Ta witryna używa cookies. Zamknij
Na RatunekWolontariatWypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjegoFESTYN RODZINNY - oferta animacyjna dla dzieciŚlub z sercem
KRS 0000020382


Nasz profil na Naszej Klasie


Pomóż - wpłaty online:
Płatności.pl
newsletter


Kryszta-y Soli Otrzymaliśmy Nagrodę Kryształy Soli - dla najlepszej organizacji pozarządowej w Woje- wództwie Małopolskim, w kategorii polityka społeczna
Ziarnko Gorczycy ZIARNKO GORCZYCY za wyzwalanie dobra w ludziach, za profesjona- lizm i uczciwość, usta- nawianie wysokich standardów w pracy org. pozarządowych
Amicus HominumAMICUS HOMINUM dla Małgosi Wróbel za projekt „Chata”


Strona zgodna ze standardem XHTML 1.0 Transitional

 

RENATA MACIAŚ (ur. 1982r.)

Renata pochodzi ze wsi Wojakowa. Do 25 roku życia była szczęśliwą mężatką i mamą dwóch córeczek (obecnie 12 i 10 lat). Jak każdy człowiek, miała marzenia i plany na przyszłość. Jej największe marzenie związane było z zamieszkaniem w nowym domu, który wraz z mężem Andrzejem zaczęli budować. Zajmowała się córkami i pracowała. Wiodła spokojne i poukładane życie.

Dzień 30 lipca 2007 roku sprawił, że dotychczasowe marzenia i plany stanęły pod znakiem zapytania. Był chłodny, deszczowy dzień. Renata wraz z młodszą córeczką (wówczas 3 miesiące) i siostrą wracały z Czchowa, gdzie jeździły na comiesięczne badanie z córką Anią. Na ostrym zakręcie, w miejscowości Wytrzyszczka samochód wpadł w poślizg i uderzył w nadjeżdżający z przeciwnej strony inny samochód. Karetka przyjechała błyskawicznie. Już w karetce udzielono jej natychmiastowej pomocy, jednak nastąpiło częściowe niedotlenienie mózgu. Renata została przyjęta na Odział Intensywnej Terapii szpitala Wojewódzkiego im. św. Łukasza w Tarnowie. Tam dowiedzieliśmy się wszystkiego: ciężki uraz czaszkowo – mózgowy, stan wegetatywny, niewydolność krążeniowo – oddechowa, tracheostomia, gastrostomia. Po przyjęciu na oddział określono jej stan jako bardzo ciężki. Na OIT Renata przebywała do 10 września 2007 roku, po czym przeniesiono ją do Oddziału Neurochirurgii tamtejszego Szpitala. Jej stan określono wówczas jako średnio – ciężki, przytomna, bez kontaktu logicznego, w stanie wegetatywnym. Na oddziale poddano ją rehabilitacji do 28 września 2007 roku, a następnie bez znaczącej poprawy, wypisano do domu.

Od tamtej pory do dnia dzisiejszego Renata przebywa w domu otoczona opieką rodziny i przyjaciół – wymaga nieustannej pomocy, 24 godziny na dobę. Jest rehabilitowana codziennie, po godzinie, przez prywatnego rehabilitanta (miesięczny koszt rehabilitacji to ok. 1200 złotych, co jest olbrzymim obciążeniem rodziny). Zajęcia mogą być prowadzone tylko w domu, bo żeby transportować Renatę potrzebna jest za każdym razem karetka, co powoduje dalsze koszty.


Sporo kosztów pochłania także standardowe leczenie. Dodatkowo wkrótce planowane jest założenie pompy baklofenowej na rozluźnienie mięśni, co jest bardzo kosztownym zabiegiem.

Wszyscy z nadzieją czekamy na jej powrót do zdrowia, a przynajmniej na częściowe usprawnienie i możliwość nawiązania kontaktu słownego (tę rehabilitację dopiero trzeba rozpocząć). Najbardziej jednak mamy potrzebują córki: Ania i Madzia. Codziennie pytają „Kiedy mamusia będzie zdrowa?” Dlatego wspólnie z rodziną Renaty ośmielamy się prosić Was o pomoc i wsparcie.

