Ta witryna używa cookies. Zamknij
Na RatunekWolontariatWypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjegoFESTYN RODZINNY - oferta animacyjna dla dzieciŚlub z sercem
KRS 0000020382


Nasz profil na Naszej Klasie


Pomóż - wpłaty online:
Płatności.pl
newsletter


Kryszta-y Soli Otrzymaliśmy Nagrodę Kryształy Soli - dla najlepszej organizacji pozarządowej w Woje- wództwie Małopolskim, w kategorii polityka społeczna
Ziarnko Gorczycy ZIARNKO GORCZYCY za wyzwalanie dobra w ludziach, za profesjona- lizm i uczciwość, usta- nawianie wysokich standardów w pracy org. pozarządowych
Amicus HominumAMICUS HOMINUM dla Małgosi Wróbel za projekt „Chata”


Strona zgodna ze standardem XHTML 1.0 Transitional

 
  dla Wiktorii
"Człowiek jest wielki nie przez to co ma, nie przez to kim jest,
 lecz przez to, czym dzieli się z innymi"
Jan Paweł II
Zbiórka dla Wiktorii jest już ZAKOŃCZONA.
Wiktoria urodziła się 30.12.2008 w klinice w Monachium. 9 stycznia 2009r. przeszła pierwszą operację serca, zaś 4 czerwca 2009 odbyła się druga. Przed nią jeszcze jedna, ostatnia, w styczniu 2011r.
Dlatego nieco przebudowaliśmy stronę, żeby można było zobaczyć, jak to wszystko było ...i trwa nadal.

Rodzice Wiktorii założyli córeczce skrzynkę mailową, na którą można wysyłać listy: wiktoria.czech@interia.pl

Ponadto powstała oficjalna strona Wiktorii, na którą serdecznie zapraszamy: www.wiktoriaczech.pl
 Na taj stronie rodzice kontynuują informacje o swojej Wiktorii, zapraszamy więc tam po najświeższe wiadomości,
znajdziecie tam także informacje o Klubie Przyjaciół Wiktorii oraz różne ciekawe i wartościowe informacje i przesłania.


Rejestr zdarzeń - czyli co się dzieje aktualnie:


28.02.2011 W Domu !!!

Witamy ! Jesteśmy w DOMU !!!! Przylecieliśmy do Krakowa wczoraj popołudniu :) W domu już czekała na nas miła niespodzianka - "komitet powitalny" :) W ostatnich dniach przed wyjazdem Wiki pożegnała się ze swoimi przyjaciółmi w szpitalu, w hotelu oraz z Panem prof. Edwardem Malcem i Panią dr Katarzyną Januszewską :) Były to nie tylko dla niej, ale również dla nas - jej rodziców, bardzo wzruszające chwile !!! Wszystkim, którzy nas tam wspierali nie tylko swoją obecnością - serdecznie dziękujemy !!! Cieszymy się, że poznaliśmy tak wspaniałych ludzi :) Pozdrawiamy i ślemy od Wiki wszystkim gorące całuski !18.02.2011 Monachium

Witamy ! Wiktoria powoli wraca do formy :) z każdym dniem jest coraz lepiej ! Chętnie zawiera nowe znajomości i bawi się z innymi dziećmi - język nie stanowi tu przeszkody :) Z Emili układa puzzle i maluje :) z Aleksandrem - jeździ na rowerkach :) od Lukiego dostała walentynkę :) Super bawi się z klaunami i jest szczęśliwa, jak ma gości !!! Pozdrawiamy !!!! WZD


       

           

        


13.02.2011 Monachium

Witamy ! Wiktoria ma nowego kolegę - Arisa :) wymyśla różne nowe zabawy - czas w szpitalu płynie inaczej :(
Wody nadal się zbierają - z każdym dniem jest ich coraz mniej :) Wiktoria umie kilka słów po niemiecku - dziękuję, proszę, pić, jeść, ciśnienie, cukier:) przy badaniu IRN ("gęstość krwi") i poziomu cukru - nie płacze i sama podaje palec, z którego pielęgniarka ma pobrać krew:) bardzo ładnie pije lekarstwa - wie że musi to zrobić, by jak najszybciej wyzdrowieć i wrócić do domu:):) na widok pielęgniarki - płacze, ale to chyba na wszelki wypadek, bo sama mówi, że "nie boli" :):):) natomiast do pana profesora i pani doktor - uroczo się uśmiecha :):):) zarówno pan profesor jak i pani doktor codziennie nas odwiedzają - nawet w soboty i niedziele :) są niesamowici !!! oby im tego zapału i energii nigdy nie brakowało ! Serdecznie pozdrawiamy ! Wiktoria z rodzicami :)

             


07.02.2011 Monachium
Witamy!
Przepraszamy, że dopiero teraz piszemy - nie mieliśmy przez kilka dni dostępu do internetu :( Od piątku popołudniu jesteśmy na normalnym oddziale :) nareszcie możemy razem być 24 godziny na dobę :):):) Wiki ma się "całkiem dobrze"!!!
Woda wprawdzie nadal zbiera się, ale potrzeba czasu - uspokaja pani dr Katarzyna Januszewska i pan prof. Edward Malec. Jesteśmy dobrej myśli !!! W niedzielę mieliśmy gości - pani Basia, pan Andrzej Halemba z rodziną i jego brat - również z rodziną :) Było bardzo miło! Wszystkich serdecznie pozdrawiamy ! Dziękujemy za pamięć !
Wiktoria z rodzicami 

             


01.02.2011 Monachium
Witamy !
Jesteśmy nadal na oddziale intensywnej terapii ! Wczoraj założono Wiki dodatkowy dren,
gdyż w płuckach zbiera się woda :( Wiktoria dzielnie to znosi !
Zamyka oczka jak widzi lekarzy lub pielęgniarki ! Wieczorem wie,
że musi zostać sama i dlatego boi się zasnąć !!! My też...
Czekamy na lepszy kolejny dzień !
Pozdrawiamy !


30.01.2011 Monachium

No i dostaliśmy kolejne wieści od rodziców Wiktorii z Monachium - szybciutko więc dzielimy się z Wami tym co dotarło oraz radością rodziców i naszą:
Witamy - za nami kolejny dzień na intensywnej terapii ! Dzisiaj wyciągnięto Wiki jeden dren, ściągnięto z klatki piersiowej opatrunki i odłączono część aparatury:) Popołudniu Wiki słuchała polskich bajek oraz polskiej muzyki :) na widok pielęgniarek - nie jest jej do śmiechu :(, najchętniej uciekłaby z łóżka (dosłownie).
Odwiedził nas dzisiaj Ojciec Mariusz Mazurkiewicz z Polskiej Misji Katolickiej! Długo z nami rozmawiał i pobłogosławił Wiktorię oraz pozostałe dzieci z Polski. Dostaliśmy również telefon z pozdrowieniami oraz zapowiedzią odwiedzin od pani Konsul RP w Monachium - Elżbiety Sobótki. Gościliśmy także wysłaną przez Nią przedstawicielkę z Konsulatu - panią Anię Czech :)
Pozdrawiamy! WZD


           
W radiu RDN o Wiktorii >>

29.01.2011 Monachium

Krótka rozmowa telefoniczna z Darkiem, tatą Wiktorii: wszystko nadal jest dobrze. Oprócz tego, że Wiktoria zaczyna być coraz bardziej poirytowana, że nie może chodzić, a ochoty i sił na to przybywa jej z każdą chwilą :) Trzeba dużo pomysłowości i aktywności rodziców, żeby zamienić potrzebę Wiktorii na statyczne zainteresowanie otaczającą rzeczywistością. Wszystko wskazuje, że wkrótce będzie mogła opuścić salę intensywnej opieki medycznej.

28.01.2011 Monachium - e-mail od mamy Wiktorii, 17:19

Dzień po operacji ! Wiki jest bardzo, bardzo dzielna !!! Dziękujemy za sms-y i maile !!! pamiętacie o nas :) Pozdrawiamy - WZD

           


27.01.2011 Monachium - e-mail od mamy Wiktorii, 15:17

Witamy!
Wiki jest po operacji! o 7:15 odprowadziliśmy Ją na blok! wróciła o 11"30 :) teraz jest na intensywnej:) a my nareszcie razem z Nią!
Operacja się udała, jest odintubowana i na razie śpi :) ale już wołała nas i poznaje, chce pić i ... :) ale to chyba jeszcze niemożliwe :( przed nami decydujące dwie doby !!!
dziękujemy za wsparcie modlitewne - wierzcie, że TO naprawdę się czuje !
jeszcze raz serdecznie dziękujemy i gorąco pozdrawiamy !!!!

           


27.01.2011 Monachium

Wiktoria po operacji - wszystko się udało !
Po kilku godzinach napiętego wyczekiwania udało się nam porozmawiać z tatą Wiktorii. Operacja, którą prowadził prof. Edward Malec z zespołem, zakończyła się pełnym powodzeniem. Trwała 4 godziny. Stan Wiktorii jest stabilny i dobry, wszystko przebiegło zgodnie z planem! Dziewczynka powoli jest wybudzana z narkozy. Rodzice dochodzą do siebie po stresie zwiazanym z zabiegiem i oczekiwaniem na wieści od lekarzy. Na szczęście były pozytywne i wspaniałe. Oby zawsze takie docierały.
Tym samym najprawdopodobniej kończy się chirurgiczne leczenie Wiktorii. Teraz pozostaje troskliwa opieka rodziców i stałe kontrolowanie jej rozwoju i serca, już w Polsce.
Dziękujemy wszystkim Darczyńcom, którzy przyczynili się do tego, że niemożliwe stało się możliwe, że Wiktoria żyje, że będzie się mogła cieszyć pięknem tego świata. Chwała Wam za to i wielki szacunek. Macie swój realny udział w życiu tej przesympatycznej dziewczynki. To była niezwykła przygoda i przyjemność prowadzenia akcji dla Wiktorii przy takim wsparciu wielu osób z zewnątrz. Wielkie dzięki!
Życie Wiktorii miało swoją cenę: poród i trzy operacje w Monachium kosztowały w sumie 297.775,- zł.
Wszystkie środki przekazane na ten cel przez Stowarzyszenie Sursum Corda pochodziły ze zbiórki publicznej i 1% podatku. Obecnie pod opieką stowarzyszenia jest kolejnych 14 osób, którym można pomóc w ich walce o zdrowie lub sprawność. Można wpłacać darowizny celowe (podlegają odliczeniu od podatku) lub zamiast do urzędu skarbowego przekazać na ich rzecz 1% podatku - KRS 0000020382. Jeśli uważacie, że warto - bądźcie z nami. Więcej informacji w serwisie www.sc.org.pl
Czekamy jeszcze na zdjęcia, jak dostaniemy, natychmiast opublikujemy na stronie...

26.01.2011 14:33 (email z Monachium)

Witamy! Jesteśmy już po badaniach :) Cewnikowanie („badanie serca od środka”) mamy za sobą :) P. dr Katarzyna Januszewska (prawa ręka prof. Malca :) powiedziała nam dziś, że jest dobrze - podczas cewnikowania zamknięto trzy żyłki wychodzące z serca!
Jutro rano o 7:15 odprowadzamy Wiki na blok op. Sama operacja nie jest zaliczana do najtrudniejszych, ale jest najcięższa z tych trzech dla dziecka - teraz skierują krew z dolnego obiegu do płuc (wcześniej ta właśnie krew nie przechodziła przez płuca, była nieutlenowana, stąd saturacja była niska ok 80% podczas gdy zdrowy człowiek 98-100%). Jest to olbrzymia rewolucja w organiźmie dziecka, a zwłaszcza dla płuc - muszą przyjąć 2 razy więcej krwi, niż dotychczas! Często po takich operacjach w płucach lub okolicy zbierają się wody!!! Zdarza się, że niektóre dzieci nie tolerują takich zmian i trzeba przywrócić poprzedni stan! Boimy się, ale to normalne :) Kto by się nie bał ! Jesteśmy pełni nadziei, wierzymy, że wszystko będzie dobrze!

Czujemy wasze wsparcie - dzięki, a raczej za każde „zdrowaś” serdeczne Bóg zapłać !!!

W klinice jest dużo, bo z nami aż 7 polskich rodzin! Ogólnie jest ok! Wiki ma „chłopaka” - Olek 3 latka (jest 2 tygodnie po operacji) :) potencjalny kandydat na męża :):) Bawią się razem i są, jak na razie, na jednej sali! Jutro po operacji Wiki będzie już na intensywnej! Na razie tyle:) W załączniku kilka fot! Wkrótce znów się odezwiemy! Pozdrawiamy! A Wiki śle całuski :) ZD


              


23.01.2011 Żbikowice - Monachium

Witamy ponownie! To nie znaczy, że u Wiktorii nic się nie działo. Wyrosła na wspaniałą dziewczynkę pod czujnym okiem rodziców. Kilka razy odwiedzała nas w biurze i to były zawsze odwiedziny wyjątkowe. Wszyscy wiedzieliśmy, że kiedyś nastąpi ten dzień, że trzeba będzie ponownie wrócić do Monachium. I właśnie stało się to dziś. Zaczynamy więc informować Was co się dzieje. Przed Wiktorią ostatnia operacja związana z korektą wady jej serca. Trzymajmy kciuki, nie zapominajmy w modlitwie. Zosiu, Darku i Wiktorio - jesteśmy z Wami!!!

No i są pierwsze dobre wiadomości: rozmawialiśmy krótko telefonicznie z Darkiem, tatą Wiktorii. Dotarli samolotem do Monachium szczęśliwie i zostali jak zwykle życzliwie przywitani i "przejęci" przez Państwa Halembów. Dla przypomnienia, to polska rodzina, która włączyła się w pomoc Wiktorii w 2009r. Wspierają od tego czasu nasze działania i zaprzyjaźnili się z mamą i tatą Wiktorii. A wszyscy poznali się na Mszy św. w polskim kościółku w Monachium, w Boże Narodzenie, tuż przed narodzinami Wiktorii. Jak nie wierzyć w dobrych ludzi i anioły? Pozdrawiamy i ukłony!

        
A Wiktoria wygląda teraz tak. 2 latka to już poważny wiek dla kobiety :)
Popołudniu dostaliśmy też maila od rodziców Wiktorii:
witamy!
dolecieliśmy do Monachium - jesteśmy na miejscu:) już o 9.30 byliśmy u p. Halembów!
pozdrawiamy i do usłyszenia WZD:)

Czekamy na kolejne wieści. Jutro Wiktoria ma się stawić z rodzicami w klinice...

