Ta witryna używa cookies. Zamknij
Na RatunekWolontariatWypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjegoFESTYN RODZINNY - oferta animacyjna dla dzieciŚlub z sercem
KRS 0000020382


Nasz profil na Naszej Klasie


Pomóż - wpłaty online:
Płatności.pl
newsletter


Kryszta-y Soli Otrzymaliśmy Nagrodę Kryształy Soli - dla najlepszej organizacji pozarządowej w Woje- wództwie Małopolskim, w kategorii polityka społeczna
Ziarnko Gorczycy ZIARNKO GORCZYCY za wyzwalanie dobra w ludziach, za profesjona- lizm i uczciwość, usta- nawianie wysokich standardów w pracy org. pozarządowych
Amicus HominumAMICUS HOMINUM dla Małgosi Wróbel za projekt „Chata”


Strona zgodna ze standardem XHTML 1.0 Transitional

 

WITEK WOŁOWICZ (ur. 1983r.)

Witek był na piątym roku studiów, gdy zdarzyła się tragedia: samoistny wylew krwi do mózgu. Najpierw była operacja, później sześć tygodni na pograniczu życia i śmierci – w stanie śpiączki, a po przebudzeniu rozpoczęła się żmudna praca nad sobą, aby pokonać niedowład rąk i nóg i wrócić do sprawności sprzed wylewu.

- Zdarzenia pomiędzy 2 grudnia 2007r. a końcem stycznia 2008 r. znam tylko z opowieści najbliższych, gdyż ten okres przeżyłem jako „roślina". W dodatku „roślina" skazana przez część świata medycznego na wyrzucenie. Lekarze nie rokowali poprawy, a wręcz sugerowali hospicjum. Stopniowy powrót do normalnego życia był możliwy dzięki uporowi, bezgranicznemu oddaniu moich rodziców i ich wsparciu – mówi Witek.

Osiągnął olbrzymi postęp w rehabilitacji – na początku wymagał pomocy nawet przy poruszaniu się na wózku inwalidzkim. Marzył o tym, aby kiedyś znów móc chodzić. Dziś stawia kroki coraz pewniej. Coraz pewniej też kroczy przez życie: uzyskał licencję pośrednika w obrocie nieruchomościami, skończył studia magisterskie i podyplomowe.

- Przede mną jeszcze długa walka o pełną sprawność fizyczną, ale jestem pełen nadziei, że z Waszą pomocą zwyciężę – mówi.

 


 Witek 

Witaj! Poznajmy się. Mam na imię Witek. Marzę o tym, aby kiedyś spełnić obietnicę daną mamie i pójść z nią na spacer w góry. To nie będzie łatwe, ale jeśli znajdzie się grupa ludzi gotowych, aby mi pomóc, dam radę! Gdy byłem na piątym roku studiów, cudem przeżyłem wylew krwi do mózgu. Najpierw była operacja, później sześć tygodni na pograniczu życia i śmierci, a po przebudzeniu rozpoczęła się walka o to, aby pokonać niedowład rąk i nóg i wrócić do sprawności. Początkowo byłem skazany na wózek. Dziś chodzę. Mimo dramatycznych przeżyć, skończyłem studia magisterskie i podyplomowe i mam nadzieję, że kiedyś będę wsparciem dla mojej rodziny. Walczę z dedykacją dla najbliższych. Pomożesz?


pobierz plakat, wydrukuj, rozwieś i pomagaj z nami >>

Jak pomóc ?http://www.sc.org.pl/userfiles/file/Na_Ratunek/plakaty_nr_2016/witek_wolowicz.jpg

 wpłać dowolną kwotę na specjalne konto bankowe 

Stowarzyszenie SURSUM CORDA
26 8805 0009 0018 7596 2000 0080

z dopiskiem/tytułem
"Witold Wołowicz"

W przypadku wpłat z zagranicy należy podać dodatkowo kod swift: 
POLUPLPR, zaś przed numerem powyższego rachunku wpisać: PL

 

 przekaż 1% podatku 
w deklaracji PIT wpisz nasz  nr KRS 00000 20382
w polu "Cel szczegółowy" dopisz
"Witold Wołowicz"
 


 KRS na SMS  Ściągnij za darmo SMS-em nr KRS na komórkę i miej podczas rozliczania PIT !

