> Aktualności > „Aktywni razem” – kolejna akcja Korpusu Solidarności

Aktualności

20200521_aktywni_razem_pomagamy_raz_po_raz_01

21 maja 2020

„Aktywni razem” – kolejna akcja Korpusu Solidarności

Dziesięciu wolontariuszy wspierających Stowarzyszenie Sursum Corda zaangażowało się w akcję wsparcia dla naszych podopiecznych programu „Na ratunek”. Dla nich czas pandemii jest szczególnie trudny, a choroby współistniejące dodatkowo zwiększają ryzyko zachorowania na koronawirusa. 

To nasi wolontariusze zaproponowali zakup środków ochrony osobistej dla podopiecznych Stowarzyszenia Sursum Corda, a wcześniej przeprowadzili ankietę pomocową wśród wybranych osób, której celem było określenie realnych potrzeb. Kolejnym krokiem był zakup maseczek wielorazowych, płynu dezynfekującego oraz jednorazowych rękawiczek, a także ich zapakowanie oraz wysyłka do podopiecznych programu „Na ratunek”.

Pamiętajmy, że wolontariuszem można być na różne sposoby – codziennie, co jakiś czas, w czasach trudnych, jak teraz, czy w czasach normalnych, które miejmy nadzieję przed nami. Dzięki wolontariuszom mamy dowody na to, że rzeczywistość wokół nas zmienia się na lepsze. Wszystko dzięki temu, że nadal nie brakuje ludzi, którzy poświęcają swój czas, siły – czasem także strach, który wielu z nas paraliżował w obawie przed zachorowaniem – i przekuwają w dobro i tym dobrem się dzielą.

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków „Korpusu Solidarności - Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018-2030".

Podoba Ci się to, co robimy?

Wspieraj Stowarzyszenie SURSUM CORDA przez wpłaty online. Dzięki Tobie możemy czynić dobro każdego dnia! 

×
Skip to content