Ta witryna używa cookies. Zamknij
Na RatunekWolontariatWypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjegoFESTYN RODZINNY - oferta animacyjna dla dzieciŚlub z sercem
KRS 0000020382


Nasz profil na Naszej Klasie


Pomóż - wpłaty online:
Płatności.pl
newsletter


Kryszta-y Soli Otrzymaliśmy Nagrodę Kryształy Soli - dla najlepszej organizacji pozarządowej w Woje- wództwie Małopolskim, w kategorii polityka społeczna
Ziarnko Gorczycy ZIARNKO GORCZYCY za wyzwalanie dobra w ludziach, za profesjona- lizm i uczciwość, usta- nawianie wysokich standardów w pracy org. pozarządowych
Amicus HominumAMICUS HOMINUM dla Małgosi Wróbel za projekt „Chata”


Strona zgodna ze standardem XHTML 1.0 Transitional

 

 

WOJTEK WOJTAS (ur. 1992r.)

Pasją Wojtka był teatr i motocykle. Za zarobione przez siebie pieniądze kupił sobie swojego własnego choppera hondę Magnę, o której pieszczotliwie mówił: „Madzia”. Podczas przejażdżki 16 sierpnia 2010r. zdarzył się wypadek. Motocykl którym jechał Wojtek uderzył w ciężarówkę.
Świadkowie wypadku mówili, że nie jechał szybko. Lekarze podejrzewają, że przyczyną drogowej tragedii mógł być nie wykryty wcześniej tętniak, który pękł podczas jazdy motocyklem powodując nagły  wylew krwi do mózgu.
 
Nieprzytomnego chłopaka odwieziono do szpitala św. Łukasza w Tarnowie bez większych obrażeń, nie miał ani jednego złamania. Stwierdzono jednak ciężki uraz czaszkowo – mózgowy, krwiaka śródmózgowego, obrzęk mózgu i ostrą niewydolność oddechową. Przez długie miesiące po wybudzeniu ze śpiączki Wojtek walczył najpierw o życie, a później z niedowładem połowy ciała. Nie mówił, choć rozumiał wszystko.
 
Program rehabilitacji przygotował dla niego prof. Jan Talar, szef kliniki rehabilitacji bydgoskiej Akademii Medycznej. Przed wypadkiem Wojtek był  bardzo wysportowanym chłopakiem. Trenował piłkę ręczną, sztuki walki, miał sukcesy w biegach na krótkich dystansach. Najcięższy trening był jednak dopiero przed nim. Korzystał m.in. z masaży kręgosłupa, z rezonansu stochastycznego, stumulacji całego ciała i mózgu aparatem Magstim, krok po kroku odzyskiwał utracone funkcje.


 Wojtek 

Hej! Poznajmy się. Jestem Wojtek. Dzięki życzliwym ludziom powoli wracam do zdrowia po wypadku, w którym mało brakowało, a straciłbym życie. Mam dwie pasje: teatr i motocykle. Wypadek zdarzył się w 2010r. podczas jazdy na moim pierwszym chopperze… Jadąc straciłem przytomność i mój motocykl uderzył w ciężarówkę. Gdy obudziłem się ze śpiączki, okazało się, że muszę uczyć się wszystkiego, co umiałem od dziecka: mówić, poruszać rękami, chodzić. Osiągnąłem już bardzo dużo. Mam szansę osiągnąć jeszcze więcej!pobierz plakat, wydrukuj, rozwieś i pomagaj z nami >>

Jak pomóc ?

 wpłać dowolną kwotę na specjalne konto bankowe 

Stowarzyszenie SURSUM CORDA
26 8805 0009 0018 7596 2000 0080

z dopiskiem/tytułem "Wojciech Wojtas"

W przypadku wpłat z zagranicy należy podać dodatkowo kod swift: 
POLUPLPR, zaś przed numerem powyższego rachunku wpisać: PL

 

 przekaż 1% podatku 
w deklaracji PIT wpisz nasz  nr KRS 00000 20382
w polu "Cel szczegółowy" dopisz "Wojciech Wojtas"

 


 KRS na SMS  Ściągnij za darmo SMS-em nr KRS na komórkę i miej podczas rozliczania PIT !