15.06.2009 Monachium


Dzisiaj w nocy do rodzinnych Żbikowic dotarła szczęśliwie Wiktoria Czech - podopieczna naszego Programu "Na Ratunek".

Dziewczynka ma za sobą drugą operację serca, która została wykonana przez zespół prof. Edwarda Malca, w specjalistycznej klinice kardiologicznej w Monachium. Wiktoria czuje się dobrze, wyniki pracy chirurgicznej są pozytywne. Tak więc 5-miesięczna Wiktoria ma za sobą już 2 udane zabiegi związane z wadą jej serca - niedorozwojem lewej komory (HLHS). Czeka ją jeszcze jedna operacja, za około 1,5 roku. Koszty tej ostatniej wyniosły 19900 euro oraz ponad 2000 złotych za transport lotniczy. W całości zostały pokryte ze zbiórki publicznej prowadzonej przez Stowarzyszenie SURSUM CORDA. Obecnie gromadzone są środki na ostatnią operację, potrzeba jeszcze ok. 40000 złotych.

Wiktorię w Monachium odwiedziła pani Konsul Generalna RP w Niemczech, Elżbieta Sobótka, która już wcześniej zaangażowała się w pomoc dla małej Wiktorii. Także w niedzielę w nocy towarzyszyła Wiktorii na lotnisku, dzięki czemu Wiktoria mogła oczekiwać na samolot w specjalnych pomieszczeniach dla vip-ów i zostać zabrana na pokład samolotu specjanym transportem. Starania pani konsul były bardzo cenne, bowiem do minimum trzeba po operacji ograniczyć ryzyko kontaktu w czynikami zewnętrznymi, aż do czasu gdy zagoją się rany po operacji i ustabilizuje odporność dziecka. Trzeba robić wszystko, żeby nie wystąpiły powikłania pooperacyjne. Dlatego jesteśmy bardzo wdzięczni za okazaną pomoc - powiedział nam pan Dariusz, tata Wiktorii.

Każdy może jeszcze pomóc w ratowaniu życia tej uroczej dziewczynki. Wystarczy wpłacić dowolną kwotę na specjalne konto: Stowarzyszenie SURSUM CORDA, 39 8805 0009 0018 7596 2000 0040, z dopiskiem "dla Wiktorii".

   

    

10.06.2009 Monachium


Wyniki Wiktorii jeszcze jej nie kwalifikują do wypisu :( czekamy i wierzymy, że wszystko będzie dobrze :))

      

09.06.2009 Monachium

Wiktoria od rana jest na normalnym oddziale :) może wkrótce do domu ? :))

   

07-08.06.2009 Monachium

Wiktoria codziennie ma 15 minutowe zajęcia z rehabilitantką :-)

                 

           

06.06.2009 Monachium

Nowe wieści z kliniki:
wczoraj popołudniu (5.06) - Wiktoria uśmiechnęła się do nas!!!
dzisiaj - jak nas rano zobaczyła to zapłakała :( Staramy się być przy niej cały czas, chyba że nas wypraszają - to musimy wychodzić na korytarz :( Słodziutka - mówią na Nią pielęgniarki, lekarze zresztą też:)) Dopołudnia wyciągnięto jej "cewniczki" z "brzuszka" i duży welfron, który miała na szyjce! Dzisiaj powinna jeszcze odpoczywać i dużo spać, ale Ona chce też zabawić się gryzaczkiem i grzechotkami:) najwidoczniej nie lubi "marnować" czasu:)
pozdrawiamy - Zosia i Darek Czech, rodzice Wiktorii

           

04.06.2009 Monachium

No i jest dobra wiadomość, która nadeszła z Niemiec: "Wiktoria jest po operacji - przewieziono Ją na oddział intensywnej terapii ok. godz 12.30. Operacja trwała ok. 5 godz. i przebiegła bez komplikacji :) Stan Wiktorii jest stabilny :) Decydujące są jednak dwie pierwsze doby po operacji! W dalszym ciągu prosimy o modlitwę! Dziękujemy! - rodzice Wiktorii".
Chyba nic dodać, nic ująć...
    

04.06.2009 Monachium

Dzisiaj rano rozpoczęła się operacja. Czekamy z niecierpliwością na wyniki… Zosiu, Darku – jesteśmy z Wami! Zdjęcie obok zostało zrobione tuż przed wyjściem na salę operacyjną…03.06.2009 Monachium

Wiktoria jest intensywnie przygotowywana do planowanej na dzień jutrzejszy operacji. Ciągłe badania, zastrzyki, punkcje, kroplówki… W tym trudnym czasie towarzyszy jej na oddziale cały czas mama oraz wspiera tata.
Rozmawialiśmy dziś z tatą Wiktorii, panem Darkiem. Napięcie rośnie, ale rodzice starają się być dobrej myśli. Proszą o wsparcie duchowe i trzymanie kciuków, zwłaszcza jutro.

01.06.2009 Żbikowice / Balice / Monachium

Wiktoria wraz z rodzicami szczęśliwie dotarła do Monachium. Podróż lotniczą zniosła dzielnie, śpiąc cały czas w specjalnym nosidełku, niewiele sobie robiąc z zamieszania wokół niej. Bardzo jej się podbało lotnisko w Monachium.01.06.2009
Żbikowice / Balice / Monachium

Wiktoria wraz z rodzicami szczęśliwie dotarła do Monachium. Podróż lotniczą zniosła dzielnie, śpiąc cały czas w specjalnym nosidełku, niewiele sobie robiąc z zamieszania wokół niej.

30.05.2009 Żbikowice / Nowy Sącz

Wiktoria ma się dobrze. Rośnie na piękną i bystrą dziewczynkę. W ostatnim czasie przechodziła różne badania kontrolne, rozliczne szczepienia. Chętnie je mleko od mamy, choć poznaje i inne smaki, uważnie się uśmiecha do każdego.
Minęło pięć miesięcy od szczęśliwej, pierwszej operacji maleńkiej Wiktorii w Monachium. Przypomnijmy: pod koniec ciąży okazało się, że pierwsze, długo oczekiwane dziecko Państwa Zofii i Darka Czechów ze Żbikowic, ma bardzo poważną wadę serca - HLHS, czyli niedorozwój lewej komory. Rozpoczął się dramatyczny wyścig z czasem - o zapewnienie odpowiedniej opieki medycznej i zgromadzenie koniecznych do operacji funduszy. Dzięki ofiarności ponad 1200 szlachetnych darczyńców, już po 3 tygodniach od uruchomienia działań, będąca w 9 miesiącu ciąży mama Wiktorii mogła pojechać do Niemiec. Czekał na nią pracujący tam polski kardiochirurg, prof. Edward Malec. Wiktoria przyszła szczęśliwie na świat 30 grudnia 2008r., w Klinice Kardiochirurgii Dziecięcej Szpitala Uniwersytetu im. Ludwiga Maxymilliana w Monachium. Następnie, 9 stycznia 2009r., przeszła tam operację na otwartym sercu. Temu wydarzeniu kibicowało wiele osób i wszystkie lokalne media.
Korekta wady serca Wiktorii jest trzyetapowa. W dniu 1 czerwca, Dniu Dziecka, Wiktoria odleci wraz z rodzicami do Monachium. Na 4 czerwca zaplanowano bowiem kolejną, drugą operację. Jej koszt opiewa na prawie 20 tys. euro. Pokryjemy go w całości ze środków, które udało się dotychczas zebrać. Mamy nadzieję, że i tym razem wszystko potoczy się szczęśliwie i niebawem będziemy mogli poinformować, że Wiktoria wraca do Polski.
Rodzice Wiktorii liczą na wsparcie duchowe i obiecują natychmiastowe wieści po operacji. A póki co, życzymy udanego debiutu lotniczego dla całej trójki.

18.04.2009 Żbikowice

Wiktoria oficjalnie powiększyła grono Aniołków na ziemi - przyjmując w dniu dzisiejszym Chrzest św.


02.03.2009 Żbikowice / Nowy Sącz

Nadal gromadzimy fundusze na kolejne operacje Wiktorii. Wierzymy, że się na Was nie zawiedziemy. Po rozmowie z rodzicami Wiktorii, którzy są niezwykle Wam wdzięczni za otrzymane dobro - postanowiliśmy: wspólnie będziemy pomagać innym dzieciom.
Jeśli uda się zgromadzić kwotę przewyższającą potrzeby Wiktorii - będziemy wspierać, zgodnie z założeniami Programu "Na Ratunek", kolejne dzieci. Razem chcemy wykorzystać tę niezwykłą energię serc, którą wyzwoliła Wiktoria. W przesięwzięcie będą zaangażowani rodzice Wiktorii, którzy będą nas wspierać organizacyjnie oraz wspólnie z nami decydować komu i jak będziemy służyć pomocą ze zgromadzonych środków.

Możesz pomóc nam pomagać, przekazując na Wiktorię 1% swojego podatku:


Na naszej stronie www.pity.org.pl udostępniamy darmowy program PITY firmy FORMAT,
dzięki któremu samodzielnie i bezbłędnie dokonasz rozliczenia rocznego deklaracji PIT.
Są tam też do pobrania pojedyncze druki PIT oraz broszury informacyjne.


01.03.2009 Żbikowice

Wiktoria gościła w tym dniu znamienitych gości, na czele z panią Elżbietą Sobótką - na codzień Polską Konsul Generalną w Niemczech. Na spotkaniu byli też obecni: p. Irena Basta - Dyrektor Gimnazjum w Tęgoborzy, p. Stanisław Golonka - Wójt Gminy Łososina Dolna, Wójt Gminy Grybów, p. Marcin Kałużny - Prezes Stowarzyszenia SURSUM CORDA, wraz z żoną Agnieszką oraz dokumentyjący spotkanie fotograficznie, p. Bogdan Gwiżdż.
Pani Konsul miała okazję poznać Wiktorię osobiście już w klinice w Monachium. Poruszona zasięgiem i ideą akcji na rzecz Wiktorii, włączyła się w działania w Niemczech, wraz z pracownikami polskiego konsulatu. Przy okazji krótkiego pobytu w Polsce, postanowiła odwiedzić Wiktorię w jej domu i dowiedzieć się jak się czuje. Spotkanie przebiegło w miłej i radosnej atmosferze, czego dowodem są poniższe zdjęcia:
 

11.02.2009 Żbikowice

A oto najnowsze fotki Wiktorii - seria na różowym ręczniczku...

10.02.2009 Żbikowice

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele!
Przyjmijcie wyrazy naszej ogromnej wdzięczności i szczerego uznania za niezwykle ofiarny wkład w ratowanie życia naszej córeczki Wiktorii.
Trudno wyrazić, jak bardzo jesteśmy wdzięczni Wam wszystkim. Doceniamy Waszą pomoc, ogromne zaangażowanie i godną podziwu postawę wobec drugiego człowieka. Jesteśmy wzruszeni ogromem dobra, które na nas spłynęło!
Swoje wyrazy wdzięczności kierujemy do każdego, kto włączył się - w sobie znany sposób - do akcji pomocy Wiktorii. Dziękujemy ogromnej rzeszy indywidualnych darczyńców, Stowarzyszeniu Sursum Corda, wolontariuszom, firmom, instytucjom, mediom i wszystkim, których nie sposób wymienić, a bez których zaangażowania nie udałoby się uratować życia Wiktorii.
To dzięki Waszej solidarności możemy dziś cieszyć się uśmiechem naszego dziecka!
Z całego serca dziękujemy oraz życzymy, abyście zawsze doznawali od innych dobra, które sami potraficie okazać.

Rodzice Wiktorii: Zofia i Darek Czech

23.01.2009 Monachium
/Żbikowice

Wiktoria jest już w domu! Przyjechała do rodzinnych Żbikowic przed tuż przed 24. Podróż trwała długo ze względu na fatalne warunki pogodowe w Niemczech.
Rodzice Wiktorii: - Jazda była komfortowa, a my z Wiktorią na czele - czuliśmy się bezpiecznie. Do DOMU dotarliśmy cali i zdrowi, za co serdecznie dziękujemy naszemu KIEROWCY - Panu Stanisławowi Golonce.
Wiktoria całą podróż praktycznie przespała - z małymi przerwami na jedzenie i przyglądanie się mijanym światłom :)

Na fotografiach jest Pani konsul RP w Monachium - Elżbieta Sobieska, wójt gminy Łososina Dolna - Stanisław Golonka i wspierający rodzinę Czechów w Monachium pan Andrzej Halemba.
Na dalszych prof. Edward Malec oraz dr Katarzyna Januszewska, których chyba nie trzeba przedstawiać... oraz Wiktoria w domku.23.01.2009 Monachium

Ze względu na warunki pogodowe i wieczorne spotkania Wiktoria wraz z rodzicami i osobistym szoferem, w postaci wójta Łososiny Dolnej, wyjechali z kliniki dopiero dziś dopołudnia. W chwili obecnej (godz. 12.00) są ok. 100 km od Monachium i zmierzają w kierunku polskiej granicy. Szerokiej drogi - czekamy wszyscy na przyjazd!

22.01.2009 Monachium

W dniu dzisiejszym będą dwa ważne wydarzenia w klinice w Monachium: malutka Wiktoria Czech będzie wypisana ze szpitala, zaś 6-letni Adaś Kiklica będzie rano operowany.
Na godzinę 18.00, w przyszpitalnym hoteliku, zaplanowano też wspólne spotkanie z udziałem prof. Edwarda Malca - kardiochirurga operującego obydwoje podopiecznych Programu "Na Ratunek", dr Katarzyny Januszewskiej z zespołu operacyjnego, asystentki profesora oraz rodziców Adasia i Wiktorii. Będzie też oczywiście sama, 23-dniowa Wiktoria, której gośćmi mają dodatkowo być polski konsul z Monachium oraz wójt Łososiny Dolnej. Dlaczego? Ponieważ pan konsul chciał bardzo poznać Wiktorię, o której informacje dotarły nawet do pracowników polskiej placówki dyplomatycznej w Niemczech, kibicujących akcji ratowania jej życia. Zaś wójt Łososiny Dolnej, pan Stanisław Golonka, służy osobistym transportem samochodowym w powrocie rodziny państwa Czechów do domu. Z tego tytułu do Niemiec wybrał się już wczoraj w nocy.
Mamy nadzieję, że pomimo bardzo trudnej operacji, jaka czeka Adasia, wszystko zakończy się szczęśliwie i kolejne życie dziecka zostanie uratowane. Trzymamy kciuki i liczymy też na Wasze modlitwy. Z prostym słowem "dziękujemy" jeszcze raz składamy ukłon i szacunek dla wszystkich - olbrzymiej ilości ludzi oraz firm i instytucji - którzy włączyli się w organizację wspólnych działań oraz przekazali fundusze. Miały one swoją konkretną cenę - cenę życia. Dziękujemy też mediom, bez których to całe przedsięwzięcie nie byłoby możliwe.
Na zdjęciach od lewej: Wiktoria z Adasiem czekającym na operację oraz rodzicami swoimi i Adasia. Ostatnie zdjęcie - z prof. Edwardem Malcem.


