Ta witryna używa cookies. Zamknij
Na RatunekWolontariatWypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjegoFESTYN RODZINNY - oferta animacyjna dla dzieciŚlub z sercem
KRS 0000020382


Nasz profil na Naszej Klasie


Pomóż - wpłaty online:
Płatności.pl
newsletter


Kryszta-y Soli Otrzymaliśmy Nagrodę Kryształy Soli - dla najlepszej organizacji pozarządowej w Woje- wództwie Małopolskim, w kategorii polityka społeczna
Ziarnko Gorczycy ZIARNKO GORCZYCY za wyzwalanie dobra w ludziach, za profesjona- lizm i uczciwość, usta- nawianie wysokich standardów w pracy org. pozarządowych
Amicus HominumAMICUS HOMINUM dla Małgosi Wróbel za projekt „Chata”


Strona zgodna ze standardem XHTML 1.0 Transitional

 

ZUZA HOROWSKA (ur. 2001r.)

 

Zuza urodziła się za wcześnie. Organizm maleństwa nie był jeszcze gotów, aby przyjść na świat. Konsekwencją jest mózgowe porażenie dziecięce z którym Zuzia walczy i odnosi sukcesy.Dzielna dziewczyna ma już za sobą kilka operacji nóg, w tym rekonstrukcję stawu biodrowego. Skutki porażenia mózgowego bardzo utrudniają samodzielne poruszanie się, ale nie zniechęcają jej do kolejnych prób. Z pomocą balkonika stawia coraz bardziej stabilne kroki.

- Mamy prowizoryczny podjazd z desek, ale chcielibyśmy zbudować trwały, solidny. Myślimy też o windzie dzięki której Zuzia mogłaby samodzielnie dostać się do wszystkich pomieszczeń w domu – mówi mama dziewczynki.
 
Oprócz wydatków związanych z usuwaniem barier architektonicznych trzeba udźwignąć koszty rehabilitacji, która daje nadzieję, że Zuza będzie kiedyś zupełnie samodzielna. Zuzanna 

Mam na imię Zuza. Lubię dobrą muzykę, lubię poznawać ludzi i świat, lubię się uczyć i całkiem nieźle mi to wychodzi. Jak każda nastolatka mam marzenia, ale jest mi znacznie trudniej je spełniać, bo choruję na dziecięce porażenie mózgowe. Wiem, że nie wolno mi się poddać, że o marzenia warto walczyć. Dlatego walczę ze skutkami choroby. Po kilku operacjach nóg jest lepiej. Jeśli mam pod ręką balkonik, potrafię iść na własnych nogach. Nie jestem wprawdzie długodystansowcem w chodzeniu, ale nawet kilka kroków to duży sukces. Wierzę, że kiedyś balkonik nie będzie mi potrzebny.


pobierz plakat, wydrukuj, rozwieś i pomagaj z nami >>

Jak pomóc ?

 wpłać dowolną kwotę na specjalne konto bankowe 

Stowarzyszenie SURSUM CORDA
26 8805 0009 0018 7596 2000 0080

z dopiskiem/tytułem "Zuzanna Horowska"

W przypadku wpłat z zagranicy należy podać dodatkowo kod swift: 
POLUPLPR, zaś przed numerem powyższego rachunku wpisać: PL

 

 przekaż 1% podatku 
w deklaracji PIT wpisz nasz  nr KRS 00000 20382
w polu "Cel szczegółowy" dopisz "Zuzanna Horowska"

 


 KRS na SMS  Ściągnij za darmo SMS-em nr KRS na komórkę i miej podczas rozliczania PIT !

Wyślij bezpłatny SMS o treści KRS na darmowy nr 4321, a odeślemy Ci nieodpłatnie nasz nr KRS !