Wyślij bezpłatny SMS o treści KRS na darmowy nr 4321, a odeślemy Ci nieodpłatnie nasz nr KRS !

SMS działa w miesiącach styczeń-kwiecień
Rozlicz PIT przez internet za pomocą darmowego programu e-PITy
(drukuje i wysyła PIT przez internet)

Wypełnij Pity online 2018

w polu "Cel szczegółowy 1%" wpisz imię i nazwisko PodopiecznegoTak było...

Wojtek Wojtas pochodzi z Tuchowa, uczęszczał do Zespołu Szkół Elektrycznych w Nowym Sączu. Jest żywiołowym, towarzyskim, pełnym radości, optymistycznie nastawionym do życia chłopakiem, który ujmuje niesamowitym uśmiechem. Swoim urokiem osobistym i pozytywną energią zaraża innych. Spontaniczny i energiczny, nie usiedzi długo w jednym miejscu, ale jednocześnie rozważny, odpowiedzialny, może trochę zbyt dojrzały jak na swój wiek - człowiek, na którym można polegać. Wysportowany, trenował piłkę ręczną, MMA, miał sukcesy w biegach krótkodystansowych. Posiada zdolności aktorskie, które wykorzystywał biorąc udział w szkolnych akademiach i grając w przedstawieniach (w marcu zabłysnął rolą Orgona w „Świętoszku”). Jego pasją są motory - ponad rok pracował na wymarzonego choppera, Hondę Magnę, zwaną przez Niego „Madzią”.

16 sierpnia 2010 roku doszło do nieszczęśliwego wydarzenia - Wojtek jadąc na motorze zderzył się czołowo z ciężarówką. Mimo niedużej prędkości, następstwa wypadku okazały się dramatyczne. Wojtek stracił przytomność, w szpitalu stwierdzono ciężki uraz czaszkowo-mózgowy, krwiaka śródmózgowego, obrzęk mózgu i ostrą niewydolność oddechową. Jego stan lekarze określili jako ciężki... W ciągu następnych dni leżał na Oddziale Neurochirurgii, gdzie rozgrywała się dramatyczna walka o Jego życie... Lekarze mówią, iż wypadek mógł być konsekwencją nagłego wylewu krwi do mózgu, który nastąpił w czasie jazdy.

     18 sierpnia stan wyraźnie się pogorszył, Wojtek trafił na Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii, gdzie został wprowadzony w śpiączkę farmakologiczną. W tym czasie monitorowano podstawowe funkcje życiowe, oddech wspomagano przez rurkę intubacyjną. Wojtka karmiono przez sondę nosowo-jelitową, wykonywano kontrolne tomografie głowy. Do tego doszło zapalenie płuc.

     1 września Wojtek powinien rozpocząć naukę w klasie maturalnej. Jego stan poprawił się na tyle, że mógł zostać przeniesiony z OIT na Oddział Neurochirurgii, na którym przebywał przez kolejne trzy tygodnie. Obecnie Wojtek jest leczony zachowawczo, musi być odpowiednio odżywiany i pielęgnowany. Lekarze są jednogłośni - Wojtkowi może pomóc tylko intensywna, codzienna i wielogodzinna rehabilitacja. Tylko dzięki niej znów będzie mógł chodzić, normalnie funkcjonować i rozmawiać z nami.