19.01.2009 Monachium

Wiktoria czuje się coraz lepiej i niebawem będzie możliwy powrót do Polski. Dzisiaj rodzice Wiktorii powini się spotkać z Adasiem Kiklicą i jego rodzicami - naszym kolejnym podopiecznym, który będzie operowany przez prof. Malca. Adaś dotarł już szczęśliwie do Monachium.
I jeszcze wiadomość od Taty Wiktorii, która może być przydatna innym polskim dzieciom:
W Monachium istnieje Polska Misja Katolicka prowadzona przez zakon Redemptorystów, do której można zwracać się w sprawie posługi duszpasterskiej w j. polskim oraz pomocy w sprawach organizacji pobytu rodziców (tłumaczenie, adresy noclegów).
Kontakt: www.pmk-muenchen.de, e-mail: biuro@pmk-muenchen.de, tel. 0049 89 273 2200 (w godz. urzędowania).

15.01.2009 Monachium

Wiktoria ma już 16 dni i jest 6 dni po operacji. Sukcesywnie staje się ulubienicą wszystkich w Monachium:14.01.2009 Monachium

Mamy nowe zdjęcia po odłączeniu Wiktorii od respiratora. Musicie przyznać, że jest słodka...I jeszcze jedno zdjęcie - ze spotkania Noworocznego Rodziców Wiktorii z rodziną Halembów i Brol, Polakami którzy włączyli się w pomoc Zosi i Darkowi w Niemczech, gdy rozpoznali ich po Mszy św. w polskim kościele w Monachium... Świat potrafi być bardzo mały. Serdecznie pozdrawiamy!


12.01.2009 Monachium

Wiktoria jest już odłączona od respiratora i samodzielnie oddycha !

11.01.2009 Tęgoborze

W niedzielne popołudnie, w Gimnazjum w Tęgoborzy odbył się Koncert Noworoczny pod hasłem „Wdzięczni za dar serca”. Został on zorganizowany przez Gimnazjum w Tęgoborzy, gdzie na co dzień pracuje mama małej Wiktorii, pani Zofia Czech. Współorganizatorem była Ochotnicza Straż Pożarna. Był to koncert szczególny, bo wyrażał to, co jest niewyrażalne – głęboką wdzięczność i szacunek Tym, którzy okazali serce w ratowaniu Wiktorii, którzy w dzisiejszym zagonionym świecie potrafili patrzeć sercem. Koncert dedykowano uczniom, rodzicom, nauczycielom wielu szkół naszego regionu, które włączyły się do akcji „Na ratunek dla Wiktorii”. Poprzez słowo, muzykę i śpiew dziękowano pracownikom licznych firm, instytucji, zakładów, księżom i mieszkańcom wielu parafii Polski południowej, wielu, wielu ludziom dobrej woli, często nieznanym z imienia i nazwiska, którzy złożyli ofiary na ratowanie życia maleńkiej Wiktorii ze Żbikowic.
Na koncert przybyło kilkaset osób, wraz z wójtem Gminy Łososina Dolna, panem Stanisławem Golonką, prezesem Stowarzyszenia Sursum Corda, panem Marcinem Kałużnym, księżmi naszej parafii, dyrektorami szkół, radnymi. Sala gimnastyczna i balkony dla widowni w budynku gimnazjum zapełnione były po brzegi.
Koncert przebiegał w bardzo radosnej i przepełnionej wzruszeniami atmosferze. Na scenie zaprezentowali się: chór mieszany parafii Tęgoborze, pod dyrekcją Jarosława Musiała; grupa baletowa ADAGIO działająca przy Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu, pod kierownictwem Urszuli Baziak; chór „Stokrotki” ze Szkoły Podstawowej w Tęgoborzy, pod kierunkiem Elżbiety Mrzygłód; młodzież z Gimnazjum, jako grupa kolędnicza „Z turoniem” – przedstawienie przygotowane przez Irenę Bastę, przy współpracy J. Józefowskiego, P. Kuźmy, M. Połomskiego; zespół wokalny z Gimnazjum w Tęgoborzy, kierowany przez Elżbietę Olchawę; Orkiestra OSP w Tęgoborzy, pod batutą Eugeniusza Barana; młodzież Parafialnej Grupy Apostolskiej, która przygotowała Jasełka pod kierownictwem ks. Pawła Furdyny.
Dyrektor Gimnazjum w Tęgoborzy, pani Irena Basta, serdecznie dziękuje wszystkim artystom, którzy swój występ dedykowali ludziom dobrej woli. Słowa podziękowania kieruje do tych osób, które pomogły w wystroju sali i przygotowaniu tej całej, wspaniałej uroczystości.
Było naprawdę pięknie - gratulujemy! Zapraszamy do galerii zdjęć z koncertu >>

10.01.2009 Monachium

Tata Wiktorii przesłał nam zdjęcia po operacji. Dziewczynka nadal jest podłączona do apartatury, choć jest już powoli wybudzana. Mówi, że Wiktoria co jakiś czas się uśmiecha !!! Na naszych twarzach też uśmiech radości i satysfakcji, że starania i wysiłek tak wielu Was przyniósł właśnie takie efekty. Rodzice Wiktorii mieszkają teraz w przyszpitalnym hotelu, na zmianę dyżurując przy Wiktorii.
Kliknij zdjęcie, żeby powiększyć!
Zdjęcia po operacji:
        
Zdjęcia w przeddzień operacji:
       

09.01.2009 Monachium

Przed chwilą (o godz. 13.45) dostaliśmy wiadomość z Monachium o zakończeniu operacji Wiktorii. Trwała 5 godz. Dziewczynka jest w stanie stabilnym i pozostaje cały czas pod czujnym okiem lekarzy. Została przewieziona z bloku operacyjnego na intensywną terapię i jest podłączona do aparatury podtrzymującej i monitorującej najważniejsze funkcje życiowe. Wg operującego - prof. Malca - wszystko przebiegło pozytywnie i decydujące będą najbliższe 2 doby.
Życzymy małej Wiktorii, aby szybko nabierała sił i energii. A my czekamy na kolejne dobre wieści z Monachium, które oczywiście będziemy na bieżąco przekazywać.

08.01.2009 Nowy Sącz/Monachium
Gorąca wiadomość z godz. 11.15. Prof. Malec podjął decyzję o operacji dla Wiktorii. Odbędzie się ona 9 stycznia 2009 (piątek), od godz. 8.00. W imieniu rodziców małej Wiktorii oraz własnym prosimy o trzymanie kciuków i modlitwy w tej intencji...
Mieszane uczucia - z jednej strony radość, bo spełnia się cel całej akcji, a z drugiej niepokój, żeby wszystko poszło dobrze. Mamy nadzieję i wiemy, że zrobiliśmy wspólnie wszystko, żeby Wiktoria miała najlepszą z możliwych szans... Oby wszystko zakończyło się pozytywnie! Jak tylko będziemy znać wyniki - natychmiast umieścimy je na stronie.

07.01.2009 Nowy Sącz/Monachium
Właśnie dostaliśmy nowe zdjęcia z Monachium. Jak widać - mała Wiktoria czuje sie dobrze, pięknieje z każdym dniem, ma dobry apetyt i lubi się wyspać, zwłaszcza po pysznym mleczku. Potrafi już nawet ziewać. Ma już osiem dni. Cały czas jest pod czujnym okiem lekarzy w klinice i w towarzystwie rodziców. Trwają jeszcze uzupełniające badania diagnostyczne i Wiktoria jest przygotowywana do operacji, która - jeśli nic się nie zmieni - jest zaplanowana na najbliższy poniedziałek. Także i my czekamy z niecierpliwością na dalsze, oby pozytywne wieści.
Kliknij na zdjęcie, żeby powiększyć !
05.01.2009 Nowy Sącz

Trwa wielkie liczenie - spływają puszki ze zbiórki publicznej. Dziękujemy za pomoc w transporcie puszek do naszego biura. Liczenie i przywożenie puszek pewnie potrwa kilka dni, więc na zbiorcze wyniki musicie jeszcze troszkę poczekać. Ale sądząc po obfitej zawartości skarbonek - znajdziemy tam wiele tysięcy... Dziękujemy za każdy dar!30.12.2008 Monachium

Z wielką radością informujemy, że w dniu dzisiejszym, o godz. 16.25, URODZIŁA SIĘ WIKTORIA !!! Poród odbył się siłami natury, pod czujnym okiem lekarzy i wszystko zakończyło się szczęśliwie. Dziewczynka wraz z mamą przebywa w klinice i będzie niebawem przygotowywana do operacji. Będziemy informować, jak tylko dotrą do nas kolejne wiadomości.
Podrawiamy i życzymy Wiktorii oraz rodzicom dużo sił i zdrowia. Trzymamy kciuki !
27.12.2008 Monachium

Witamy!
Jesteśmy po badaniach w klinice! Mamy założoną kartę na oddziale położniczym! Wiktoria miała zrobione echo serca! Waży ok. 3 kg i prawidłowo się rozwija!!! "ma się dobrze" z wyjątkiem serduszka (ma go tylko połowę)! Jej mama czuje się dobrze! Termin porodu wyznaczony jest na 6 stycznia!
Wiktoria jest bardzo aktywna i nie wiadomo, czy nie zrobi nam niespodzianki wcześniej :)
Wszystkie badania w Klinice przebiegły bardzo sprawnie dzięki pomocy Pana Andrzeja Halemby (na fot. przed Kliniką), którego wraz z małżonką poznaliśmy (przed kościołem) w Boże Narodzenia. Wczoraj byliśmy u Niego "na popołudniowej kawie" i poznaliśmy całą jego bardzo sympatyczną rodzinę!!! Jesteśmy im bardzo wdzięczni za mile spędzone świąteczne popołudnie i za pomoc którą nam wciąż udzielają! Pan Andrzej biegle posługuje się językiem niemieckim i bardzo dobrze zna miasto.
Na dziś tyle!
Pozdrawiamy W.Z.D. Czech

26.12.2008 Monachium

Miały być wieści po Nowym Roku, ale dostaliśmy właśnie maila od Zosi i Darka Czechów z Monachium, którym chcemy się podzielić już dziś:
- jesteśmy umówieni na badania w sobotę
- Wigilię spędziliśmy w trójkę (fot. - będą jutro)
- w Boże Narodzenie, po polskiej mszy świętej (o godz 12.00) w kościele św. Józefa podeszło do nas bardzo miłe młode małżeństwo, stwierdzając, że nas zna!!! (z internetu). Zaoferowali swoją pomoc, mają samochód i w każdej chwili mogą nas zawieść do kliniki! Pytali czy czegoś nie potrzebujemy - możemy do nich śmiało dzwonić!!!! Byliśmy bardzo mile zaskoczeni tą całą sytuacją!!!!


24.12.2008 Monachium

Z okazji świąt Bożego Narodzenia życzymy Wam dużo zdrowia i uśmiechu na twarzy.
Niech dzieciątko Jezus narodzi się w sercu każdego z Was!
A w duszy zagości spokój i radość życia!!!
Oby te święta były dla Was najpiękniejsze!
Dokonujecie bowiem rzeczy wspaniałych – ratujecie życie ludzkie, które jest najcenniejszym darem od Boga!
Błogosławieństwa i wielu łask od Bożej Dzieciny ślą:

Wiktoria z rodzicami
a do życzeń dołącza się cała załoga Stowarzyszenia SURSUM CORDA

Dodanie nowych Darczyńców, wspierających akcję i dalsze informacje o Wiktorii - po Nowym Roku, ze względów zrozumiałych. Zbiórka trwa. Pozdrawiamy i dziękujemy za doświadczone Dobro przy wspólnym działaniu!

18.12.2008

Tata Wiktorii poinformował nas, że dzisiaj obyła się pierwsza konsultacja w Klinice u prof. Malca. Od jutra zaczynają się konieczne badania. Jutro też będziemy realizować pierwszy przelew środków do Monachium.
Jesteśmy cały czas pod wrażeniem Waszego zaangażowania, zwłaszcza osób, które włączyły się z niesamowitym zapałem do pomocy w organizowaniu zbiórki. To wielka radość i satysfakcja móc z Wami współpracować. Nie byłoby tych efektów bez Was!

17.12.2008
Dzisiaj, bardzo wczesnym rankiem Wiktoria wraz z rodzicami odjechała do Monachium. Trzymamy kciuki za bezpieczną i spokojną podróż do Niemec. Na dalsze wiadomości sami z niecierpliwością czekamy...
A tym czasem dziękujemy za każdą pomoc, wpłaty i życzliwość - no i prosimy o kontynuację.  Dzieją się nieprawdopodobne rzeczy! Wyzwoliło się tyle pozytywnej energii! Jesteśmy już bliżej niż dalej końca zbiórki. Mamy nadzieję, że do Świąt uda się zebrać pełną, potrzebną kwotę na operację i wtedy wszyscy otetchną czekając na przyjście na świat małej Wiktorii.

15.12.2008

Decyzja zapadła! Wiktoria w brzuszku swojej mamy oraz w towarzystwie taty jadą do Monachium. Wyjazd w środę. Odbędzie się to transportem samochodowym, ponieważ przeciążenia panujące w samolocie mogłyby spowodować przyspieszenie porodu, a tego bynajmniej nie chcemy.
Oznacza to dwie sprawy. Po pierwsze: Wiktoria będzie blisko Kliniki i Profesora Malca i w każdej chwili będzie mogła skorzystać z fachowej pomocy. Po drugie: nie ma odwrotu - potrzebne pieniądze MUSIMY dozbierać i mamy tego pełną świadomość. Rodzice Wiktorii zakotwiczą w Monachium w użyczonym bezpłatnie mieszkaniu, zaś my nie zwalniamy obrotów w naszym sztabie i działamy intensywnie dalej. Ufamy, że z Waszym zaangażowaniem i pomocą wszystko się uda. Prosimy o dalsze wpłaty - przekonajcie swoich znajomych, szefów firm, że warto. Chodzi przecież o życie nienarodzonego dziecka.

