Ta witryna używa cookies. Zamknij
Na RatunekWolontariatWypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjegoFESTYN RODZINNY - oferta animacyjna dla dzieciŚlub z sercem
KRS 0000020382


Nasz profil na Naszej Klasie


Pomóż - wpłaty online:
Płatności.pl
newsletter


Kryszta-y Soli Otrzymaliśmy Nagrodę Kryształy Soli - dla najlepszej organizacji pozarządowej w Woje- wództwie Małopolskim, w kategorii polityka społeczna
Ziarnko Gorczycy ZIARNKO GORCZYCY za wyzwalanie dobra w ludziach, za profesjona- lizm i uczciwość, usta- nawianie wysokich standardów w pracy org. pozarządowych
Amicus HominumAMICUS HOMINUM dla Małgosi Wróbel za projekt „Chata”


Strona zgodna ze standardem XHTML 1.0 Transitional

 

 

ANNA RADZIK (ur. 1987r.)

Ania przegrała walkę z nowotworem

Wszystko zaczęło się we wrześniu 2017 roku. Na języku pojawiło się coś, co przypominało aftę, która nie goiła się po stosowaniu różnych specyfików z apteki. W listopadzie 2017r. lekarz rodzinny przepisał antybiotyk i wysłał do laryngologa. By przyspieszyć termin wizyty Pani Ania udała się na prywatną wizytę – laryngolog w trybie pilnym skierował ją do szpitala w Jaśle. Pobrano wycinek do badań, zrobiono usg i tomografię. Po 2 tygodniach oczekiwania na wyniki postawiono diagnozę  - rak.

Pani Ania w trybie pilnym zaczęła leczenie w Krakowie. Pierwszą chemię przeszła bardzo źle, kolejne dwie już trochę lepiej. Następnie zrobiono jej operację – usunięto dużą część jezyka, węzły chłonne na szyi, śliniankę. 

Przez ten cały czas były wzloty i upadki. Raz Ania mogła jeść, innym nie mogła nic przełknąć. Do tego doszły trudności z mową.
„Mam ogromne wsparcie w rodzinie, pomagają mi przyjaciele, a nawet mieszkańcy z mojej miejscowości. Mam dwójkę dzieci. 9 i 5 lat. Dzielnie znoszą moją chorobę. Nie protestują, że dotąd ruchliwa gadatliwa mama: ciągle leży, mało mówi” – mówi Ania.

Obecnie u Ani wykryto wznowę i jedyną opcją ratunku jest tzw. chirurgia ratująca. Operacja trwać będzie wiele godzin, podczas której lekarze będą starali się usunąć radykalnie wszystkie zmiany chorobowe, a później wykorzystując różne płaty odtworzą strukturę jamy ustnej, gardła i szyi. Łączy się to z dłuższym pobytem w szpitalu (kilka tygodni) - ale za to jest szansa pozbycia się raka. Niestety operacja ta mogłaby zostać zrefundowana dopiero za kilka miesięcy, a na czekanie Ania po prostu nie ma czasu.

 
Niewykorzystane środki zostały przekazane na leczenie syna Tobiasza


Galeria chwały
czyli chronologiczny wykaz Darczyńców, którzy wpłacili pieniądze na konto - obejmuje wpłaty zaksięgowane

stan na dzień 16.04.2018r.

OSOBY FIZYCZNE
....


FIRMY I INSTYTUCJE
....

Pomóż i zobacz ile daje to radości...
Pomagając także korzystasz

Wszystkim Darczyńcom dziękujemy za pomoc oraz przypominamy, że darowizny przekazane na nasze konta podlegają odpisom podatkowym. 

  • dla osób fizycznych - jest to limit do 6% od dochodu
  • dla osób prawnych - jest to limit do 10% od dochodu
|   Wizyty: teraz 1 , dzisiaj 2 , miesiąc 43 , rok 521  |   Ostatnia aktualizacja: 22-10-2019   |   Zgłoś błąd na stronie: mail   |