 Renata 

Dzień dobry. Jestem Renata. Kilka lat temu moje życie było spokojne, poukładane, piękne. Budowaliśmy z mężem dom, wychowywaliśmy dzieci. Pewnego dnia zdarzył się wypadek, który wszystko zmienił. Wracałam z córką od lekarza. Na ostrym zakręcie auto wpadło w poślizg. Trafiłam do szpitala z niedotlenieniem mózgu, w bardzo ciężkim stanie. Uratowano mi życie, ale do dziś jestem niepełnosprawna. Wymagam nieustannej pomocy, leczenia i codziennej rehabilitacji. Wszyscy z nadzieją czekają na mój powrót do zdrowia, szczególnie córeczki. Pomożesz?


pobierz plakat, wydrukuj, rozwieś i pomagaj z nami >>

Jak pomóc ?http://www.sc.org.pl/userfiles/file/Na_Ratunek/plakaty_nr_2016/renata_macias.jpg

 wpłać dowolną kwotę na specjalne konto bankowe 

Stowarzyszenie SURSUM CORDA
26 8805 0009 0018 7596 2000 0080

z dopiskiem/tytułem
"Renata Maciaś"

W przypadku wpłat z zagranicy należy podać dodatkowo kod swift: 
POLUPLPR, zaś przed numerem powyższego rachunku wpisać: PL

 

 przekaż 1% podatku 
w deklaracji PIT wpisz nasz  nr KRS 00000 20382
w polu "Cel szczegółowy" dopisz
"Renata Maciaś"

 


 KRS na SMS  Ściągnij za darmo SMS-em nr KRS na komórkę i miej podczas rozliczania PIT !

Wyślij bezpłatny SMS o treści KRS na darmowy nr 4321, a odeślemy Ci nieodpłatnie nasz nr KRS !

SMS działa w miesiącach styczeń-kwiecień 
Rozlicz PIT przez internet za pomocą darmowego programu e-PITy
(drukuje i wysyła PIT przez internet)

Wypełnij Pity online 2018Decyzją Pani Agaty Zielińskiej - niewykorzystane środki na leczenie jej zmarłego męża Przemka, zostały przekazane na leczenie naszej Podopiecznej Renaty Maciaś.

Bieżące rozliczenie akcji - stan na dzień 29.08.2019r.

15.667,61 złDarowizny
15.362,60 złWpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2010
13.989,60 złWpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2011
9.986,50 złWpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2012
10.777,25 złWpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2013
9.546,64 złWpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2014
26.282,16 złWpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2015
15.176,54 złWpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2016
20.377,32 złWpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2017
- 105.526,44 złŚrodki wydatkowane na leczenie
- 65,40 złNiezależne prowizje bankowe
31.574,38 złPozostało na dalsze leczenie

 

Galeria chwały
czyli chronologiczny wykaz Darczyńców, którzy wpłacili pieniądze na konto - obejmuje wpłaty zaksięgowane

OSOBY FIZYCZNE
Marek Popłonyk; Krzysztof Karwala; Anna Repetowska; Marek Wnęk; Bierzmowani Parafii Michałowice - Opac; Marek Wnęk; Aneta Hasiur-Mordarska;

 

Pomóż i zobacz ile daje to radości...
Pomagając także korzystasz

Wszystkim Darczyńcom dziękujemy za pomoc oraz przypominamy, że darowizny przekazane na nasze konta podlegają odpisom podatkowym. 

  • dla osób fizycznych - jest to limit do 6% od dochodu
  • dla osób prawnych - jest to limit do 10% od dochodu

 

|   Wizyty: teraz 1 , dzisiaj 2 , miesiąc 32 , rok 418  |   Ostatnia aktualizacja: 22-10-2019   |   Zgłoś błąd na stronie: mail   |