11.12.2008

Machina ruszyła - trwa walka o najlepszą szansę na życie dla Wiktorii. W trzecim dniu akcji mamy na koncie kwotę 28.440,88 zł. Dziękujemy! Musimy jednak utrzymać tempo wpłat. Dalej liczymy na Was. Od dzisiaj mamy już dostępne ekspresowo wydrukowane ulotki i plakaty. Jeśli ktoś chce pomóc - zapraszamy do kolportażu, materiały dostępne u nas w biurze przy ul. Nadbrzeżnej 77.
Już teraz, po tych trzech dniach, spotykamy się z niesamowitą życzliwością i zrozumieniem względem całej akcji i sytuacji. Okazuje się, że wokół jest wielu wspaniałych ludzi... Tylko dzięki współpracy i zaangażowaniu osiągniemy sukces.
Już się znalazła osoba, która przyjmie ciężarną Zosię do mieszkania w Monachium - trudno nie mieć skojarzeń z grudniową historią sprzed 2000 lat... 
Liczymy i czekamy na dobroczyńców instytucjonalnych - do dzieła! W zamian gwarantujemy odpis podatkowy oraz nieprawdopodobne poczucie spełnienia z wkładu w ratowanie życia. Pomóżcie i zobaczycie jak można czuć się szczęśliwym.
Z nadzieją też myślimy o środowisku oświatowym - społecznościach szkolnych: nauczycielach, uczniach i rodzicach. Zosia i Darek, którzy czekają na Wiktorię, przecież na codzień uczą w szkole.
Na stronie internetowej poświęconej Wiktorii w serwisie www.sc.org.pl na bieżąco aktualizujemy informacje o zbiórce. Są tam też do pobrania ulotki, plakaty i gotowe formularze wpłat na konto bankowe.
Jeśli ktoś pracuje w miejscu, gdzie możnaby i warto umieścić skarbonkę dla Wiktorii, to prosimy o kontakt z naszym biurem: 0-606 66 2007, (018) 540 40 40, e-mail:
naratunek@sc.org.pl


Historia Wiktori
- czyli jak to się zaczęło...


 

WIKTORIA CZEKA NA NASZĄ POMOC - tak wyglądał pierwszy apel o pomoc

Wraz ze Stowarzyszeniem „Sursum Corda” zwracamy się z prośbą o pomoc dla naszej, nienarodzonej jeszcze córeczki, Wiktorii. Dopiero pod koniec ósmego miesiąca ciąży wykryto u niej bardzo skomplikowaną wadę serca, hypoplazję lewej komory (HLHS). Wada ta wymaga przeprowadzenia pierwszej operacji natychmiast po urodzeniu dziecka, inaczej nie ma ono szans przeżycia.
Operacja może być przeprowadzona w Monachium, jednak jej koszt: 33 000 euro (co przy obecnym kursie euro daje  kwotę 132.000 zł) znacznie przewyższa nasze możliwości finansowe. Pomimo wielkiego wsparcia rodziny i przyjaciół - bez pomocy ludzi dobrego serca nie podołamy temu wyzwaniu.
Prośbę kierujemy do wszystkich ludzi dobrej woli. Mamy bardzo mało czasu! Jeszcze w grudniu musimy być w Monachium, gdzie będzie musiał się odbyć poród. Prosimy, oczekując na święta narodzenia Jezusa, podarujcie naszej córeczce najpiękniejszy prezent – życie.
Prosimy Was z całego serca o modlitwę i wsparcie finansowe…
Rodzice Wiktorii


Tylko z Twoją pomocą i zaangażowaniem możemy uratować Wiktorię. Skoro odwiedzasz tę stronę, to znaczy, że życie Wiktorii jest dla Ciebie w jakiś sposób ważne. Trzeba współdziałania, a cud nowego życia jest możliwy. Proszę, bądź z nami! Obiecaliśmy rodzicom Wiktorii, że zrobimy wszystko, żeby dać jej najlepszą szansę na życie.
Marcin Kałużny, Prezes Stowarzysznia SURSUM CORDAList rodziców Wiktorii...

Nazywamy się Zofia i Dariusz Czech. Jesteśmy małżeństwem już od pięciu lat. Trudno opisać naszą radość, kiedy dowiedzieliśmy się, że zostaniemy rodzicami, że w końcu będziemy nie tylko małżeństwem, ale prawdziwą RODZINĄ! Obydwoje jesteśmy młodymi nauczycielami. Praca z dziećmi i młodzieżą pochłania dużo naszego czasu, ale
daje nam równie dużo satysfakcji i radości. Wyobrażaliśmy sobie, jak nasze dziecko zaczyna stawiać pierwsze kroki i wymawiać pierwsze słowa. Patrząc na dzieci w szkole, dostrzegaliśmy „swoją” pociechę! Robiąc badania lekarz ginekolog za każdym razem pytał nas, czy wiemy, jaka płeć – odpowiadaliśmy, że to nie jest dla nas najważniejsze!!! Najważniejsze, by było „całe i zdrowe”!!! Niezależnie od tego, czy będzie to dziewczynka, czy chłopiec – to będziemy maleństwo tak samo mocno kochać!

Przy badaniach USG obecni byliśmy obydwoje (a raczej troje!). Z każdej wizyty u lekarza wychodziliśmy szczęśliwi – wszystko było w porządku! Maleństwo dobrze się rozwijało, wyniki badań były prawidłowe, a ja czułam się wyśmienicie! No może tylko tyle, że idąc pod górę – „łapałam zadyszkę”. Te pierwsze 33 tygodnie były dla mnie – młodej mamy - cudownym okresem, radosnym czasem oczekiwania na przyjście nowego człowieka! Świat wydawał mi się taki piękny, idealny! Wszyscy wokół uśmiechali się do nas! Wszystko układało się po naszej myśli!!! Wydawało się, że nic nie zakłóci tego spokoju!
Aż tu w ciągu zaledwie kilku dni świat zaczął się nam sypać! Za namową znajomych udaliśmy się na dodatkową wizytę do innego lekarza. Pani doktor bardzo miło nas przyjęła! Zaniepokoiło ją jednak zdjęcie USG serduszka naszego dziecka! Postanowiła skierować nas na badania ultrasonograficzne płodu („echo” serca płodu) do Krakowa. Wniosek z badania: „eutroficzny płód płci żeńskiej ze złożoną wadą strukturalną układu krążenia – zespół hypoplazji lewego serca”. Na początku nic wiele nam to sformułowanie nie mówiło, ale pani doktor wytłumaczyła, na czym ta wada polega. Krótko mówiąc - dziewczynka ma tylko „pół serduszka”. Nie jesteśmy w stanie opisać, co czuliśmy, gdy pani doktor postawiła taką diagnozę!!! Wciąż wydaje się nam, że to wszystko to jeden wielki koszmar, z którego nie możemy się obudzić!

Wada ta wymaga przeprowadzenia pierwszej operacji po urodzeniu dziecka, inaczej nie ma ono szans przeżycia.

Operację na otwartym sercu Wiktorii jest w stanie przeprowadzić Profesor Edward Malec, który pracje obecnie w Klinice Szpitala Uniwersytetu Ludwiga Maximilliana w Monachium. Pomimo, że Profesor nie pobiera honorarium od operacji poskich dzieci - koszt operacji oraz porodu, który mósi się odbyć na miejscu (bo nie jest możliwy transport dziecka z taką wad
ą z Polski do Monachium), to nieosiągalna kwota dla nas, jako rodziców.

Życie nienarodzonej jeszcze Wiktorii jest warte 25.000 euro (operacja) + 8.000 euro za poród w Monachium. Przy obecnym kursie waluty to kwota 132.000,- zł. Wierzymy, że i tym razem uda się uratować życie. Pomożesz? Wyścig z czasem trwa. Na 5 stycznia przypada termin porodu...

Gdy trwała intensywna zbiórka - okazało się, że w międzyczasie Klinika w Monachium zrównała ceny za operację I etapu z cenami dla dzieci z innych krajów. Oznaczało to wzrost kosztów o 7.000 euro (!). Zrobiło się nerwowo. Nic nie dały nasze interwencje w szpitalu. Zapadła decyzja, że ze względu na ryzyko wcześniejszego porodu (9 miesiąc ciąży i trudy podróży do Monachium), pani Zosia (mama Wiktorii) oraz pan Darek (tata) pojadą do Niemiec - pomimo braku wystarczających środków. Pojawiło się widmo pożyczki. Do tego szalał kurs euro. Potrzebne było ogółem 40.000 euro, czyli ponad 165.000 zł...
Ale nie zawiedli Ludzie i Firmy Dobrej Woli - z każdą godziną rosła kwota na koncie Wiktorii. Media wspaniale wsparły akcję. Do akcji włączało się coraz więcej osób. W sztabie było wówczas baaardzo gorąco...

Trwał jednak (jak wszyscy zgodnie twierdzimy) Opatrznościowy splot dobrych wydarzeń. Jednym z nich było bezinteresowne udostępnienie przez panią Basię - polkę mieszkającą w Monachium - swojego mieszkania dla rodziców Wiktorii. Była II połowa grudnia - trudno nie mieć skojarzeń z historią sprzed 2000 lat...
Aktualna sytuacja na koncie:

 • 15.10.2010 - 81 763,71 zł - wynik wzmocnił 1% Waszego podatku - tym samym jesteśmy w stanie opłacić wszystkie koszty związane z realizacją III operacji - KOŃCZYMY ZBIÓRKĘ i zamykamy konto !!!
 • 01.06.2009 - 49 740,70 zł - z taką kwotą rozpoczynamy zbiórkę na III etap operacyjny korekty wady serca
 • operacja - II etap
 • 10.02.2009, godz. 10.00 - 118 274,17 zł - powoli zbieramy dalej...
 • 23.01.2009, godz. 12.00 - 117 334,17 zł - i tym samym mamy na kolejną operację czekającą Wiktorię
 • 16.01.2009, godz. 17.00 - 115 854,17 zł - wszystkie światowe giełdy dawno zostawiliśmy w tyle...
 • 09.01.2009, godz. 20.50 - 114 359,17 zł - do tej pory było 1074 Darczyńców
 • 07.01.2009, godz. 11.20 - 112 599,17 zł - to jeszcze bez pieniędzy z puszek
 • 05.01.2009, godz. 14.30 - 109.084,17 zł - rozpędzamy się !
 • 03.01.2009, godz. 18.00 - 107.399,17 zł - Nowy Rok, nowi Darczyńcy - dziękujemy wraz z narodzoną dopiero co Wiktorią!
 • 29.12.2008, godz. 14.30 - 92 762,17 zł - czyli znowu idziemy w górę !
 • 24.12.2008, godz. 13.00 - 83 443,20 zł - tylko dlatego, że przelaliśmy już 40.000 euro na konto kliniki - tytułem opłacenia kosztów porodu i operacji. Dziękujemy za każdą kolejną wpłatę, która umożliwi za rok przeprowadzenie II etapu korekty serca Wiktorii. Wesołych Świąt. Kolejne wieści dopiero po Nowym Roku.
 • poród i operacja I etap
 • 22.12.2008, godz. 15.30 - 194 071,21 - zaczynamy mieć ochotę na zabezpieczenie środków na II etap operacji - w końcu to już za rok...
 • 19.12.2008, godz. 13.00 - 174 306,36 zł - JESTEŚCIE WIELCY!!! Po prostu brak nam słów podziwu, wszyscy jesteśmy wzruszeni do granic...
 • 18.12.2008, godz. 17.00 - 122.608,04 zł - wielkie dzięki !!! przepraszamy za opóźnienie w publikacji, pochłonęła nas organizacja koncertu charytatywnego, który będzie 27.12.2008 i zbieranie skarbonek z terenu...
 • 17.12.2008, godz. 14.00 - 91.909,37 zł - Czy przekroczymy dzisiaj 100.000? Zależy to od Was...
 • 16.12.2008, godz. 15.00 - 82.582,72 zł - w sztabie panuje wielka radość i jeszcze większa mobilizacja
 • 15.12.2008, godz. 19.30 - 66.384,89 zł - no to mamy pierwszą połowę ze 132.000,- zł !
 • 15.12.2008, godz. 13.00 - 60.487,74 zł - zbliżamy się do połowy potrzebnej kwoty!
 • 12.12.2008, godz. 18.00 - 46.012,59 zł - tą kwotą kończymy dzień, chyba, że odwiedzi nas w biurze jakiś św. Mikołaj...
 • 12.12.2008, godz. 14.20 - 40.380,94 zł - dziękujemy, mama Wiktorii bardzo się cieszy :)
 • 12.12.2008, godz. 11.00 - 30.817,13 zł - idziemy znowu w górę
 • 11.12.2008, godz. 19.10 - 28.440,88 zł - właśnie "przyjechały" pierwsze 3 puszki :)
 • 11.12.2008, godz. 15.20 - 23.742,49 zł - trzymajcie tempo ! (głównie wpłaty od osób indywidualnych)
 • 11.12.2008, godz. 11.30 - 13.848,50 - najwięcej, bo 10.000,- od Caritas Diecezji Tarnowskiej

Rozliczenie akcji /16.02.2011r./

296 974,79 zł przychód na koncie ze zbiórek
4 114,26 zł odsetki od lokat bankowych
34 456,45 zl wpływy z 1%
-167 288,00 zł opłata za poród i operację w klinice
-73 227,00 zł II operacja
-70 565,41 zł III operacja
- 1 212,11 zł niezależne opłaty bankowe związane z transferem zagranicznym środków
-3 360,00 zł turnus rehabilitacyjny dla Mirka
-2 788,72 zł transport lotniczy Wiktorii do Monachium
- 5.941,44 zł aparat do mierzenia gęstości krwi
11.162,82 zł pozostało - z przeznaczeniem na fundusz rezerwowy Programu Na Ratunek


Koszty finansowe realizacji zbiórki - finansowane ze środków własnych Stowarzyszenia lub sponsorów
1 000,00 zł druk plakatów i ulotek (sponsor)
280,00 zł identyfikatory, papier, toner (ze środków Stowarzyszenia SURSUM CORDA)
0,00 zł obsługa akcji, księgowa, opracowanie materiałów promocyjnych i prowadzenie strony www, przeliczanie pieniędzy, prowadzenie bazy danych i wykazu darczyńców, wprowadzanie danych o wpłatach - WOLONTARIAT
1280,00 zł
SUMA


Podstawa prawna prowadzenia zbiórki:

Decyzja Marszałka Woj. Małopolskiego nr 23/2008 PS.I.501/2-27/2008 z dn. 10.12.2008r.