05.01.2014

Dzień dobry,

Dziękuję za Wasze - najlepsze jakie można mieć - dobre serce.
Wiem, że chcecie żebym wrócił do starych, ale jakże pięknych czasów, które mimo utraty jakiejś tam części pamięci - nie poszły w niepamięć. I co jest w tym najlepszego - to wraca, wiem wiem, niezbyt szybko, ale wracam do pełni sprawności!!!!
Na to wszystko potrzebne są wiadomo - pieniądze - ale WY okazaliście się tym wspaniałym sercem i przelaliście na moje konto 1%.
Teraz mogę dzięki temu skorzystać ze specjalistycznej - prywatnej neurorehabilitacji, która jest mi bardzo, ale to bardzo potrzebna, za tą okazaną szczerość serdecznie DZIĘKUJĘ.

Wojciech Wojtas

Z okazji Nowego Roku 2014 składam życzenia, zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności. Życzenia również przekazuje Stowarzyszeniu SURSUM


Linki zewnętrzne:

Bieżące rozliczenie akcji - stan na dzień: 30.08.2019r.

19.676,74 zł Darowizny
3.903,90 złWpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2010
1.490,64 zł Wpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2011
2.823,71 złWpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2012
1.819,07 złWpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2013
2.727,49 złWpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2014
2.040,21 złWpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2015
2.257,20 złWpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2016
2.003,74 złWpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2017
- 27.834,96 złWydatkowano na leczenie i rehabilitację
- 17,90 złNiezależne prowizje i opłaty bankowe
10.889,84 zł Pozostało na dalsze leczenie

 

Galeria chwały
czyli chronologiczny wykaz Darczyńców, którzy wpłacili pieniądze na konto - obejmuje wpłaty zaksięgowane

OSOBY FIZYCZNE
Andrzej Wojtas; Anita Białas; Wojciech Kazimierz Lach; Nikodem Jan Zegzda; Wiktor Jerzy Chrzanowski; Artur Grudzień; Agnieszka Zofia Węcowska; Michał Wierzbicki; Krystyna Mołda; Piotr Wojciech Mróz; Maciej Aleksander Hofstede; Piotr Marcin Korzeb; Jerzy Dziąćko; Janusz Parys; Mateusz Kania; Anna Jóźwiak; Anna Maria Gawlikowska; Dagmara MAgdalena Smulewicz; Anna Wójcik; Karolina Bębenek; Ewa Olchawa – Kosecka; Michał Oleszczyk; Jerzy Polczyński; Agnieszka Stanula; Mateusz Jasiński; Danuta Duda; Janusz Basiaga; Michał Chmielowski; Małgorzata Susuł; Urszula Kulak; Alicja Natalia Bryłka; Regina Kurzejowska; Leszek Dobosz; Anna Jóźwiak; Uczestnicy koncertu charytatywnego /w dniu 02.12.2010 r./ Sądeckiego Chóru Gospel; Danuta Maria Nowosadko-Laskowska; Anna Zofia Jóźwiak; Maria i Edward Pierzchała; Adrian Łukasz Machaj; Leszek Kras; Anna Zofia Jóźwiak;

FIRMY I INSTYTUCJE
Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Tuchowie; Zespół Szkół w Tuchowie; Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych  im. Bohaterów Bitwy pod Łowczówkiem w Tuchowie; Szkolne Koło Wolontariatu w ZS Ekonomicznych; Astrum Sp. z o.o.; CARITAS Diecezji Tarnowskiej Oddz. Przy Parafii Ducha Świętego; MCS Michał Chmielewski; Anna Zofia Jóźwiak;

Pomóż i zobacz ile daje to radości...
Pomagając także korzystasz

Wszystkim Darczyńcom dziękujemy za pomoc oraz przypominamy, że darowizny przekazane na nasze konta podlegają odpisom podatkowym. 

  • dla osób fizycznych - jest to limit do 6% od dochodu
  • dla osób prawnych - jest to limit do 10% od dochodu

 

|   Wizyty: teraz 1 , dzisiaj 2 , miesiąc 33 , rok 528  |   Ostatnia aktualizacja: 22-10-2019   |   Zgłoś błąd na stronie: mail   |