Wyślij bezpłatny SMS o treści KRS na darmowy nr 4321, a odeślemy Ci nieodpłatnie nasz nr KRS !

SMS działa w miesiącach styczeń-kwiecień 
Rozlicz PIT przez internet za pomocą darmowego programu e-PITy
(drukuje i wysyła PIT przez internet)

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatkuAktualności:


Tak było...

Nazywam się Witold Wołowicz, mam 27 lat. Mając 24 lata, będąc na piątym (ostatnim) roku studiów AGH w Krakowie, doznałem samoistnego wylewu krwotocznego do mózgu. Po ciężkiej operacji i 6-tygodniowej śpiączce zacząłem żyć na nowo, już jako osoba niepełnosprawna fizycznie. Mam niedowład czterokończynowy, nawet do poruszania się na wózku inwalidzkim potrzebuję pomocy osób trzecich. Długie miesiące trudnej rehabilitacji, ciągłe pobyty w ośrodkach rehabilitacyjnych polepszają mój stan zdrowia. Jednak koszty przewyższają już możliwości moich rodziców, a bez ciągłej rehabilitacji nie mam szans na poprawę.
Marzę, że kiedyś stanę na nogi i zacznę chodzić. Obiecałem mojej mamie, że jeszcze wyjdę z nią na Giewont i bardzo pragnę to zrealizować, dlatego mimo ogromnego wysiłku, cierpienia, bólu i potu ćwiczę.
Ukończyłem studia w bieżącym roku indywidualnym tokiem i mam dyplom mgr inż. w zakresie marketingu i zarządzania oraz nadzieję (kolejne marzenie), że kiedyś będę mógł wykorzystać swoją wiedzę i pracować.


Więcej o historii Witka << tutaj >>

Witold Wołowicz


Słowo od Stowarzyszenia Sursum Corda

Na dzień dzisiejszy Witek najbardziej potrzebuje specjalistycznej, a co za tym idzie bardzo drogiej rehabilitacji, dzięki której będzie miał szansę na sprawność fizyczną. To warunek, by spełnić jego marzenia, by był osobą samodzielną, niezależną od osób trzecich.
Dla przykładu: 3-tygodniowy turnus organizowany przez centrum rehabilitacji funkcjonalnej w Krakowie kosztuje 7 tys. zł. Uczą tam samodzielności oraz chodu. Dla Witka wskazane jest, by uczestniczył w takim turnusie przynajmniej dwa razy w roku. Ponadto tygodniowy koszt rehabilitacji w Spytkowicach kosztuje 1.400,- zł. Łącznie daje to kwotę 15.400,- zł.  Na każdy rok. Z pozostałymi wydatkami rodzina jakoś sobie radzi...
Pomożesz Witkowi wrócić do samodzielności?

 

              
 Aktualności

Wesołych i zdrowych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęścia i pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku życzy Witek z Rodzicami.

14.05.2012r.


Witek uzyskał licencję pośrednika w obrocie nieruchomościami. Gratulujemy sukcesu i wytrwałości w dążeniu do celu!

27.02.2012r.


Witam, zapraszam do obejrzenia filmu >> i zdjęć z rehabilitacji na lokomacie.
Urządzenie to znajduje się w Malborku.
Jestem tu już drugi tydzień i jest bardzo dobrze.
Rehabilitacja jest super. Pozdrawiam.

Wersja oryginalna (bez stabilizacji obrazu) >>

 

24.09.2011r.


W ośrodku rehabilitacyjnym Witek spotkał naszego wybitnego reżysera - Andrzeja Wajdę.
 
 
 
 
 
 
 
 
23.09.2011r.

E-mail od Witka:
"Dzięki  ciągłej rehabilitacji powoli wygrywam walkę o pełnosprawność i odzyskuję chęć do życia. Ukończyłem studia magisterskie, studia podyplomowe, myślę o dalszej nauce, a to wszystko mogłem urzeczywistnić dzięki Waszemu dobremu sercu i finansowemu wsparciu. To Wasza łaskawość pomaga mi przezwyciężać moją niepełnosprawność.
Jestem szczęśliwy, mam wspaniałych rodziców i wokół mnie wielu dobrych ludzi, którym moja niepełnosprawność nie jest obojętna. Przede mną jeszcze długa walka o pełną sprawność fizyczną, ale jestem pełen nadziei, że z Waszą pomocą zwyciężę.