Sprawozdanie ze zbiórki publicznej
Uzupełnienie sprawozdania po trzeciej operacji WiktoriiWydarzenia i inicjatywy towarzyszące akcji "Na Ratunek" dla Wiktorii:


07.02.2009
Finał plebiscytu "Ziarnko Gorczycy"
Ten dzień okazał się szczególny - nasze Stowarzyszenie zostało uhonorowane statuetką "Ziarnko Gorczycy", co jest wyróżnieniem dla nas wszystkich - zwłaszcza osób wspierających program "Na Ratunek". Będziemy się starać, żeby to ziarnko prznosiło dobre owoce. Był na gali obcny także tata Wiktorii - p. Darek. Publicznie dziękował wszystkim, dzięki którym udało się uratować Wiktorię. Był to bardzo wzruszający moment...


                 dla Wiktorii
i my znów
tak jak oni
przez nasze ciemności
niepewni ale ufni
karmieni nadzieją

w Betlejem
i w Monachium
i po wszystkie krańce
ziemi zwarzonej chłodem
zanim wzejdzie Gloria!

tulimy w drżących sercach
kruchą hostię życia
niesiemy ją ostrożnie
w oczach pełnych blasku
jak barbarzyńcy nagle
porażeni Gwiazdą

i tylko ta modlitwa
rozdziera płaszcz nocy:
spraw by nam wystarczyło
to jedyne Światło

                  Agnieszka Kosecka

11.01.2009
O godz. 15.00, w sali gimnastycznej w Gimnazjum w Tęgoborzy, odbędzie się Koncert Noworoczny, organizowany przez OSP - Tęgoborze, pod hasłem "WDZIĘCZNI ZA DAR SERCA".
Przewidziano występy: dzieci ze Szkoły Podstawowej z Tęgoborzy, młodzieży z Gimnazjum z Tęgoborzy, młodzieży z Grupy Apostolskiej z parafii Tęgoborze, orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej z Tęgoborzy, chóru parafialnego z Tęgoborzy, grupy baletowej ADAGIO, działającej przy MDK w Nowym Sączu.
Koncert dedykowany będzie tym wszystkim, którzy włączyli się do akcji "NA RATUNEK” dla Wiktorii".
Zapraszamy!
Dyrektor Gimnazjum w Tęgoborzy – mgr Irena Basta27-28.12.2008
Otwarte Mistrzostwa Nowego Sącza w Futsalu - dedykowane nienarodzonej Wiktorii. Mistrzostwa odbyły się pod hasłem "Gramy dla ...Wiktorii". Podczas rozgrywek odbywała się aukcja charytatywna, dochód z imprezy został przekazany na konto Wiktorii.
Organizatorem akcji był p. Marek Kasieczka z Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej "Starówka" w Nowym Sączu. Dziękujemy!27.12.2008
Koncert charytatywny dla Wiktrorii "Jazz po świętach"
wystąpi: Ścierański-Raduli TRIO


Stowarzyszenie SURSUM CORDA oraz Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu zapraszają na koncert charytatywny na rzecz Wiktorii pt. "Jazz po świętach". Odbędzie się on w dn. 27.12.2008r. (sobota) zaraz po świętach, o godz. 18.00, w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu. Wystąpi "Ścierański-Raduli TRIO" w składzie: Krzysztof Ścierański (bass), Marek Raduli (gitary), Przemysław Kuczyński (bębny).

Zapraszamy nie tylko koneserów jazzu, ale każdego kto chce pomóc uratować życie nienarodzonej Wiktorii. Całkowity dochód z koncertu przeznaczony zostanie na operację serca mającej się niebawem urodzić dziewczynki, a na miejscu będzie można dodatkowo nabyć kalendarze Stowarzyszenia SURSUM CORDA z limitowanej serii o wolontariacie, z podpisami członków zespołu. Bilety w cenie 35,- zł do nabycia w kasie MOK codziennie (po godzinie 16.00 wejście od zaplecza), także w czasie Świąt oraz na godzinę przed koncertem.

Zapraszamy!
Mamy nadzieję, że koncert będze zwięczeniem akcji dla Wiktorii. Do zobaczenia.
Aukcje charytatywne
(firmujemy i publikujemy wyłącznie aukcje uzgodnione z nami)

środki za zakup przedmiotów należy wpłacać WYŁĄCZNIE na konto Wiktorii, po otrzymaniu przez nas przelewu sprzedawca wysyła towar

Firma P.P.H.U INFOnet z Kamienicy k/N. Sącza
    kartki ręcznie wykonane przez Jolantę Szymczuk-Dybowską kartka 1, kartka 2, kartka 3 (zakończona - sprzedane)

Dziękujemy za bezinteresowne przekazanie przedmiotów na aukcje!

Wsparcie medialne akcji dla Wiktorii:

                       
 
Doniesienia nt. Wiktorii:
marzec 2009 - "Sztubak", gazetka szkolna Gimnazjum w Tęgoborzy - wydanie specjalne poświęcone Wiktorii>> (pdf 4,4Mb)
22.01.2009 Gazeta Krakowska "Niezwykłe spotkanie ratowanych dzieci"
22.01.2009 Radio RDN - "Wiktoria wraca do domu"
16.01.2009 Dziennik Polski "Podziękowanie poszło w świat"
12.01.2009 Radio RDN "Pomyślna operacja Wiktorii"
11.01.2009 Dziennik Polski "Naprawa serca trwała pięć godzin"
10.01.2009 Gazeta Krakowska "Mała Wiktoria szczęśliwie przeżyła ciężką operację serca"
09.01.2009 Dziennik Polski "Oczekiwanie i wdzięczność"
03.01.2009 Gazeta Krakowska "Życie tej dziewczynki ratowali dobrzy ludzie"
02.01.2009 Dziennik Polski - "Wiktoria przyszła na świat"
29.12.2008 Dziennik Polski - "Serce wśród serc"
19.12.2008 Dziennik Polski - "Przyjechała do Monachium"
18.12.2008 Tygodnik Miasto - "Na ratunek Wiktorii"
18.12.2008 Gazeta Krakowska - "Wiktoria jest już w drodze na operację"
15.12.2008 Radio RDN -
"Wiktoria czeka na pomoc" - informacja radiowa
15.12.2008 Tygodnik Miasto -
"Pomoc dla Wiktorii"
15.12.2008 Dziennik Polski -
"Wiktoria znaczy zwycięstwo"
12.12.2008 Portal Miasta Nowego Sącza "Trwa walka o najlepszą szansę na życie dla Wiktorii"
12.12.2008 Dziennik Polski -
"Bez operacji serce przestanie bić"
12.12.2008 Gazeta Krakowska - Gazeta Nowosądecka "Drogie pół serca"
11.12.2008 Tygodnik Miasto -
"Wiktoria czeka na życie"
11.12.2008 Dziennik Polski
"Może zdarzy się cud"
10.12.2008 Portal www.Wiadomości24.pl
"Wiktoria czeka na życie"
10.12.2008 Gazeta Krakowska
"Ścigamy się z czasem o życie małej Wiktorii"

Alfabetyczny wykaz dotychczasowych Darczyńców

Wykaz nie obejmuje siłą rzeczy setek anonimowych Darczyńców, którzy zasilili puszki dla Wiktorii. Ale chwała im za to!OSOBY FIZYCZNE
Adhami Abdul-Razzak; Sylwia Achionye; Klaudia Adamczyk; Anna Adamczyk; Maria Adamowska; Maciej Adamów; Jarosław Aftyka; Anna Aniszewska-Stępień; Józef Augustyn; Tomasz Bacza; Krzysztof Bakun; MonikaBała-Janas; Piotr Baniak; Bartłomiej Bar; Tomasz Barański; Sławomir Baran; Sebastian Baranowski; Anna Barcicka; Andżelika Bartkowska; Paulina Bartkowska; Andrzej Bąk; Marcin Bąk; Elżbieta Bednarczyk; Paulina Bednarz; Małgorzata Behlert; Adam Beldzik; Małgorzata Białoń-Treit; Bogusława Bielat; Dominik Blacharski; Beata i Wojciech Blachura; Agnieszka Blachura; Włodzimierz Blaut; Grzegorz Bober; Artur Bochenek; Władysława Bodziona; Monika Bojanowska; Piotr Bolek; Arkadiusz Bolibok; Anna i Michał Bomba; Joanna Bończyk; Magdalena Boratyńska; Mariusz Borek; Anna Borkowska; Ludmiła Boryło; Grzegorz Brajewski; Paweł Brandys; Mariusz Buczyński; Dorota Bukowiec; Danuta i Zbigniew Burnagiel; Maria Cebula; Danuta i Piotr Cebula; Jadwiga Cebula; Mieczysław Cetnar; Aneta Chełmecka; Błażej Chodarcewicz; Robert Ciastoń; Maciej Ciesielka; Alicja Czabańska; Tadeusz Czaplewski; Alicja Czauderna; Bożena Czech; Halina Czech; Monika Czerpak; Dorota Czoch; Tatiana Czpiewska; Jarosław Ćwik; Dorota i Tom Daniluk; Elżbieta Darmorost Sierocińska; Alicja Dąbrowska; Krystyna Dąbrowska; Robert Dąbrowski; Wojciech Dobosz; Magdalena Drożdżowska; Agnieszka i Marek Duda; Alfred Dudek; Aleksandra Dworakowska; Daniel Dyczewski; Marcin Dykta; Teresa Dziadecka; Danuta Dziadoń; Dominik Dziedzic; Bogusław Dziedzic; Marcin Dziekoński; Piotr Dziewa; Katarzyna Fałowska; Janina Filipek; Piotr Filipek; Krzysztof Firlej; Grzegorz Fitowicz; Iwona Fiut; Dorota Fryślewicz-Buchman; Marcin Gacek; Marzena Gala; Monika Galerczyk-Pułka; Piotr Galon; Dariusz Gałązka; Magdalena Gałęzowska; Katarzyna Gancarczyk; Ewa Garbień; Agnieszka Gargas; Aneta Gawlak; Anna Gawliczek; Piotr Gawrysiak; Łukasz Gazdecki; Urszula i Piotr Gebauer; Mariusz Gibała; Lucyna Głąb; Aleksander Głąb; Magdalena Gola; Krzysztof Gołaszewski; Zbigniew Gorczyca; Grzegorz Góra; Małgorzata Góral; Katarzyna Góral; Renata Górka; Małgorzata Górska; Michał Górski; Jakub Grabarz; Tomasz Graczyk; Kacper Gradoń; Małgorzata Grelich; Magdalena Grochowalska; Marek Grzechociński; Joanna Gutowska-Kuśmicz; Witold Gurgul; Arkadiusz Haberka; Agnieszka Hajduk; Maciej Hajduk; Halina i Grzegorz Hajduk; Anna Hankiewicz; Alfreda Hryncyszyn; Anna Idzik; Grzegorz Indyk; Monika Ingram; Justyna Iskra; Bożena Jachymiak; Marcin Jakubiec; Katarzyna Jakubowska; Ewa Janicka; Krzysztof Jankisz; Grzegorz Janowski; Roman Janusz; Jacek Jarząb; Małgorzata Jarzębak; Elżbieta i Adam Jaszczuk; Natalia Jaworek; Ireneusz Jędruszak; Joanna Jędrzejek-Karteczka; Teresa Jędzrzejowska-Jedynak; Zofia Jungiewicz; Anna i Paweł Jungiewicz –Deja; Władysława Jurkowska-Głuc; Anna Kaczmarczyk; Andrzej Kadzik; Danuta Kaim; Karol Kałęka; Maria Kania; Bartłomiej Kantor; Kamila Karbowska; Teresa Karczmarz; Wojciech Karteczka; Aleksandra Kielichowska; Janusz Kielichowski; Iwona i Artur Klimczak; Magdalena Kluszczyńska-Masa; Agnieszka Kmak; Janina Knapik; Monika Kobos; Urszula Koc; Anna Kochanek; Anna Kochanek; Joanna Kociołek; Robert Kocoń; Katarzyna Kogut; Agnieszka Kolarska-Kupczak; Jolanta Kołodziejczyk; Agnieszka Kołtan Sakowska; Danuta Komoniewska-Śliwa; Bogusława Konar; Paweł Kondratowicz; Paweł Konicki; Karolina Konieczna; Dariusz Konieczny; Witold Kopel; Grzegorz Kopiec; Alina Kopij; Andrzej Kordecki; Marta Kornaszewska; Alina i Piotr Koseccy; Danuta Kosiarska; Grażyna Kościelecka-Sylwestrzak; Anna Koślińska; Justyna Koterwa; Elżbieta Krawczyk; Katarzyna Krompiec; Stanisława Królczyk; Barbara Krukowska-Andrzejczyk; Kinga Krupa; Teresa Krzak; Maciej Kubat; Anna Kubisztal; Agnieszka Kucharska; Wojciech Kudyba; Łucja Kuflik; Iwona Kułak; Sylwia i Przemysław Kumor; Artur Kuna; Waldemar Kunca; Dominik Kurzelewski; Mirosław Kuś; Arkadiusz Kutkowski; Dariusz Kwiecień; Magdalena Kycia; Jowita Langer; Maria i Jan Ledziński; Paweł Leśniak; Nadzieja Lewandowska; Michał Lewandowski; Danuta i Piotr Ligas; Jadwiga Lisiecka; Marcin Lisiecki; Krzysztof Liptak; Adam Lizończyk; Monika Lorek; Anna Łada; Ewa Ładna; Marek Łęczycki; Marek Machoń; Michał Macior; Andrzej Maćkowiak; Łucja Madej; Mariola Majcher; Beata Majchrzak; Bogusława Majchrzak; Anna Majewska; Maria Makulska; Mikołaj Malinowski; Adam Małek; Anna i Witold Małek; Dorota Marcinkowska; Ewa Marczuk; Mateusz Marek; Mariusz Marfiewicz; Piotr Martiszek; Helena Matusik; Inga Matysiak; Monika Mazankiwicz; Cezary Mazik; Stanisław Mazur; Maciej Mendyk; Paweł Michalik; Bogumiła Michalik; Władysława Michalik; Ryszard Mikocki; Dagmara Milcz-Gajda; Michał Mirocha; Adamczyk Monika; Robert Mordarski; Małgorzata Mróz; Małgorzata Mura; Magdalena Murawska; Jolanta i Jacek Musiał; Małgorzata Nabiałek; Sławomir Nadratowski; Arkadiusz Niemiec; Janusz Niewolik; Elżbieta Nocoń; Andrzej Nosek; Małgorzata Nowak; Marek Nowak; Tomasz Nowogórski; Robert Nowogórski; Krystyna Obrąpalska; Paweł Obrzut; Marek Ochał; Marzena Ogorzałek; Jarosław Olsza; Stanisław Opyd; Adam Orłowski; Maria Ortyl; Kazimiera Orzechowska; Jakub Orzechowski; Emilia Orzeł; Joanna i Tomasz Osiewalska; Teresa Osik; Łukasz Ossowski; Katarzyna Ostap-Tomann; Urszula Owsianka; Andrzej Owsianka;Jarosław Pacewicz; Alicja Maciejewska; Filip Pająk; Marta Palak; Agnieszka Palamarz; Mateusz Palczewski; Renata Panajew; Piotr Panek; Andrzej Papież; Łukasz Pasiut; Adriana Pawłowska; Michał Peszko; Monika Piasecka; Piotr Piątek; Krzysztof Piecuch; Magdalena Piekarz; Miłosz Pieńkowski; Anna Pintowska-Bryłka; Juliusz Piórecki; Anastazja Plechta; Małgorzata Podstawna; Piotr Pogwizd; Marta Polito; Robert Popardowski; Anna Popierała; Anna Poręba; Małgorzata Poręba; Beata Poręba; Tadeusz Potoniec; Anna Potyrał; Robert Prochownik; Krzysztof Prokop; Zofia Puchalska-Wilk; Michał Puchała; Aleksandra Puchała; Magdalena Pyrzanowska; Monika Raczek; Agnieszka Raczek; Monika Radtke-Oset; Tomasz Rak; Wanda Rak; Marek Ratajczak; Nina Rejman; Robert Repeć; Alicja Rogala; Marcin Rogacz; Elżbieta Rogowska; Barbara Romuzga; Agnieszka i Kazimierz Rosiek; Witold Rosiek; Barbara Ruchała; Magdalena Rurarz; Paulina Rusnak; Anna Ruszczyńska; Krzysztof Rybiński; Paweł Rydwański; Rafał Rydzewski; Katarzyna Rydzy-Załuska; Krzysztof Sawicki; Marcin Serafin; Mateusz Seruga; Sławomir Siemiński; Anna Siewruk; Anna Sitarska; Małgorzata Skowronek; Barbara Skrzyńska; Mirosław Skrzypczak; Izabela i Mirosław Słomka; Mariusz Smoleń; Anna Smoniewska; Adiana Smyczek; Magdalena Sobczak; Sebastian Soczyński; Piotr Sokal; Katarzyna Solarz; Maciej Sopala; Sylwia Sromek; Beata i Wojciech Stąporek; Dominika Stec; Rafał Stemplewski; Ewa Stępnik; Dorota Strzelec; Janusz Suchanek; Agnieszka Suchora; Andrzej Sylwestrzak; Jacek Szaro; Piotr Szczepański; Artur Szczęsny; Marta Szewczyk; Małgorzata Szewczyk; Justyna i Piotr Szkaradek; Ewa Szlęk; Ewa Szmyd; Teresa Szopa; Małgorzata Szuflita; Jacek Szumierz; Anna Szymczyk; Lucyna Szymaszek; Maria Sytnik; Zbigniew Śliwa; Lucyna Święch; Magdalena Świgońska; Justyna Świgut; Elżbieta Talunas; Grzegorz Tannenberg; Kinga i Tomasz Tobiasz; Magdalena Tobiaszewska; Małgorzata Tokarz-Michalik; Teresa Tomasiak-Michałek; Monika Tylkowska; Marta Ungeheuer; Rafał Urbańczyk; Maria Urbańska; Łukasz Uryga; Daniela Voicu; Jan Walczyk; Lesław Warzecha; Ewa Wasilewska; Mariola Wasilewska; Monika Went; Jolanta Węgrzyn; Jerzy Wieczorek; Agnieszka Wielgus; Magdalena Wiktor-Gawlik; Teresa Wilczkiewicz; Adam Wilk; Beata Winiarska; Tomasz Wisz; Jolanta Wiśniewska; Zofia Wiśniowska-Wygoda; Anna Witek-Krowiak; Robert Włodarczyk; Monika Wojtanowicz; Maria Wojtarowicz; Andrzej Wojtas; Grzegorz Wolfowicz; Dorota Wolnik; Robert Woziak; Paweł Wójcik; Jacek Wójs; Jolanta i Eugeniusz Wróbel; Izabela Zaczyk; Ludmiła Zając; Łukasz Zając; Leszek Zakrzewski; Karolina Zaryczna; Anna Zasadny; Kamil Zbozień; Nikodem Zegzda; Małgorzata Zelek; Mateusz Zelek; Anna Zielonka; Katarzyna Zięba; Magdalena Zimowska; Mateusz Ziobrowski; Joanna Zygmunt; Ewa Zyznawska; Cezary Żak; Artur Żegliński; Tomasz Żurek; Aneta Żurek; Grażyna Żelazko; Krzysztof Żyłka

