świadectwa zwolnienia. Warto zabrać na spotkanie również inne dokumenty dot. własnej sytuacji życiowej, materialnej, zdrowotnej itd.  

W ramach pomocy postpenitencjarnej, klienci Ośrodka mogą korzystać z różnych form wsparcia materialnego oraz specjalistycznego. O rodzaju i wysokości przyznanej pomocy decydują specjaliści pełniący dyżur w każdy wtorek w godz. 15.30-18.30 oraz w każdy piątek w godz. 16.00 – 19.00.  Doradzają oni również, gdzie warto skierować pierwsze kroki na wolności i jakie w danej sytuacji warto przedsięwziąć działania, ale także prowadzą spotkania dla osadzonych na terenie wybranych jednostek penitencjarnych w Małopolsce.

Aby otrzymać pomoc, konieczne jest wcześniejsze umówienie się na wizytę pod nr tel. 18 44 11 994 czynnym od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00. Możesz kontaktować się z nami również mailowo: centrumpomocy@sc.org.pl.

Siedziba Ośrodka mieści się w Nowym Sączu przy ul. św. Małgorzaty 3 (tuż przy placu Bazyliki św. Małgorzaty w Rynku).

Chcesz dowiedzieć się więcej? Pobierz ulotkę lub zajrzyj na www.codalej.info albo sprawdź czy przysługuje Ci pomoc społeczna.

Pamiętaj. Najważniejsze to wyciągnąć wnioski z przeszłości i nigdy nie wrócić do więzienia. 

Współfinansowano ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości

Podoba Ci się to, co robimy?

Wspieraj Stowarzyszenie SURSUM CORDA przez wpłaty online. Dzięki Tobie możemy czynić dobro każdego dnia! 

×
Skip to content