02.07.2011r.

W dniu dzisiejszym Witek ukończył (z wynikiem 4,5!) studia podyplomowe z zakresu pośrednictwa w obrocie nieruchomościami. Jesteśmy z niego bardzo dumni i serdecznie gratulujemy, życząc dalszych sukcesów, a także siły i wytrwałości w trwającej rehabilitacji.


20.04.2011r., Wielkanoc

Najserdeczniejsze życzenia zdrowych, radosnych Świąt Wielkanocnych,
wypełnionych nadzieją budzącej się do życia wiosny i wiarą w sens życia.
Pogody w sercu i radości płynącej z faktu Zmartwychwstania Pańskiego
oraz smacznego Święconego w gronie najbliższych osób.

Niech każdy z nas wykorzysta ten czas jak najlepiej.

na nadchochodzące święta życzą: Witek wraz z Rodzicami

 
Bieżące rozliczenie akcji - stan na dzień 29.08.2019r.
 
61.540,34 złDarowizny
11.434,83 złWpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2010
12.437,40 złWpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2011
4.217,58 złWpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2012
3.431,33 złWpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2013
4.118,82 złWpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2014
3.775,09 złWpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2015
3.895,53 zWpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2016
2.466,18 złWpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2017
- 90.808,99 złŚrodki wydatkowane na leczenie i rehabilitację
- 47,30 złNiezależne prowizje bankowe
16.460,81 zł Pozostało na dalsze leczenie


Galeria chwały
czyli chronologiczny wykaz Darczyńców, którzy wpłacili pieniądze na konto - obejmuje wpłaty zaksięgowane

OSOBY FIZYCZNE
Zuzanna Legutko; Marcin Majchrzak; Paweł Lenartowicz; Leszek Dobosz; Monika Szmuc; Katarzyna Śliska; Krzysztof Jan Jakubczak; Piotr Wołowicz; Mikołaj Tadeusz Gargas; Tomasz Nowak; Wiktor Tomasz Sarota; Paweł Kamiński; Szymon Zenon Sypniowski; Anna Wiktor; Rafał Misa; Anna Agnieszka Rogala; Łukasz Wajda; Łukasz Bednarek; Agnieszka Kamińska; Mariusz Jamro; Barbara Anna Jurczak; Paulina Łyko; Łukasz Korzeń; Karolina Ewa Wartak; Monika Wiktor; Artur Dobosz; Adam Górowski; Artur Baczyński; Szymon Andrzej Holeksa; Katarzyna Maria Kraft; Anna Gambin; Jacek Czesław Rybski; Joanna Przetakiewicz; Katarzyna Joanna Wiśniewska; Łukasz Hajduk; Łukasz Mądro; Magdalena Maria Pyra; Mikołaj Tadeusz Gargas; Bernardyna Krawczyk; Krzysztof Jan Hajduga; Aleksandra M. Szukała; Paweł Kozłowski; Łukasz Bednarek; Małgorzata Maria Massalska; Zofia Czubiel; Jacek Nienałtowski; Paweł Lenartowicz; Kamil Trelski; Łukasz Bednarek; I. i T. Kostrzewa; Anna Wiktor; Wiktor Tomas Sarota; Adam Orzeł; Paweł Hejnar; Paulina Karp-Zawlik; Malinowski Michał; Nowelli-Piątek Monika; Damian Jędruchów; Przemysław Duda; Urszula Dudziak; Magdalena Elijasz; Aneta Hasior-Mordarska;


FIRMY I INSTYTUCJE
Zespół Szkół Samochodowych w Nowym Sączu; Jskub Gasek - Usługi Ślubne i Fotograficzne;

 

Pomóż i zobacz ile daje to radości...
Pomagając także korzystasz

Wszystkim Darczyńcom dziękujemy za pomoc oraz przypominamy, że darowizny przekazane na nasze konta podlegają odpisom podatkowym. 

  • dla osób fizycznych - jest to limit do 6% od dochodu
  • dla osób prawnych - jest to limit do 10% od dochodu

 

|   Wizyty: teraz 1 , dzisiaj 1 , miesiąc 393 , rok 2564  |   Ostatnia aktualizacja: 31-03-2020   |   Zgłoś błąd na stronie: mail   |