SMS działa w miesiącach styczeń-kwiecieńRozlicz PIT przez internet za pomocą darmowego programu e-PITy
(drukuje i wysyła PIT przez internet)

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatkuOd rodziców Zuzi:

Zuzia jest wcześniakiem, urodziła się w 30 tygodniu ciąży w zamartwicy. Otrzymała 1 punkt w 10-stopniowej skali Apgar. Ważyła 1290 g i miała 40 cm długości. Po wyjściu ze szpitala w Nowym Sączu, zgodnie z zaleceniami przebadaliśmy jej wzrok. Okazało się, że ma wylewy. Dno oka prawego jest całkowicie zasłonięte i pojawiły się naloty w oku lewym. Bardzo szybko musiała trafić do Kliniki Okulistycznej w Krakowie. Zaczęła się walka o wzrok. Obecnie Zuzia ma dużo słabsze oczko prawe i nosi okulary. Zuzia od urodzenia choruje na mózgowe porażenie dziecięce - niedowład czterokończynowy spastyczny. Teraz ma skończone 9 lat i nie chodzi samodzielnie, musi być podtrzymywana lub porusza się przy balkoniku. Dlatego potrzebna jest ciągła i systematyczna rehabilitacja.

Cieszymy się, że rozwój intelektualny Zuzi jest prawidłowy. Dobrze się uczy, jest bardzo komunikatywna i radosna. Każdy mały sukces daje nam wiarę, że wytrwałą i systematyczną pracą dojdziemy do momentu, w którym Zuzia będzie samodzielni funkcjonować. Jednak aby ten cel osiągnąć potrzeba nie tylko naszej pracy, ale również środków finansowych, które pomogą przy zakupie potrzebnego sprzętu rehabilitacyjnego, pokryją koszty intensywnej rehabilitacji i wyjazdów na leczenie. Z tego powodu przez jakiś czas pracowałam na 1/2 etatu. Obecnie drugi rok jestem na urlopie bezpłatnym.
Zuzia przeszła już kilka operacji nóg, a w lutym ma być poddana operacji - pełnej rekonstrukcji stawu biodrowego lewego (z osteotomią uda i miednicy).

Liczymy, iż los naszej córeczki nie pozostanie Państwu obojętny i zechcą Państwo ją wspomóc w codziennej walce o normalne życie. Każda wplata czy 1% podatku będzie dla nas pomocą w tych zmaganiach, by w przyszłości Zuzia mogła normalnie funkcjonować.

Z góry serdecznie dziękujemy - Rodzice Zuzi
Rozliczenie akcji - stan na dzień: 29.08.2019r.

1.376,50 zł
Darowizny
395,30 zł
Wpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2009
6.362,09 zł
Wpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2010
3.368,17 zł
Wpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2011
3.001,38 zł
Wpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2012
2.358,72 zł
Wpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2013
2.086,76 zł
Wpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2014
2.021,38 złWpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2015
3.165,21 złWpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2016
1.620,42 złWpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2017
- 19.441,58 zł
Środki wydatkowane na leczenie i dostosowanie pomieszczeń do niepełnosprawności
- 19,40 zł
Niezależne prowizje bankowe
6.294,95 zł
Pozostało na dalsze leczenie

Galeria chwały
czyli chronologiczny wykaz Darczyńców, którzy wpłacili pieniądze na konto - obejmuje wpłaty zaksięgowane

OSOBY FIZYCZNE
Magdalena Kołbon; Karolina Zobel; Magdalena Kołbon; Ewa Krawczyk; Mirosław Sudoł; Jacek Nienałtowski; Mirosław Wańczyk; Lucjan Legutko;

FIRMY I INSTYTUCJE
...;

Pomóż i zobacz ile daje to radości...
Pomagając także korzystasz

Wszystkim Darczyńcom dziękujemy za pomoc oraz przypominamy, że darowizny przekazane na nasze konta podlegają odpisom podatkowym. 

  • dla osób fizycznych - jest to limit do 6% od dochodu
  • dla osób prawnych - jest to limit do 10% od dochodu

 

|   Wizyty: teraz 1 , dzisiaj 1 , miesiąc 51 , rok 445  |   Ostatnia aktualizacja: 31-03-2020   |   Zgłoś błąd na stronie: mail   |