Ta witryna używa cookies. Zamknij
Na RatunekWolontariatWypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjegoFESTYN RODZINNY - oferta animacyjna dla dzieciŚlub z sercem
KRS 0000020382


Nasz profil na Naszej Klasie


Pomóż - wpłaty online:
Płatności.pl
newsletter


Kryszta-y Soli Otrzymaliśmy Nagrodę Kryształy Soli - dla najlepszej organizacji pozarządowej w Woje- wództwie Małopolskim, w kategorii polityka społeczna
Ziarnko Gorczycy ZIARNKO GORCZYCY za wyzwalanie dobra w ludziach, za profesjona- lizm i uczciwość, usta- nawianie wysokich standardów w pracy org. pozarządowych
Amicus HominumAMICUS HOMINUM dla Małgosi Wróbel za projekt „Chata”


Strona zgodna ze standardem XHTML 1.0 Transitional

 

PIOTRUŚ BAJDEL (ur. 2008r.)

17 września 2008 r. przyszedł na świat nasz tak bardzo oczekiwany Synek Piotruś. Po urodzeniu dziecka oznajmiono nam, iż dziecko natychmiast musi zostać przewiezione do krakowskiego szpitala w Prokocimiu, w celu przeprowadzenia niezbędnej operacji. Poprosiłam o przyniesienie dziecka chociaż na małą chwilkę, abym mogła zobaczyć mojego małego synka. Zupełnie nie wiedziałam, co się wówczas działo. Dziecko było już ubrane, więc nie zdawałam sobie sprawy, jak wygląda faktycznie jego ciałko. Mąż towarzyszył synkowi w drodze na operację, a ja pozostałam w szpitalu, moja głowa była pełna złych myśli, w sercu zagościł niepokój, lęk i rozpacz z powodu zaistniałej sytuacji. Przecież miało być tak pięknie: maleństwo, radość i piękne chwile, które towarzyszą przy narodzinach dziecka. Tymczasem nasz synek miał postawioną diagnozę, dla nas wówczas zupełnie obco brzmiącą - przepuklina oponowo-rdzeniowa. Po dwóch tygodniach Piotruś wrócił do domu, jednak na krótko, gdyż po miesiącu okazało się, że należy wstawić Piotrusiowi zastawkę otrzewnową, aby zapobiec rozwojowi wodogłowia.

 Piotruś jest po 6-ciu ciężkich operacjach, ale jest niesamowicie wesołym i ciekawym świata dzieckiem. Bardzo lubi słuchać muzyki góralskiej, gdyby tylko mógł z pewnością tańczyłby godzinami. Ma też swoje ulubione przysmaki, jak ogórki kiszone i konserwowe oraz ziemniaki. Z przyjemnością patrzymy na Piotrusia, kiedy je ze smakiem. To, co go odróżnia od innych dzieci, to niemoc fizyczna - Piotruś nie może chodzić, jego stópki są powykręcane, mimo że przeszedł na nie dwie operacje. Codziennie musimy z nim ćwiczyć i zakładać tzw. łuski, które - mamy nadzieję - pomogą mu. Deformacje ciała, które towarzyszą chorobie Piotrusia, to między innymi deformacja klatki piersiowej i garb, które utrudniają oddychanie, dlatego konieczne są kolejne operacje, by Piotrusiowi mogło żyć się lżej i nie miał duszności. Stała, żmudna rehabilitacja, dojazdy na częste kontrole w szpitalach, konieczny sprzęt rehabilitacyjny, to nasza szara, trudna codzienność, która mocno daje się nam we znaki. Dodatkowo środki finansowe potrzebne do walki z chorobą Piotrusia zdecydowanie przekraczają nasze możliwości i są dla nas samych barierą nie do pokonania, szczególnie biorąc pod uwagę kolejne konieczne operacje, o których marzymy (w pierwszej kolejności myślimy o operacji klatki piersiowej, aby ustąpiły jego duszności).

Piotruś uczy się w szkole podstawowej - naukę ma w systemia indywidualnych zajęć - w domu. Przyjął też I Komunię Świętą. Lekarz neurolog zaleciła szereg wizyt w kilku poradniach. Obecnie lekarze, ze wzgledu na skomplikowana wadę kręgosłupa - nie podejmą się operacji - wada jest tak skomplikowana, że mogłoby to jeszcze pogorszyć stan chłopca. Zalecili kontynuację rehabilitacji i obserwację.