cd. Darczyńców indywidualnych
Jacek Balicki; Ewa Bartnikowska; Jarosław Bereziuk; Joanna Blicharz; Paweł Błaszczyk; Grażyna Bobal; Zdzisław Bodziony; Renata Borucka; Jacek Bulzak; Beata Burzyńska; Piotr Centar; Jan Cieluch; Michał Cieśla; Grzegorz Ciszewski; Cezary Czarnecki; Marta Czech; Jakub Dudek; Barbara Dziubecka; Emilia Faron; Bartosz Ficak; Anna Furman; Józef Gancarz; Sebastian Gąsiorek; Zofia Golba; Renata Górska; Jan Grzegorzek; Dorota Gulina; Józef Huzior; Joanna Iwańska; Tomasz Jakubczyk; Janina Janczyk; Agnieszka Jasiurkowska; Stanisława Kalisz-Magiera; Michał Kamiński; Regina Kiklicka; Wiesława Klimiuk; Katarzyna Kmiecik; Marcin Krzyżak; Jerzy Kurzeja; Paweł Lech; Agnieszka Leszko; Marcin Liszyński; Dariusz Łazar; Janina Maciejak; Joanna Maksoń; Aneta Marć; Małgorzata Mazur-Kałuża; Paweł Micek; Barbara Michalik; Monika Mika; Agnieszka Mikołajska; Janusz Mordarski; Danuta Mróz; Mateusz Osienkiewicz; Bogumiła Pajor; Sebastian Pietrzak; Grzegorz Południk; Wojciech i Anna Poniewierscy; Jacek Poręba; Wiesława Poręba; Paweł Przepiórka; Barbara Pudło; Robert Rapacz; Marcin Romaniuk; Elżbieta Rozumek; Władysława Rusnarczyk; Andrzej Sarata; Marek Sibiga; Barbara i Piotr Sibiga; Karolina Sieradzka; Zdzisław Skibiak; Katarzyna Skorupska-Kutrzyk; Zofia Słowik; Adam Smoczyński; Katarzyna Sromek; Krzysztof Stolarski; Piotr Strzyżewski; Paweł Szczepaniuk; Robert Szelążek; Wojciech Szymański; Marcin Świątek; Agnieszka Tabaka; Marta Tarasek; Agnieszka Thiel; Krystyna Tokarczyk; Magdalena Trojan; Grzegorz Trzajna; Kamil Wańczyk; Wioleta Wielechowska; Anna Wiśniowska; Monika Wojnarowska; Krystyna Wojtuń; Irena i Jan Wośko; Piotr Wycisk; Agata Wyrobek; Lucyna i Leszek Zegzda; Alicja Ziobrowska; Adrianna Zwierzyńska; Dominik Żabecki

cd. Darczyńców indywidualnych (17-31.12.2008)
Jacek Anczakowski; Mirosław Babiuch; Jacek Babula; Maria Bała; Ewelina Bałuszyńska; Janusz Baran; Józefa i Władysław Baran; Małgorzata i Radosław Bartkowscy; Helena Bartosz; Grzegorz Basta; Dorota Batko; Urszula Bednarczyk; Justyna Bednarczyk; Paweł Bednarz; Renata Beller; Marek Bereza; Joanna Bernat; Monika Bielak; Anna Biskup; Halina Błaszczyk; Karolina Błoniarczyk; Janusz Bochański; Mariusz Boczek; Anna Bodziony; Bogaczowie; Piotr Bogdan; Jacak Bogumiła; Diana Bomba; Wacław Borek; Ludmiła Boryło; Anna Brauer; Jan Brej; Joanna Bryniarska; Ryszard Brzybacz; Irena Budnik; Aldona Bulanda; Paweł Burdalski; Marta Burek; Krystyna Chajko; Irena Chech; Anna i Ferdynand Chełmeccy; Anna i Krzysztof Chełmeccy; Radosław Chłopecki; Aneta Chrobak; Rafał Chronowski; Andrzej Chudy; Maria Chwiałkowska; Paulina Chyclak; Agnieszka Cegiełka; Jan Cieluch; Grzegorz Ciastoń; Wioletta i Rafał Cięciwa; Artur Cisoń; Tatiana Czapiewska; Urszula Czardybon; Tomasz Czech; Anna Czech; Bartłomiej Czechowicz; Elżbieta Czernik; Wojciech Czyżycki; Agata Daniel; Dorota Domańska; Monika Drelichowska; Marek Drozd; Józef Duda; Wojciech Dybaś; Grzegorz Dyk; Jadwiga Dziadoń; Edward Kwapniewski; Agnieszka Fedko; Małgorzata Fic; Wanda Fijałowska; Marta Florek; Grzegorz Frej; Magdalena Frej; Iwona Frosik; Bogusław Gadzina; Wacław Gajda; Grzegorz Gajda; Władysława Gałysa; Stanisław Gałysa; Florian Gambuś; Wiesława i Czesław Garbacz; Jerzy Geroch; Dawid Giszterowicz; Joanna Głąbińska; Iwona Gorczycka; Maria Górnicka; Grzegorz Górski; Weronika Grabowska; Przemysław Gromala; Stanisława Gromala; Paweł Groński; Aleksander Gródek; Maciej Grzelak; Edyta Zbyszkowska; Marek Gurgul; Zofia Gwiżdż; Katarzyna Hampelska; B. Hejmej; Andrzej Hejmiej; Magdalena Hinc; Anna Homoncik; Aleksandra Hudyka; Elżbieta Ibrom; Paweł Idziorek; Marek Jakubowski; Anna Janus; Maria Jarosińska; Agata Jaśkiewicz; Violetta Jędruch; Katarzyna Jungiewicz; Anna Jurczyk; Tadeusz Kamyszek; Margarita Karakosta; Bogusław Karczewski; Ewa Karwala; Barbar Kądziołka; Rafał Kądziołka; Bolesław Kęder; Barbara i Zbigniew Kierzek; Izabela Kies-Wolomin; Stefania Klimek; Tadeusz Kobroń; Zofia Kocyk; Bogusława i Bogusław Konieczny; Maria Kopeć; Magdalena Korfanty; Barbara Kosecka; Tomasz Kosecki; Jacek Kościak; Stanisław Kościelniak; Grzegorz Kotecki; Elżbieta Kowalczyk; Jadwiga Koziołek; Małgorzata Krawińska; Katarzyna Kruczek; ks. Krzysztof; Łukasz Ksyna; Aneta Kubacka; Zbigniew Kucharski; Ryszard Kulig; Anna Kunaniec; Łucja Kurczyńska; Wojciech Kurek; Krystyna Kuryło; Stanisława Kurzeja; Patrycja Kuśmider; Marian Kuziel; Kinga Kwaśniewska-Burakowska; Grażyna Klempka; Anna Lachowska; Mirosław Laskosz; Agnieszka Lelek; Irena Lenart; Krystian Leś; Magdalena Limowska; Anna Linek; Agnieszka Kozakiewicz; Arkadiusz Lorenc; Michał Loszek; Maria Lupa; Helena Łabuz;Beata Łacina; Jolanta Łagos; Beata Łączyk-Kot; Grzegorz Maciaś; Michał Majcher; Czesław Maląg; Jolanta Małek; Marcin Marcinko; Teresa Markowicz; Marek Markuc; Monika Marzec; Piotr Matejski; Renata Mazur; Krzysztof Mączka; Alina Michalik; Monika Miechurska; Grażyna Migrałą; Paweł Mika; Aleksandra i Rafał Mikołajczyk; Eugeniusz Mikołajski; Krystyna Misiak; Joanna Misiniec; Elwira Mistak; Joanna Mizgała; Urszula Monicka; Dariusz Mrożek; Zbigniew Muzyk; Sławomir Nadratowski; Anna Narowska; Wiesław Niemczyk; Irena Niespodziewańska; Paulina Nikolaou; Krzysztof Nowacki; Magdalena Obajtek; Danuta i Bartłomiej Ochman; Jolanta Oćwieja; Izabela Olszowska; Jacek Orłowski; Maria i Józef Orzeł; Aleksander Orzeł; Małgorzata Osada; Michał Osienkiewicz; Bartosz Osienkiewicz; Krystian Ożóg; Wioletta Paluch; Kinga Pawłowska; Krzysztof Pawłowski; Dawid Pawłowski; Rafał Podborski; Teresa Perełkowicz; Marcin Petryszak; Krzysztof Piądłowski; Maria Piekarczyk; Bernadetta Pierzchała; Anna Piętka; Marcin Pitala; Magdalena Płachta; Elżbieta Pociecha; Zbigniew Podkanowicz; Łabno Pola; Agata Polek; Mariusz Poręba; Anna Porębska; Piotr Puchała; Stanisława i Juliusz Raab; Mirosław Rabijasz; Radosław Rąpała; Krzysztof Repetowski; Roberto Carlos Espinoza Becerra; Dorota Rodzanica Jurek; Ryszard Rokosz; Przemysław Romański; Paweł Rosiak; Joanna Rosiek; Anna Rozborska; Marzena Rudzka; Irena Ruggiera; Maciej Rutkowski; Ernest Rycak; Andrzej Salamon; Paweł Salamon; Elżbieta Sapała; Renata Sawicka; Krzysztof Sebastianka; Piotr Serafin; Joanna Serafin; Joanna Seweryn; Anna Skibiak; Sebastian Skubański; Irena Sledz; Jacek Słaby; Andrzej Sławiński; Michał Słomczyński; Magdalena i Bogusław Słomka; Krzysztof Słowik; Renata Słowik; Zofia Smajdor; Alina Smolarek; Grzegorz Smoleń; Jakub Sołtysik; Roman Sosna; Maria Stach; Bożena Stachura Janusz Staneczek; Anna Stanek; Maria Stanisławczyk; Agnieszka i Jacek Staszel; Kinga Stawiarska; Wioleta Strug; Krzysztof Strzelecki; Monika Sułkowska; Alicja Sumera; Małgorzata Szałajko; Wojciech Szczekan; Krystian Szczepanik; Krzysztof Szczygieł; Radosław Szeligiewicz; Jan Szkarłat; Bogumił Szpiech; Jadwiga i Stanisław Śliwa; Maciej Śliwiński; Andrzej Ślusarek; Joanna Śmierzchalska; Halina Światowiec; Andrzej Świątkowski; Witold Świgut; Grzegorz Tarnowski; Małgorzata Tąta; Barbara Tokarz; Tomasz Truszewski; Trzniecka; Krystyna Uryga; Łukasz Uryga; Tomasz Wajda; Mieczysław Walczyk; Halina Wall; Lidia Wałach; Barbara Wawer; Andrzej Wawer; Jacek Wawreczko; Irena Wąsik; Renata Wiecha; Grażyna Wierczek; Michał Wierzbicki; Marek Więcławek; Anna Witowska; Karol Wnęk; Justyna Wnęk; Grzegorz Wołoszyn; Marek Wójcik; Jan Wójs; Krystyna Zabrzeńska; Marta Zabrzeńska; Dominik Zając; Anna Załubska; Monika Zamojska; Jerzy Zawadzi; Elżbieta Zawadzka; Jerzy Zawadzki; Katarzyna i Dariusz Ząbek; Lucyna Zegartowska; Beata Ziółkowska; Marek Ziółkowski; Jerzy Znamirowski; Ewelina Zurek-Jakszuk; Adam Żurek

