> Aktualności > Castorama odkręciła się na dobro

Aktualności

castorama-odkrecila-sie-na-dobro-main

27 maja 2021

Castorama odkręciła się na dobro

Pracownicy marketu budowlanego Castorama w Nowym Sączu postanowili aktywnie włączyć się w organizowaną przez Stowarzyszenie Sursum Corda akcję „Odkręć się na dobro”. Przedsięwzięcie polega na zbieraniu nakrętek na rzecz chorych i niepełnosprawnych dzieci - podopiecznych Stowarzyszenia.

Pozyskane w ten sposób środki zamieniane zostają następnie na realne marzenia dzieciaków, np. turnus rehabilitacyjny, czy upragniony wyjazd w ramach prowadzonego „Funduszu Małych Marzycieli”.

Biorąc pod uwagę, że 500 nakrętek stanowi równowartość 0,60 zł - każda nakrętka się liczy, a pracownicy Castoramy uznali, że bezmyślne wyrzucanie ich do kosza na śmieci jest nie tylko nieekologiczne, ale i bezsensowne, skoro można spożytkować je w taki sposób.

Od 13 maja pojemnik na nakrętki zagościł w przestrzeni socjalnej Castoramy, gdzie będzie sukcesywnie się napełniał i w efekcie przynosił radość innym. Wspólne działanie ma sens i nawet najdrobniejsze gesty przyczyniają się do wielkiej radości, bo należy pamiętać, że „pomoc ma moc”!

Podoba Ci się to, co robimy?

Wspieraj Stowarzyszenie SURSUM CORDA przez wpłaty online. Dzięki Tobie możemy czynić dobro każdego dnia! 

×
Skip to content