- Wielowadzie Piotrusia to ogromne wyzwanie dla naszej rodziny i jego samego, dlatego jako rodzice dojrzeliśmy do decyzji, aby poprosić ludzi dobrej woli o pomoc w finansowaniu leczenia i rehabilitacji naszego jedynego i ukochanego synka. Prosimy o pomoc, choć wcale nie jest to takie proste, bo któż chciałby pisać o swoich problemach, słabościach i bezsilności. Na co dzień wszyscy chcielibyśmy być mocni i niezależni, tymczasem życie pisze naszej rodzinie inny scenariusz. Z całego serca dziękujemy za wszelką pomoc - Rodzice.

  Piotruś  

Witaj! Mam na imię Piotruś, bardzo lubię słuchać góralskiej muzyki i urodziłem się inny. Moja inność polega na tym, że jestem niepełnosprawny, ale mam też swoje super-moce. Jestem odważny, dzielnie zniosłem już sześć operacji i potrafię sprawić, że ludzie smutni uśmiechają się gdy ja się do nich śmieję. Przede mną pewnie kolejne operację, bardzo trudne, ale konieczne, bo duże skrzywienie kręgosłupa utrudnia mi oddychanie. Rodzice martwią się, ale jestem pewien, że będzie dobrze. Bardziej niż o siebie martwię się o tatę, który choruje na stwardnienie rozsiane.


pobierz plakat, wydrukuj, rozwieś i pomagaj z nami >>

Jak pomóc ?

 wpłać dowolną kwotę na specjalne konto bankowe 

Stowarzyszenie SURSUM CORDA
26 8805 0009 0018 7596 2000 0080

z dopiskiem/tytułem "Piotr Bajdel"

W przypadku wpłat z zagranicy należy podać dodatkowo kod swift: 
POLUPLPR, zaś przed numerem powyższego rachunku wpisać: PL

 

 przekaż 1% podatku 
w deklaracji PIT wpisz nasz  nr KRS 00000 20382
w polu "Cel szczegółowy" dopisz "Piotr Bajdel"

 


 KRS na SMS  Ściągnij za darmo SMS-em nr KRS na komórkę i miej podczas rozliczania PIT !

Wyślij bezpłatny SMS o treści KRS na darmowy nr 4321, a odeślemy Ci nieodpłatnie nasz nr KRS !

SMS działa w miesiącach styczeń-kwiecień
Rozlicz PIT przez internet za pomocą darmowego programu e-PITy
(drukuje i wysyła PIT przez internet)

Wypełnij Pity online 2018

w polu "Cel szczegółowy 1%" wpisz imię i nazwisko PodopiecznegoAktualności:


02.2019 - email od Rodziców Piotrusia

Piotr ma 10 lat i jest w 2 klasie szkoły podstawowej, naukę ma w systemia indywidualnych zajęć w domu w związku z wielowadziem, które u niego występuje. Tak pozostanie nadal. Lekarz neurolog zaleciła szereg wizyt w kilku poradniach. Jedną z poradni zalecanych była poradnia ortopedyczna, gdzie lekarz wykonał szereg badań i po konsultacji z drugim doktorem zajmującym się kręgosłupami poradzili nam, by na razie nie operować Jego kręgosłupa, bo wada jest tak skomplikowana, że mogłoby to jeszcze pogorszyć stan dziecka. Zalecili kontynuację rehabilitacji i obserwacje Piotra, czy pomimo swoich problemów daje sobie radę, w miarę możliwości. Zalecili także utrzymanie rehabilitacji oddechowej, a w razie zaobserwowania niepokojących objawów, zgłosić się do poradni. A jakby doszło do skrajności to podejmą się wtedy ingerencji. Kolejna - poradnia pulmonologii - gdzie wykonano badania, które tylko potwierdziły poprzednie diagnozy. Ucisk klatki piersiowej na płuca nadal jest dość znaczny. Spirometria płuc to pokazała. Jeszcze poradnie urologii, neurochirurgii potwierdziły nadal występujące problemy. Sami nie poradzimy sobie z tym finansowo bo to przewyższa nasze środki a jak do tej chwili serca dobrych ludzi kruszyły się na nasze problemy i pomagała nam to w codziennym funkcjonowaniu. Za poprzednie PITy dziękujemy, a o przyszły 1% podatku prosimy, gdyż dodatkowo tata Piotrusia też jest chory na stwardnienie rozsiane.