cd. Darczyńców indywidualnych (01-22.01.2009)
Helena Baran; Kazimierz Jojczyk; Barbara Wnęk; Michał Batko; Konrad Błachnio; Agnieszka Bohdaniec; Czesława Borkowska; Małgorzata i Leon Brol; Barbara Brol-Kapica; Maciej Brzezina; Dariusz Domagała; Edyta Dudek; Bogusława Fałowska; Katarzyna Fecko; Marek Fiut; Jerzy Furman; Małgorzata Furtak; Irena i Wincenty Garbacz; Mariusz Grochowski; Czesława Grzegorzek; Anna Hadala; Elżbieta i Grzegorz Jankowscy; Krzysztof Jarocki; Anna Jasińska; Marek Kasieczka; Krystyna Koczela; Marta Kolondra; Krystyna Kosiba; Janina Kościsz; Izabela Krupińska; Danuta Kużma; Franciszek Lachcik; Mariusz Majerz-Maniecki; Elżbieta Majkrzak; Tadeusz Marczak; Ewa Matłosz-Mamak; Aniela Mikołajska; Marek Molitorys; Marek Okręglak; Grzegorz Orkisz; Brata Osada; Joanna i Tomasz Osiewalscy; Maria Otocka; Robert Pałka; Urszula Pustulak-Piwnik; Irena Ruchała; Michał Siciski; Violetta Spyrka; Maria Stramka-Ryba; Andrzej Swiniarski; Janusz Tomaszewski; Katarzyna Tomczak; Witold Trepa; Beata Trybuła; Aneta Uryga; Mariusz Wajda; Marcin Winiarz; Magdalena Załubska; Krzysztof Zaucha; Janina Ziębowicz

cd. Darczyńców indywidualnych (23.01-11.10.2010)
Izabela Faron; Marta i Andrzej Gackowscy; Bogdan Kocoń; Małgorzata Madzaiar; Tomasz Maziarz; Małgorzata Mikoś; Barbara Przybylska-Kukar; Urszula Strutyńska; Janina Zelek; Monika Kozieł; Tadeusz Lorkiewicz; Maria i Józef Pogwizd; Wąsik Marta; Jacek Słaby; Daniel Otulak; Wiesław Janik; Krystyna Dłogozima-Jakac; Irena Ciszak; Alicja Jałocha; Alicja Dąbrowska; Grażyna Kierzkowska; Bożena Berdychowska; Dawid Rygiel; Eugenia Pełszyk; Elżbieta Jabłońska; Pracownicy Urzędu Skarbowego w Łomży; Krystyna Fedychynski; Irena Lesiak; Monika Grabek; Piotr Matejski; Andrzej Papież; Magdalena Drożdżowska; Anna Dyrek; Lucyna Więcławk; Jan Jojczyk; Grzegorz Ledziński; Maksim Tserashenkau; Danuta i Kamil Nowak; Mateusz Zapiór; Agata Paluch; Dariusz Gargas; Robert Ciastoń; Kinga Zmarzły-Jarek; Witold Stanisław Kopel; Zofia Mudryk;

FIRMY I INSTYTUCJE
AKUNA Polska Sp. z o.o.; ALOES Sklep Zielarsko-Medyczny; ANDPOL@PNET.PL; BBC Biuro Rachunkowe i Consultingowe; CARITAS Diecezji Tarnowskiej; CZEMARPOL Paugowie Spółka Jawna; EKSLIBRIS Księgarnia; EURO-BUS Świdnik; Firma GUMBUT; GAMBIT; Gimnazjum w Tęgoborzy; Gimnazjum w Kamienicy; Gminny Zespół Obsługi Szkół i Ośrodka Społecznego w Uściu Gorlickim; JOMADENT Centrum Stomatologiczne; Kancelaria Rachunkowa Monika Krowicka; Klub Wolontariatu w Grybowie; Klub Wolontariatu w Niedźwiedziu; Koło Gospodyń Wiejskich w Tęgoborzy; Łącki Bank Spółdzielczy; MAK-BED; MEDIA SOLUTION; Ochotnicza Straż Pożarna w Tęgoborzy; OPPIDUM; Parafia Rzymsko Katolicka pw. S.Kostki w Tarnowie; P.H.U. AUTO – COMPLEX; P.P.H.U. ERBET Sp. z o.o.; POIW PROSPONA Sp. z o.o.; PPHU AMITEX; PPHU GEORGE; Programy Rentierskie Małgorzta Rapacz; Prywatna Szkoła Języka Angielskiego 8 PLUS; PU MASTERS; SELF MADE Ewa Siatka; SOTO SYSTEMS; Szkoła Podstawowa Zabrzeż; TRANSWIERTEL Sp. z o.o.; Usługi Budowlane Groń Witold; VG Polska Sp. z o.o.; WIELAND Drukarnia Cyfrowa; Zespół Administracji Budynków nr 3 w Nowym Sączu; Zespół Szkół w Chełmcu; ZHU AGPA; ZSPG Łososina Dolna

cd. Darczyńców instytucjonalnych
Bank Polskiej Spółdzielczości Oddział Regionalny w Krakowie; Bank Spółdzielczy w Łososinie Dolnej; Biuro Rozwiązań Informatycznych w Drzonkowie; BRUK-BET SP. z o.o.; BUDOMOST Firma Ogólnobudowlana Jędrzejek Wiesław; Gimnazjum Nr 5 w Nowym Sączu; GOBIO Katarzyna Mickiewicz; Pracownicy Firmy WIŚNIOWSKI; Handlowo-Produkcyjna Spółdzielnia Pracy Gorzków; Kancelaria Prawnicza LEGE ARTIS I.Mikulska, J.Kuropatwiński, A.Lewicki; KOMPRES Dyrek Stanisław; Kompania Reprezentacyjna Straży Granicznej w Nowym Sączu; Liceum Ogólnokształcące przy Zespole Szkół Katolickich w Nowym Sączu; Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej w Nowym Sączu; PPHU HEBE S.C. Centrum Ogrodnicze Danuta Złocka i Bolesław Złocki; Pracownicy Firmy FRANKO w Łącku; Pracownicy i Klienci Firmy PYZIK; Przetwórnia Owoców i Warzyw PROSPONA Sp. z o.o.; Szkoła Podstawowa w Michalczowej; Szkoła Podstawowa w Witowicach; Szkolne Koło CARITAS w ZS Wielogłowach; Zespół Szkół im. Św. Kingi w Łącku; Zespół Szkół Nr 1 im. KEN w Nowym Sączu; Zespół Szkół w Trzetrzewinie; Zespół Szkół w Świniarsku; Zespół Szkół w Podegrodziu


cd. Darczyńców instytucjonalnych
(17-31.12.2008)
Agent Ubezpieczeniowy Usługi Budowlane SZAREK; Bis Multiserwis Sp. z o.o.; Caritas Diecezji Tarnowskiej Oddział przy Parafii w Michalczowej; Caritas przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Ciężkowicach; Dom Zakonny Zgromadzenie Najświętszego Serca Jezusa w Tarnowie; Drużyna Derwal-Spaghnolo; Drużyna FC ŚWIRY Łącko; Drużyna LKS Locos; Energoprojekt Warszawa S.A. Biuro Studiów i Projektów Energetycznych; Firma Cukierniczo-Gastronomiczna GRZEŚ S.C.; FRBU "MONT-BUD"; FU PINOKIO Usługi Budowlane; Funkcjonariusze Straży Granicznej z Nowego Sącza; GARDBIS 2; Gimnazjum im. Jana Pawła II w Gołkowicach; Gimnazjum Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej; Gimnazjum w Ciężkowicach; Gimnazjum w Dąbrowej Tarnowskiej; IKS; KLER Spółka Akcyjna; Klub Sportowy Jakub; Klub Wolontariatu przy Gimnazjum w Rytrze; Klub Wolontariatu przy LO w Starym Sączu; Kołbon A. i T. Kołbon Spółka Jawna; Koło Gospodyń Wiejskich w Łososinie Dolnej; Kuria Diecezjalna Diecezji Tarnowskiej Bp. Wiktor Skworc; Liceum Ogólnokształcące w Jabłonce; MIKA Hurtownia Łożysk; NEWAG Spółka Akcyjna; NZOZ w Ujanowicach; OSM GROM; P.H.U. Hajduga; Parafia Dobrego Pasterza i Zespół Szkół w Nagawczynie; Parafia i Gimnazjum w Kamienicy; Parafia Rzymsko-Katolicka w Kąclowej; Parafia Rzymsko-Katolicka w Tabaszowej; Parafia Rzymsko-Katolicka w Żbikowicach; Parafia w Woli Piskulskiej; Parafia w Zabrzeży; Parafia Wielogłowy; Parafia Zalesie; Pawlus i Pawlus S.C.; PHU AUTO COMPLEX; PHU ROMIKO; Pielęgniarki Oddziału Chorób Zakaźnych w Dąbrowej; Pielęgniarski Oddział Chorób Zakaźnych; PIWNICZANKA Zakład Butelkowania Naturalnej Wody Mineralnej; POIW PROSPONA Nowy Sącz; Pracownicy Montażu Okien, Kontroli Jakości, PCV i Planowania Produkcji Firmy FAKRO; Pracownicy Spółdzielni Ogrodniczej Ziemi Sądeckiej; Pracownicy UP w Zakopanem - Krópówki; Pracownicy Zakładu Zielona Budka w Mielcu; Przedsiębiorstwo Budowlano-Handlowe ARGO-BUD; Przedszkole BAJKA w Tęgoborzy; Przedszkole Niepubliczne w Tarnowie; Restauracja Pod Jabłonią; Roboty Budowlane Grzymkowski Marek; Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Łososinie Dolnej; Samorząd Uczniowski SP Nr 9 w Nowym Sączu; Stelmach Józef Wyrób i Handel Materiałami Budowlanymi; Strażacy i Pracownicy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej; Studenci Akademika SACRE COEUR w Tarnowie; Szkolne Koło Caritas w Stankowej; Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Chełmcu; Szkoła Podstawowa w Ciężkowicech; Szkoła Podstawowa w Kiczni; Szkoła Podstawowa w Nawojowej; Szkoła Podstawowa w Roztoce Brzezinach; Szkoła Podstawowa w Sechnej; Szkoła Podstawowa w Tabaszowej; Szkoła Podstawowa w Żbikowicach; Szkoła Podstawowa w Zabrzeży; Szkolne Koło PCK przy ZSE w Nowym Sączu; Transport Usługi Handel Produkcja AWEX; Wychowankowie świetlicy środowiskowej przy SP w Łabowej; Zakład Remontowo-Budowlany i Malarsko-Tapeciarski Szymański Lesław i Ryszard, Wiesław Mąka; Zespół Szkół im. Barbackiego; Zespół Szkolno Gimnazjalny w Jazowsku; Zespół Szkolno Przedszkolny w Kadczy; Zespół Szkolno-Gimnazjalny w Zagorzynie; Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Gródku; Zespół Szkół im. Św. Kingi w Ujanowicach; Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1; Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Tęgoborzy; Zespół Szkół w Gródku n/Dunajcem; Zespół Szkół w Wojakowej; Zespół Szkół Zawodowych w Podegrodziu; ZS w Chełmcu; Żabka Polska SA

cd. Darczyńców instytucjonalnych (01.01.-31.12.2009)
Koncert Charytatywny Górale Łąccy (zbiórka); Parafia Rzymsko-Katolicka w Brzeźnicy; Przedsiębiorstwo Produkcji Kruszywa ŻWIRGEO S.C; Samodzielny Publiczny Zaklad Opieki Społecznej w Łososinie Dolnej; Samorząd Uczniowski II Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Sączu; Urząd Pocztowy w Muszynie; P.A.M.M.; Szkoła Podstawowa Nr 285 w Warszawie; KENBUD Marek Kędzierski; PPHU "ROMA" ŁUKASZ WEGNER; GREINPLAST PLUS Sp. z o.o.; Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ptaszkowej; MEDICAL AID FOR POLAND FUND POSK;Wykaz osób, które w 2010r. przekazały swój 1% podatku dla Wiktorii:
Mieczysław i Julia Kluba; Janina Knapik; Elżbieta i Jan Sobótka; Wiesław i Maria Nowak; Jerzy i Małgorzata Adamek; Hubert i Róża Rajman; Grzegorz i Maria Gach; Sławomir i Aneta Nowakiewicz; Daniel i Barbara Cabała; Tomasz Nowak; Adrian Zarzeka; Andrzej Majerowski; Anna i Wiesław Jojczyk; Szczepan i Małgorzata Szczurek; Krzysztof i Danuta Gałysa; Karolina Zaryczna; Łukasz Zelek;
Elżbieta Kucharczyk; Władysława Gałysa; Tadeusz Dąbrowski; Jadwiga Sowa; Małgorzata Tąta; Franciszek i Maria Majchar; Eugeniusz i Mirosława Kozłowscy; Adam i Matwij; Krzysztof Rutka; Kazimierz Rutka; Bożena Jakubas; Arkadiusz i Agnieszka Wałach; Karina i Lucjan Kubina; Roman Kijok; Jerzy i Bogusława Henel; Mariola Stanisz; Maria Opyd; Krystyna Rybak; Łukasz Halada; Krystian Krauza; Sławomir i Barbara Kapica; Leon i Małgorzata Brol; Józef Marczyk; Danuta i Alojzy Żurek; Stanisław i Maria Uryga; Arkadiusz i Jolanta Lorenc; Dariusz i Bożena Mamzer; Mirosław Czech; Alojzy i Stanisława Lorenc; Jan i Ewelina Czech; Witold i Krystyna Weryńscy; Dawid Kozłowski; Ryszard Łątka;
Podobnie jak w roku ubiegłym, poodziękowanie za dar 1% kierujemy również do tych Darczyńcow, którzy nie wyrazili zgody na udostępnianie swoich danych osobowych.

