> Co robimy > Konferencja Krynica
konferencja-readaptacja-spoleczna-01
konferencja-krynica-logo-02

Od 2015 roku Stowarzyszenie Sursum Corda organizuje w Krynicy-Zdroju konferencje branżowe, których głównym tematem jest readaptacja społeczna oraz pomoc postpenitencjarna. Do współpracy zaprasza uznane autorytety z tej dziedziny, specjalistów, praktyków, którzy na co dzień szkolą pracowników tej konkretnej przestrzeni społecznej. Jednocześnie uczestnikami są przedstawiciele instytucji działających na rzecz byłych i obecnych więźniów, osoby pracujące z młodzieżą w zakładach wychowawczych i poprawczych. Niejednokrotnie w szkoleniach biorą udział także byli więźniowie, przestawiając ważną perspektywę osób osadzonych.

Ze względu na dotychczasową sytuację pandemiczną Covid-19 oraz brak finansowania, w okresie 2020-2022 organizacja konferencji branżowych została zawieszona. W zamian realizowane były szkolenia z obszaru readaptacji społecznej - więcej TUTAJ. Jednocześnie Stowarzyszenie Sursum Corda, jako organizator, planuje powrócić do cyklicznej organizacji konferencji dla specjalistów zajmujących się readaptacją społeczną i pomocą postpenitencjarną.

Konferencja - readaptacja społeczna

Konferencja jest cyklicznym wydarzeniem, odbywającym się od 2015 roku w Krynicy-Zdroju. Głównym poruszanym tematem jest readaptacja społeczna osób osadzonych i opuszczających zakłady karne, pomoc postpenitencjarna, a także resocjalizacja osób młodych. Dzięki temu Stowarzyszenie Sursum Corda stwarza niezwykle ważna przestrzeń do branżowej dyskusji i wymiany doświadczeń, które od lat pozwalają wypracowywać właściwie wzorce działań i dobre praktyki.

Wsparciem merytorycznym konferencji są uznane autorytety zajmujące się readaptacją społeczną, resocjalizacją oraz wparciem postpenitencjarnym. Organizowane podczas Konferencji panele dyskusyjne pozwalają na porównanie metod pracy, ich skuteczności, a także dają szanse na czerpanie wiedzy z dobrych i sprawdzonych wzorców. Ważnym uzupełnieniem są również wykłady tematyczne, które skupiają się na wąskich zagadnieniach z obszaru readaptacji społecznej.

Warto dodać, że również Stowarzyszenie Sursum Corda, jako organizator Konferencji, wnosi również swój wkład poprzez przekazywane doświadczenia z prowadzonego od lat Ośrodka Pomocy Postpenitencjarnej, który świadczy pomoc na rzecz osób opuszczających zakłady karne. 

Archiwum wydarzeń

W naszym archiwum w każdej chwili możemy sprawdzić co działo się podczas poprzednich edycji konferencji branżowych, organizowanych przez Stowarzyszenie Sursum Corda w Krynicy-Zdroju.

Tam się szkolimy

Co robimy 3

Konferencje w liczbach

0

międzynarodowych konferencji branżowych

0

uczestników szkoleń z readaptacji społecznej

0

prelegentów, specjalistów z obszaru readaptacji społecznej

Readaptacja społeczna

Relacja byłych więźniów

Pomoc postpenitencjarna z punktu widzenia byłych więźniów, ale także osób i instytucji, które świadczą specjalistyczne wsparcie, to jeden z istotnych tematów poruszanych podczas corocznej konferencji w Krynicy-Zdroju. O tym jak realizowana jest readaptacja społeczna w materiale przygotowanym przez MTV24 mówią: Edward Szeliga z Fundacji "Pomost" z Zabrza oraz Marcin, były więzień i podopieczny fundacji.

osrodek-pomocy-postpenitencjarnej-2022

Ośrodek Pomocy Postpenitencjarnej
w 2022 roku

Od 2014 roku Stowarzyszenie Sursum Corda prowadzi Ośrodek Pomocy Postpenitencjarnej. To dedykowane miejsce, gdzie osoby zwolnione z zakładu karnego lub aresztu śledczego, a także ich bliscy, mogą skorzystać z różnych form wsparcia w okresie do 3 miesięcy od momentu zwolnienia. Także w 2022 roku Stowarzyszenie będzie prowadzić różne formy wsparcia postpenitencjarnego.

Opinie

Aktualności

O readaptacji społecznej podczas szkolenia branżowego

W dniach 22-23 września w Hotelu PEGAZ w Krynicy-Zdroju odbyło się bezpłatne szkolenie dla specjalistów z obszaru readaptacji społecznej i pomocy postpenitencjarnej. Jego głównym tamte były praktyczne wyzwania w codziennej…

Zobacz więcej  

Readaptacja społeczna. Program szkolenia w Krynicy-Zdroju

JUŻ JEST! Program 2-dniowego szkolenia „Wyzwania readaptacji społecznej w praktyce” w terminie 22-23 września w Hotelu PEGAZ w Krynicy-Zdroju.

Zobacz więcej  

Readaptacja społeczna. Ruszają zapisy na szkolenie w Krynicy-Zdroju

19 sierpnia o godzinie 8.00 rozpoczynamy zapisy do udziału w bezpłatnym, branżowym szkoleniu pn. „Wyzwania readaptacji społecznej w praktyce”. Dwudniowe spotkanie odbędzie się w dniach 22-23 września w Hotelu PEGAZ w Krynicy-Zdroju, a jego organizatorem jest Stowarzyszenie Sursum Corda.

Zobacz więcej  

Za nami pierwsze półrocze pomocy postpenitencjarnej

Pomoc postpenitencjarna od 2014 roku jest ważną częścią działalności Stowarzyszenia Sursum Corda. Realizowane zadania i działania pomocowe wspierają osoby, które zostały zwolnione z zakładu karnego lub aresztu śledczego, a także ich bliskich. Mogą oni skorzystać z konkretnego wsparcia w okresie do 3 miesięcy od momentu zwolnienia z jednostki penitencjarnej. Co udało się zrobić w pierwszym półroczu 2022 roku?

Zobacz więcej  

„Wyzwania readaptacji społecznej w praktyce” tematem szkolenia w Krynicy-Zdroju

Przed nami kolejne branżowe szkolenie z zakresu readaptacji społecznej, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Sursum Corda. Bezpłatne, dwudniowe spotkanie odbędzie się w terminie 22-23 września 2022 w Hotelu Pegaz w Krynicy-Zdroju. Tegoroczny temat szkolenia to: „Wyzwania readaptacji społecznej w praktyce”.

Zobacz więcej  

Pomoc postpenitencjarna tematem spotkania w Lublinie

W Okręgowym Inspektoracie Służby Więziennej w Lublinie odbyło się spotkanie poświęcone dalszej współpracy w ramach programu „Praca dla więźniów”, a także działań, które mogą wspólnie podjąć służby wraz z organizacjami pozarządowymi. W spotkaniu wziął udział wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski wraz z kierownictwem Służby Więziennej i dyrektorami zakładów karnych na Lubelszczyźnie. Nowosądeckie Stowarzyszenie Sursum Corda reprezentował prezes Marcin Kałużny.

Zobacz więcej  

Koordynator

kjasinski_03

Krzysztof Jasiński

Koordynator szkolenia

tel. 18 44 11 994
tel. kom. 883 143 936

kjasinski@sc.org.pl

Podoba Ci się to, co robimy?

Wspieraj Stowarzyszenie SURSUM CORDA przez wpłaty online. Dzięki Tobie możemy czynić dobro każdego dnia! 

×
Skip to content