09.09.2015r. - email od Rodziców Piotrusia

Klinika w USA odmawiając nam możliwość leczenia Naszego syna, jeszcze bardziej zmotywowała Nas do szukania innych szpitali. Na samym początku skontaktowaliśmy się z Kliniką Ortopedii i Rehabilitacji w Zakopanym, uzyskując termin do poradni ortopedycznej w dość krótkim czasie. Na pierwszej wizycie u ortopedy został wykonany rentgen kręgosłupa, który nakreślił dalsze działania. Po analizie zdjęć rtg lekarz zlecił bardziej szczegółowe badania - rezonans magnetyczny w Zakopanym. W maju 2015r. odebraliśmy wyniki rezonansu i w oczekiwaniu na wizytę czytaliśmy opis badania, który nie był dla Nas zrozumiały. Pan doktor po tym jak zobaczył wynik badania zaniemówił przez chwilę patrząc w komputer i na Piotrusia, który ani przez moment nie mógł posiedzieć spokojnie, tylko poruszał się po stole do badań w gabinecie. Wynik badania uwidocznił mnogość i postać wad kręgosłupa u Naszego Synka, a także bardzo duży rozszczep kręgosłupa w odcinku piersiowo-lędżwiowym. Po krótkiej chwili doktor przedstawił nam wnioski i plan dalszych działań. Usłyszeliśmy, że jest szansa pewnych napraw i korekcji, podkreślając, że "modela z Niego  nie zrobimy". Ustalony został termin operacji na maj 2016r. i doktor zlecił jeszcze dodatkowe badania, wymagane do operacji tj. konsultację neurochirurgiczną i tomografię komputerową z rekonstrukcja 3D. Wszystkei badania odbyly się jeszcze w lipcu 2015r. Od neurochirurga otrzymaliśmy zaświadczenie, że ze strony neurochirurgicznej nie ma przeciwwskazań do operacji. 30.07.2015r. zaplanowana była wizyta w Poradni Ortopedycznej w Zakopanym. Ortopeda po zapoznaniu się z przywiezionymi przez nas badaniami stwierdził, iż w tomografii komputerowej wyszło, że jest to wada nieoperacyjna. Było to dla Nas nie do przyjęcia, więc doktor wytłumaczył i rozwiał Nasze niedowierzanie. Kręgosłup Piotrusia w odcinku lędźwiowym jest sztywny i ze zrośniętymi w sztywne połączenia kręgami. Zalecenia doktora Ortopedy: jak najwięcej rehabilitacji dostosowanej do Jego możliwości i obserwacja Piotra, a w razie niepokojących objawów - konsultacja z Poradnią Ortopedyczną w Zakopanym. Kolejna kontrola za rok....


10.01.2014 r.

Nadzieją dla pięcioletniego Piotrka jest seria operacji kręgosłupa i żmudna rehabilitacja. Chłopiec urodził się z przepukliną oponowo - rdzeniową. Nieprawidłowa budowa Piotrusiowego kręgosłupa i klatki piersiowej może być groźna dla jego życia. Chodzi o niebezpieczeństwo pogłębiającego się ucisku na płuca, który już utrudnia, a może nawet uniemożliwić dziecku oddychanie. Stąd właśnie konieczność leczenia operacyjnego. Piotruś ma za sobą sześć operacji, jednak najtrudniejsza część leczenia dopiero przed nim. Zakwalifikowano go do serii operacji w USA. Rodzice z niecierpliwością czekają na wyznaczenie terminu pierwszej z nich.
- Nie możemy jednak czekać bezczynnie. Synek potrzebuje codziennej rehabilitacji, a godzin refundowanych przez NFZ jest bardzo niewiele - martwi się tato.

Chłopiec, choć ciężko chory, jest wesoły, rezolutny, ciekawy świata i dzielnie znosi cierpienia. Nóżki - choć nie są zdolne jeszcze do chodzenia rwą się do tańca... szczególnie przy góralskiej muzyce. Jest nadzieja, że kiedyś mały góral będzie mógł zatańczyć.

Intelektualnie rozwija się bardzo szybko. Od września chodzi do przedszkola, co sprawia mu mnóstwo radości.

Rodzina nie udźwignie samodzielnie kosztów leczenia i rehabilitacji tym bardziej, że do problemów związanych z przepukliną oponowo - rdzeniową doszły kolejne: konieczność leczenia zdiagnozowanej u Piotrusia epilepsji oraz u jego taty - stwardnienia rozsianego.

W imieniu rodziców tego dzielnego dziecka prosimy o 1% - niech chłopczyk zdrowieje i pomaga wyzdrowieć swemu ojcu.

Listopad 2014 r.