Wykaz osób, które w 2009r. przekazały swój 1% podatku dla Wiktorii:
Lucjan Fizia; Karina Kubina; Bronisław i Anna Tokarczyk; Michał i Maria Sromek; Aldona Król; Zbigniew i Maria Dyrlica; Antoni i Halina Czech; Adam i Anna Wielgus; Jan i Elżbieta Sobótka; Maria Szamlewska; Urszula i Robert Dąbrowscy; Władysław Cięciwa; Irena i Marek Pławiak; Piotr Kołodziej; Stanisława i Grzegorz Bodek; Wiesława Płaczek; Grażyna Dziurska; Julia i Mieczysław Kluba; Aleksandra Orzeł; Józef Orzeł; Zofia Zwierzykowska; Tadeusz Miezio; Tomasz Wiecha; Renata Jan Wiecha; Jan Maluch; Kazimierz Szczerba; Jan Cetera; Beata i Józef Czerniatyńscy; Wacława i Waldemar Witkowscy; Agnieszka i Artur Krzyżak; Beata i Ryszard Hila; Elżbieta i Tadeusz Nieć; Ewa i Wojciech Słowik; Rozalia Sromek; Rafał Górecki; Elżbieta Szczecina; Krzysztof Zając; Małgorzata Behlert; Beata i Adam Szczecina; Izabela i Robert Krupińscy; Stanisław i Anna Krzyżak; Małgorzata i Jerzy Adamek; Ludwik Kozik; Irena Błaszczyk; Andrzej Maciejewski; Karolina Maciejewska; Katarzyna Pawlik; Małgorzata Leon Brol; Artur Piełot; Marian Piełot; Barbara i Sławomir Kapica; Grażyna i Marian Wycisło; Małgorzata Karkowska; Dorota i Jerzy Stach; Małgorzata i Marek Jasica; Katarzyna Gancarczyk; Maria i Jarosław Dudek; Małgorzata Dudek; Celina Zając; Agata i Tomasz Strąk; Krzysztof Poręba; Waldemar i Magdalena Czyżykiewicz; Dorota Osowiecka; Paweł Jolanta Lechwar-Stojek; Janina Knapik; Wiesława i Włodzimierz Pawłowscy; Agnieszka i Krzysztof Kucharscy; Franciszek Bieras; Małgorzata i Stanisław Osienkiewicz; Ryszard Łątka; Anna Zabrzeńska; Piotr i Teresa Wójcik; Renata i Andrzej Fecko; Zofia Orzechowska; Maria i Józef Pogwizd; Krzysztof Bryniak; Genowefa i Tadeusz Dąbrowscy; Grzegorz Golonka; Małgorzata i Stanisław Zelek; Małgorzata Tąta; Lidia Krawczyk; Ewelina i Marek Nowak; Marek i Zofia Kos; Barbara Grzyb; Katarzyna Kwiecińska; Małgorzata i Piotr Sromek; Grzegorz Górowski; Andrzej i Anna Załubska; Ewa i Ryszard Rejowscy; Marcelina Salamon-Zawojak; Wiesława Liszka; Daniel Cabała; Barbara Cabała; Wiesława i Jan Grzyb; Anna i Andrzej Lach; Krystyna Szafraniec; Elżbieta i Leszek Oleksy; Paweł i Beata Grzyb; Barbara Kosecka; Krzysztof Kosecki; Jan i Renata Gargula; Daniel Górowski; Tomasz Płókarz; Aneta Studzińska; Tomasz Karkowski; Magdalena Zimowska; Agnieszka i Janusz Klimek; Kunegunda i Stanisław Kmak; Irena i Mirosław Garbacz; Adam i Maria Potoczek; Zofia Łukasik; Paweł Liszka; Krystyna i Bogdan Czyżyccy; Krystyna Oleksy-Kurcz; Renata Kaczkowska; Mariusz Jasiński; Krystyna i Aleksander Nowak; Magdalena i Bartosz Nazimek; Jan Konieczny; Marzena Pajor; Celina Kołodziej; Lucjan i Danuta Cisowscy; Kazimierz i Agnieszka Rosiek; Jarosław Potoniec; Grzegorz Zabrzeński; Monika Grybel; Beata Jaśkiewicz; Jan i Ewa Pasionek; Halina i Adam Wolak; Irena i Stanisław Basta; Jadwiga Kocoń; Roman Jarosiński; Aleksander Ewa Adamczyk; Krzysztof Nowak; Łukasz Połomski; Małgorzata Stosur; Agnieszka Bahrynowska; Dorota i Marek Grzechocińscy; Beata i Adam Lizończyk; Agnieszka i Maciej Grzelak; Stanisława i Jan Gromala; Kazimiera Jarosz; Jerzy Pacyna; Halina i Jarosław Błaszczyk; Maria i Adam Żurek; Piotr i Dominika Gabryś; Lidia Hajduga; Anna Sapota; Róża i Hubert Rajman; Stanisława Burnagiel; Witold Zimowski; Jan Skórnóg; Marek Machoń; Maciej Cegiełka; Agnieszka Cegiełka; Jolanta Brandys; Paweł Brandys; Ewa Wojciech Ryszka; Władysław Midura; Mirosław Dorota Ciebiera; Ewa Orzeł; Karolina Orzeł; Małgorzata Sapota; Kornelia i Jarosław Jugowiec;Stella i Ireneusz Szydłowscy; Janusz Sewiło; Bartosz Błędowski; Andrzej Robakowski; Janusz Gruszkowski; Marcin Urszula Pustuła-Piwnik; Jerzy Pacyna; Jolanta i Arkadiusz Lorenc; Antoni i Teresa Gancarczyk; Mirosława i Eugeniusz Kozłowscy; Dawid Kozłowski; Maria i Franciszek Majchar; Łucja Talik; Paweł i Agnieszka Borek; Dariusz Krystek; Izabela i Dariusz Bizoń; Wiesław Czech; Mirosław Czech; Irena Czech; Kazimiera i Jan Zaczek; Danuta i Krzysztof Gałysa; Barbara i Tadeusz Kwaśniewscy; Jerzy Wąsowicz; Agnieszka Połomska; Paweł Studziński; Józefa i Antoni Salamon; Wojciech i Anna Niemiec; Józef Głowa; Ludwika Głowa; Agnieszka Lach; Mariusz Kostępski; Artur Kostępski;Barbara i Krzysztof Bochenek; Lucyna Maciuszek; Jolanta i Zygmunt Wolak; Lucyna i Krzysztof Cabała; Marian i Maria Sromek; Dorota Golonka; Rozalia i Leopold Połomscy; Tadeusz i Maria Zelek; Jadwiga Burnagiel; Jan i Maria Cięciwa; Tadeusz i Józefa Piechnik; Krzysztof Tomasiak; Jolanta Brandys; Paweł Brandys; Jadwiga i Dariusz Kwiecień; Konrad Latos; Małgorzata Latos; Celina Winnicka; Monika i Michał Kowalscy; Halina i Leszek Kmiecik; Katarzyna i Krzysztof Szewczyk; Zygmunt i Bożena Szkarłat; Marek i Zdzisława Nieć.
Podziękowanie za dar 1% dla Wiktorii kierujemy również do tych Darczyńcow, którzy nie wyrazili zgody na udostępnianie swoich danych osobowych.Do organizacji akcji dla Wiktorii włączyli się:


Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w N.Sączu
Kluby Wolontariatu przy Stowarzyszeniu SURSUM CORDA
Klub PCK przy ZSE w N. Sączu
Stowarzyszenie Dajmy Dzieciom Miłość
Studio Foto-Pasoń N.Sącz
Agencja Reklamy Nowe Tchnienie
Poczta Polska - rejon Nowy Sącz
Drukarnia Nova Sandec
Szkoły: ZSPG w Łososinie Dolnej,
Gimnazjum w Tęgoborzy, SP w Witowicach Dolnych, ZSPG w Tęgoborzy, ZS w Chełmcu, Publiczne Gimnazjum w Ciężkowicach, SP Tęgoborze, SP Rąbkowa, I LO im. Jana Długosza w Nowym Sączu, II LO im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu, Zesp. Szk. Ekonomicznych w Nowym Sączu, ZS w Trzetrzewinie, ZSEM w Nowym Sączu, ZS w Nagawczynie, SP w Żbikowicach, SP w Michalczowej, SP w Stankowej, SP w Zabrzeży, SP w Żmiącej, ZS w Czchowie, SP nr 7 w N. Sączu, ZS w Tymowej, SP nr 21 w N. Sączu, Gimnazjum w Kamionce, SP w Wytrzyszczce, Gimnazjum w Kamienicy, SP w Rojówce, ZS w Wojakowej, ZSPG w Ujanowicach, ZS w Nagawczynie, ZS w Jurkowej; ZS w Tworkowej
Szkolne Koło Caritas przy ZSOiZ w Ciężkowicach
Pracownicy Firmy WIŚNIOWSKI
firma KONSPOL
firma FAKRO

firma PROSPONA
przedszkole "Bajka" z Tęgoborzy
Rynek Maślany w Nowym Sączu
Cukiernia "Jeziorek" w Starym Sączu

Małopolskie Centrum Kultury "Sokół" - pracownicy i klienci
Bank Spółdzielczy w Łososinie Dolnej
Pracownicy i klienci Firmy Handlowej "Pyzik"
Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu
Firma LESKO - plakatowanie miasta
Studenci germanistyki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie
Spółdzielnia Handlowo-Produkcyjna "Rolnik" Łososina Dolna
Rozdzielnia Gazu w N. Sączu
Mieszkańcy ul. Westerplatte, ul. I Brygady 4, Rokitniańczyków 40 w N. Sączu
Klienci i Pracownicy PHU "Ben-Zin" w Łososinie Dolnej
klienci i pracownicy Sklepu Odzieżowo-Obuwniczego M.D. Połomska w Tęgoborzu
Parafie: Żbikowice, Tęgoborze, Zabrzeż, Kamienica, Kicznia, Wola Piskulina, Łososina Dolna, Michalczowa, Wielogłowy, Wojakowa, Nagawczyna, Tropie, Tabaszowa,
Św. Andrzeja w Ciężkowicach, Św. Stanisława Kostki w Tarnowie
pracownicy Urzędu Wojewódzkiego w Nowym Sączu
Apteka "Pod Justem" w Tęgoborzy
Firma LSI z Męciny
Firma "Wójcik" z Jastrzębia
Pracownicy Urzędu Pracy w Nowym Sączu
Pracownicy Urzędu Gminy w Łososinie Dolnej
Pracownicy Zakładu Komunalnego w Łososinie Dolnej
Pracownicy sklepu ogrodniczego HEBE z Nowego Sącza
Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej "Starówka" w N. Sączu oraz kibice i uczestnicy VI Otwartych Mistrzostw Nowego Sącza w FUTSALU
Klienci Krakowskiego Banku Spółdzielczego w Jurkowie
Zakład Fryzjerski KASIA w Nowym Sączu
Właściciele i klienci Hurtowni Wramex w Jurkowie
Studenci Miasteczka Studenckiego AGH w Krakowie
Klienci i pracownicy Hali Sportowej w Nowym Sączu
Pracownicy Sądu Rejonowego i Okręgowego w Nowym Sączu
Studenci WSB
Pracownicy i klienci księgarni ASTEX w N.Sączu
Pracowniy i klienci Sklepu Zielarsko-Medycznego ALOES w N.Sączu
Pracownicy i klienci Urzędu Skarbowego w Nowym Sączu
Sklep spożywczy E. Ziaja
Klienci Hurtowni DROBEKSAN w Nowym Sączu

i wiele, wiele wspaniałych osób, których nie sposób tu wszystkich wymienić, bo niektórych nawet nie znamy z imienia i nzwiska...

Jeśli są braki w wykazie - prosimy o sygnał. Nie wszystkie informacje do nas docierają, w ferworze akcji też czasem coć umknąć może... Nie jest to jednak intencjonalne. Przepraszamy za ewentualne niedociągnięcia i prosimy o kontakt.Jeśli chcesz pomóc i włączyć się do wspólnego działania -
napisz lub dzwoń: 0692 115 724 (8.00-22.00) lub (018) 540 40 40 (13.00-19.00) 
aby umieścić baner na stronie wklej nastepujacy kod:
<script type="text/javascript" src="http://www.mkoniu.info/wiktoria/swfobject.js"></script> <div id="flashcontent"> <a href="http://www.sc.org.pl/projekty/naratunek/wiktoriaczech/" target="_blank"><img src="http://www.mkoniu.info/wiktoria/wiktoria.gif"></a> </div> <script type="text/javascript"> var so = new SWFObject("http://www.mkoniu.info/wiktoria/wiktoria.swf", "Wiktoria", "400", "150", "8", "#ffffff"); so.write("flashcontent"); </script><div>
 
aby umieścić baner na forum wykorzystaj nastepujace kody:
[URL=http://www.sc.org.pl/projekty/naratunek/wiktoriaczech/][IMG]http://www.mkoniu.info/wiktoria/wiktoria.gif[/IMG][/URL]
 


Realizację programu "Na Ratunek" finansuje Stowarzyszenie SURSUM CORDA z własnych środków - nie pobieramy ze zbieranych funduszy żadnych kosztów realizacji zbiórek, organizowanych akcji, czy związanych z tym publikacji. Zespół programu stanowią wolontariusze i członkowie Stowarzyszenia - wszyscy obsługujący program, także nasza  Pani Księgowa, robią to bezinteresownie. Dzięki temu każda złotówka przekazana przez Darczyńców jest przeznaczana na leczenie. Zapewniamy pełną obsługę organizacyjno-administracyjną przedsięwzięcia. Tworzymy możliwości do korzystania ze społecznego wsparcia, będąc organizatorami i pośrednikami dobroci innych.
W programie obowiązuje
regulamin. Przez zakwalifikowaniem do programu sytuacja każdego dziecka jest przez nas skrupulatnie weryfikowana, także w instytucjach i podmiotach zewnętrznych. Dzięki temu pomoc trafia do naprawdę potrzebujących, zaś Darczyńcy mają pewność, że fundusze są efektywnie wykorzystywane i wszyscy znają rezultaty działań.
|   Wizyty: teraz 1 , dzisiaj 2 , miesiąc 65 , rok 919  |   Ostatnia aktualizacja: 07-08-2019   |   Zgłoś błąd na stronie: mail   |