Ta witryna używa cookies. Zamknij
Na RatunekWolontariatWypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjegoFESTYN RODZINNY - oferta animacyjna dla dzieciŚlub z sercem
KRS 0000020382


Nasz profil na Naszej Klasie


Pomóż - wpłaty online:
Płatności.pl
newsletter


Kryszta-y Soli Otrzymaliśmy Nagrodę Kryształy Soli - dla najlepszej organizacji pozarządowej w Woje- wództwie Małopolskim, w kategorii polityka społeczna
Ziarnko Gorczycy ZIARNKO GORCZYCY za wyzwalanie dobra w ludziach, za profesjona- lizm i uczciwość, usta- nawianie wysokich standardów w pracy org. pozarządowych
Amicus HominumAMICUS HOMINUM dla Małgosi Wróbel za projekt „Chata”


Strona zgodna ze standardem XHTML 1.0 Transitional

 MICHAŁ WĘGRZYN
(ur. 2017r.)

Pani Ewa gdy się dowiedziała, że jest w ciąży, była bardzo szczęśliwa, lecz niestety niedługo. Po badaniu, na które została skierowana Jej świat legł w gruzach. Dowiedziała się, że jej nienarodzonego dzieciątko jest bardzo chore. Dostała skierowanie na usunięcie ciąży lecz nie była wstanie tego zrobić, postanowiła , że urodzi, a potem będzie jak Bóg chce. Michałek urodził się w 35. tygodniu ciąży przez cesarskie cięcie. Lekarze radzili od razu ochrzcić dziecko, gdyż nie ma szans na przeżycie. Rodzice po wyjściu ze szpitala od razu pojechali do kościoła i poprosili o chrzest. Michałek swoje niemowlęce dzieciństwo większość czasu spędzał w szpitalu i za każdym razem rodzice słyszeli, że ich syn wkrótce umrze.

Lecz Michałek walczy dzielnie i się nie poddaje. Chłopiec nie raczkuje, nie trzyma główki, nie słyszy, nie widzi na jedno oczko, nie gaworzy, ma niewydolność oddechową, jest karmiony sondą, oddycha przez rurkę tracheotomijną, ma padaczkę. Czasem się uśmiechnie, jakby wszystko rozumiał. Zespół Pataua (trisomia chromosomu 13), na który cierpi występuje niezwykle rzadko, z częstością 1 na 8 000 – 12 000 urodzeń. Jak dotąd nie udało się ustalić bezpośredniej przyczyny choroby. U dzieci, które przeżyją dłużej niż 1 miesiąc, występuje głębokie upośledzenie rozwoju.

Najboleśniejsze dla każdej matki jest pogodzić się ze śmiercią dziecka, ale żyć w ciągłym strachu i w oczekiwaniu, że ona nadejdzie jest chyba jeszcze trudniejsze. Każdy rodzic chce wierzyć, że jest jakaś nadzieja, że coś się jeszcze da zrobić, w końcu cuda się zdarzają. Lekarze jednak nie pozostawili ani cienia złudzeń. Na wypisie ze szpitala czytamy: ,,Zaleca się ograniczenie dalszego leczenia do postępowania paliatywnego”.

Na przekór śmierci Michałek żyje. Niestety 2 godziny rehabilitacji w tygodniu przynoszą słabe rezultaty. Jednak jakieś są. Rodziców nie stać na więcej godzin rehabilitacji, ale walczą i się nie poddają bo wierzą , że Misiu wyzdrowieje.

Michałek wymaga całodobowej opieki. W nocy rodzice się zmieniają, żeby ciagle ktoś przy nim był. Choroba synka to nie jedyne zmartwienie rodziny. Michałek do 7 miesiąca życia cały czas przebywał w szpitalu. Choroba przekreśliła wszystkie plany rodziny. Pan Piotr musiał zrezygnować z pracy, by zająć się pozostałą dwójką dzieci 3-letnim Karolkiem i 12-letnią Patrycją. Nie ma im kto pomóc, dziadkowie nie żyją. Rodzina ledwo wiąże koniec z końcem.

Zasiłek opiekuńczy Michałka prawie w całości wydatkowany jest na lekarstwa, opatrunki, pampersy i części wymienne do aparatury. Na życie zostaje niewiele. Pani Ewa i Pan Piotr są rolnikami. Kiedy żona jest w domu, mąż ima się każdej dorywczej pracy, by coś dorobić. Drewniany domek w którym mieszka rodzina ma już prawie 100 lat. Stare okna, podłogi. Brak centralnego ogrzewania, w kuchni piec kaflowy na próżno stara się ogrzać cały dom. Jeden pokój dogrzewany jest piecykiem. Korytarz dzielący kuchnię od pokoju zaadoptowany został na pokój Patrycji. Jest tutaj ciepło, ponieważ przechodzi tędy rura od bojlera. Tutaj wszystko nadaje się do remontu. W najgorszym stanie jest łazienka. Przed narodzinami Michałka, kiedy jeszcze pan Piotr pracował, rodzina z trudem wyciągnęła fundamenty nowego domu. Udało się postawić mury. Ale choroba synka, która wymusiła rezygnację z pracy, skutecznie przekreśliła dalsze plany na nowy kąt.

Potrzeba wielu ludzi o wielkich sercach...pomożesz?Jak pomóc ?

 wpłać dowolną kwotę na specjalne konto bankowe 

Stowarzyszenie SURSUM CORDA
26 8805 0009 0018 7596 2000 0080

z dopiskiem/tytułem "Michał Węgrzyn"

W przypadku wpłat z zagranicy należy podać dodatkowo kod swift: 
POLUPLPR, zaś przed numerem powyższego rachunku wpisać: PL

 

 przekaż 1% podatku 
w deklaracji PIT wpisz nasz  nr KRS 00000 20382
w polu "Cel szczegółowy" dopisz "Michał Węgrzyn"

 


 KRS na SMS  Ściągnij za darmo SMS-em nr KRS na komórkę i miej podczas rozliczania PIT !

Wyślij bezpłatny SMS o treści KRS na darmowy nr 4321, a odeślemy Ci nieodpłatnie nasz nr KRS !

SMS działa w miesiącach styczeń-kwiecień
Rozlicz PIT przez internet za pomocą darmowego programu e-PITy
(drukuje i wysyła PIT przez internet)

Wypełnij Pity online 2018

w polu "Cel szczegółowy 1%" wpisz imię i nazwisko Podopiecznego
Bieżące rozliczenie akcji - stan na dzień 20.09.2019r.

3.186,42 złDarowizny
- 0,00 złWydatkowano na lecznie i rehabilitację
- 0,00 złNiezależne prowizje bankowe
3.186,42Pozostało na leczenie

Pomóż i zobacz ile daje to radości...

 
Pomagając także korzystasz

Wszystkim Darczyńcom dziękujemy za pomoc oraz przypominamy, że darowizny przekazane na nasze konta podlegają odpisom podatkowym. 

  • dla osób fizycznych - jest to limit do 6% od dochodu
  • dla osób prawnych - jest to limit do 10% od dochodu
|   Wizyty: teraz 1 , dzisiaj 1 , miesiąc 31 , rok 344  |   Ostatnia aktualizacja: 09-12-2019   |   Zgłoś błąd na stronie: mail   |