Niestety nie mamy  dobrych wieści dla tych, ktorzy kibicują Piotrkowi w walce o zdrowie. Klinika w USA odmówiła przyjęcia chłopca na leczenie. Pozostaje czekać, ale nie bezczynnie - będziemy wszyscy szukać innych możliwości i szans na szczęśliwe dzieciństwo dzielnego małego górala...

21.VIII 2012 - 5. IX 2012 - od Rodziców Piotrusia:

   Po kilkunastodniowym pobycie w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie Prokocimiu na oddziale neurologii u naszego kochanego synka zdiagnozowano kolejne dysfunkcje: zespół Arnolda Chiari II, jak również epilepsję. W związku z tym Piotruś przyjmuje leki, które są kolejnym obciążeniem finansowym.

Piotruś niedawno skończył 4 latka, na te urodziny zrobił nam niespodziankę: samodzielnie siada. Postępy w rozwoju są, ale wymaga nadal intensywnej rehabilitacji żeby można było się cieszyć z kolejnych postępów. O zabiegi refundowane z NFZ jest coraz trudniej,a prywatne wizyty to koszt 80 zł. Regularnie ćwiczymy z synkiem w domu,ale to nie jest w stanie zastąpić profesjonalisty. Stan Piotrusia nadal wymaga jeszcze kilku interwencji chirurgicznych.W pierszej kolejności staramy się o operację ortopedyczną w USA. Dzięki pomocy ludzi dobrej woli mogliśmy sprostać wymaganiom i przesłać wszystkie wymagane dokumenty,które musiały być przetłumaczone na język angielski. W obecnej chwili czekamy na kwalifikację,gdy będzie pozytywna,koszt operacji pokryje Polonijna Fundacja Dar Serca USA,a po naszej stronie bedą koszty przelotu za ocean. Prosimy osoby o wielkim sercu o pomoc. Sami nie jesteśmy w stanie zapewnić synkowi wystarczającej ilosci stałej rehabilitacji.

Gorąco dziękujemy wszystkim którzy oddali naszemu synkowi swój 1% podatku.
Bieżące rozliczenie akcji - stan na dzień 28.08.2019r.

23.604,67złDarowizny
3.088,66 złWpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2011
4.986,11 złWpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2012
9.727,50 złWpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2013
9.047,84 złWpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2014
10.855,03 złWpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2015
7.222,75 złWpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2016
9.033,05 złWpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2017
- 70.552,21 złWydatkowano na leczenie
- 66,10 złNiezależne prowizje i opłaty bankowe
6.947,30 złPozostało na dalsze leczenie

 

Galeria chwały
czyli chronologiczny wykaz Darczyńców, którzy wpłacili pieniądze na konto - obejmuje wpłaty zaksięgowane

OSOBY FIZYCZNE
Elżbieta Potoczek; Bożena i Gustaw Jakub Lasek; Dawid Wójs; Renata Gartner; Grzegorz Głaczyński; Adrian Wójcik; Dorota Poręba; pracownicy i rodzice przedszkola w Nowym Sączu; uczestnicy "Biegu po uśmiech"; Renata Gartner; Cecylia Hycnar; Michał i MAria Zarzeka; Paweł Łukasik; Beata  Byrczek; Krystyna Fyda; Lucyna i Maria Płachta; Józef Piękoś; Krystian Talar; Rafał Marszałek; Agnieska Zabrzeńska; Grzegorz Głaczyński; Paweł Łukasik; Michał i Maria Lasek; Paweł Łukasik; uczniowie Zespółu Szkół - Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Wielogłowach - zbiórka nakrętek w ramach akcji "Odkręć się na dobro"; Filip Maciej; Katarzyna Kmiecik; Anna Kostia-Bielak; Marta i Adam Hajduk; Katarzyna Cisowska z mężem i gośćmi weselnymi; Anna i Tobiasz Ścibór z gośćmi weselnymi; Joanna Łukasik; Maciej Filip; Elżbieta Pawłowska;


FIRMY I INSTYTUCJE
Q-CONST Pracownia Konstrukcyjna Kamil Polański; Zgromadzenie Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus Dom Zakonny z Łodzi;

Pomóż i zobacz ile daje to radości...
Pomagając także korzystasz

Wszystkim Darczyńcom dziękujemy za pomoc oraz przypominamy, że darowizny przekazane na nasze konta podlegają odpisom podatkowym. 

  • dla osób fizycznych - jest to limit do 6% od dochodu
  • dla osób prawnych - jest to limit do 10% od dochodu
|   Wizyty: teraz 1 , dzisiaj 4 , miesiąc 47 , rok 546  |   Ostatnia aktualizacja: 09-12-2019   |   Zgłoś błąd na stronie: mail   |