Ta witryna używa cookies. Zamknij
Na RatunekWolontariatWypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjegoFESTYN RODZINNY - oferta animacyjna dla dzieciŚlub z sercem
KRS 0000020382


Nasz profil na Naszej Klasie


Pomóż - wpłaty online:
Płatności.pl
newsletter


Kryszta-y Soli Otrzymaliśmy Nagrodę Kryształy Soli - dla najlepszej organizacji pozarządowej w Woje- wództwie Małopolskim, w kategorii polityka społeczna
Ziarnko Gorczycy ZIARNKO GORCZYCY za wyzwalanie dobra w ludziach, za profesjona- lizm i uczciwość, usta- nawianie wysokich standardów w pracy org. pozarządowych
Amicus HominumAMICUS HOMINUM dla Małgosi Wróbel za projekt „Chata”


Strona zgodna ze standardem XHTML 1.0 Transitional

 

PAWEŁ ORZECHOWSKI (ur. 1993r.)

Przez 19 lat cieszył się młodością i spełniał swoje pasje. Grał na gitarze, naprawiał komputery, jeździł na rowerze, biegał. Wszystko zmieniło się wraz z diagnozą, którą usłyszał na początku tego roku – okazało się, że jest chory na Stwardnienie Rozsiane, (zwane też SM od łacińskiej nazwy choroby).

Pierwszym objawem był paraliż prawej dłoni, później – lewej. Następnie odmówiły posłuszeństwa nogi. Chłopak dzielnie walczył – nie zrezygnował z nauki, choć nie mógł już chodzić do szkoły. Uczył się w domu. W domu też, w szczególnym trybie zdawał maturę. Wkrótce po egzaminie trafił do szpitala. Choroba postępowała u niego bardzo prędko.Można ją zatrzymać. Aby tak się stało, trzeba pomocy dobrych ludzi.

– Na razie nie poszedłem na studia, gdyż istnieje ryzyko kolejnego rzutu choroby, który spowodowałby dalsze pogorszenie mojej sprawności fizycznej. Bardzo chciałbym studiować i wrócić do dawnego trybu życia, który sprawiał mi tyle radości – mówi Paweł.

   W krajach Europy Zachodniej chorzy na Stwardnienie Rozsiane żyją pełnią życia, uczą się i pracują. Pozwala na to jakość leczenia i rehabilitacji. W Polsce ludzi u których zdiagnozowano SM niestety zwykle nie stać aby zapewnić sobie opiekę medyczną i rehabilitację na poziomie pozwalającym zahamować postęp choroby. Paweł stara się ćwiczyć sam. Ma jednak świadomość, że pod opieką profesjonalnego terapeuty mógłby znacznie więcej osiągnąć. Niestety nie może pozwolić sobie na taki wydatek. Już same koszty leczenia (między innymi leków osłaniających wątrobę które musi brać przy kuracji zastrzykami) są trudne do udźwignięcia dla jego bliskich. Dziewiętnastolatek ma szansę w dużym stopniu odzyskać sprawność i jeśli będzie mógł korzystać z systematycznej rehabilitacji – kontynuować naukę, pracować, w przyszłości założyć rodzinę. Bez pomocy dobrych ludzi nie będzie jednak mógł wykorzystać tej szansy. Bariera jest prozaiczna – finanse. Trzeba pomóc.

 Paweł 

Hej! Jestem Paweł. Wiesz…to są najpiękniejsze lata mojego życia. Mam cudowną dziewczynę, przyjaciół, pasje, które chcę realizować. Tylko jedno do tego wszystkiego nie pasuje: mam też chorobę, z którą muszę walczyć o życie. Zaczynałem przygotowania do matury, kiedy zdiagnozowano u mnie stwardnienie rozsiane. Pierwszym objawem był paraliż dłoni. Następnie odmówiły posłuszeństwa nogi. Nie mogłem chodzić do szkoły, więc w domu, w szczególnym trybie zdawałem maturę. Marzę o tym, aby kiedyś jak dawniej zagrać na gitarze, poszaleć na rowerze. Dzięki leczeniu i rehabilitacji odzyskałem władzę w rękach, chodzę, trzymam się… Chcę wygrać. Pomożesz?

 pobierz plakat, wydrukuj, rozwieś i pomagaj z nami >>

Jak pomóc ?

 wpłać dowolną kwotę na specjalne konto bankowe 

Stowarzyszenie SURSUM CORDA
26 8805 0009 0018 7596 2000 0080

z dopiskiem/tytułem "Paweł Orzechowski"

W przypadku wpłat z zagranicy należy podać dodatkowo kod swift: 
POLUPLPR, zaś przed numerem powyższego rachunku wpisać: PL

 

 przekaż 1% podatku 
w deklaracji PIT wpisz nasz  nr KRS 00000 20382
w polu "Cel szczegółowy" dopisz "Paweł Orzechowski"

 


 KRS na SMS  Ściągnij za darmo SMS-em nr KRS na komórkę i miej podczas rozliczania PIT !

Wyślij bezpłatny SMS o treści KRS na darmowy nr 4321, a odeślemy Ci nieodpłatnie nasz nr KRS !

SMS działa w miesiącach styczeń-kwiecień
Rozlicz PIT przez internet za pomocą darmowego programu e-PITy
(drukuje i wysyła PIT przez internet)

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku

w polu "Cel szczegółowy 1%" wpisz imię i nazwisko PodopiecznegoAktualności:


20.02.2015r.

Dzięki Sursum Corda i pomocy życzliwych ludzi mogę rehabilitować się i normalnie funkcjonować. Bez problemu jestem w stanie dostać się do szkoły czy do pracy, co pozwala mi żyć jak zdrowemu człowiekowi. Wciąż jednak muszę walczyć z chorobą. Uzyskane pieniądze chcę przeznaczyć  na sprzęt rehabilitacyjny żeby móc ćwiczyć także w domu.

Paweł
Bieżące rozliczenie akcji - stan na dzień: 29.08.2019r.

9.493,96 złDarowizny
4.806,93 złWpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2012
2.113,97 złWpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2013
2.076,01 złWpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2014
3.203,50 złWpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2015
2.999,40 złWpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2016
2.893,41 złWpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2017
- 28.371,56 złŚrodki wydatkowane na leki, rehabilitację i sprzęt rehabilitacyjny
- 17,50 złNiezależne prowizje bankowe
1.274,13 złPozostało na dalsze leczenie


Galeria chwały
czyli chronologiczny wykaz Darczyńców, którzy wpłacili pieniądze na konto - obejmuje wpłaty zaksięgowane

OSOBY FIZYCZNE
Beata Szyszka; Grażyna Krawczyk; Dorota Michalik; RG Dąbrówka; Janusz Basiaga; Mateusz Fudel; Joanna Maria Zając; Patryk Fedko; Małgorzata Berdychowska; Łukasz Liszka; Tomasz G. Koperniak; Ewelina Kowalczyk; Bożena Irena Dudek-Olszewska; Teresa Barbara Grybel; Krzysztof Orzechowski; Janina Baziak; Paweł Salamon; Grzegorz Orzechowski; Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Ekonomicznych; Marzena Cichońska-Woropaj; Kamila Maria Solecka; uczestnicy zbiórki podczas turnieju charytatywnego Święta Wojna"; Joanna Jeziorek; Katarzyna Drelich; Judyta Deker; Tomasz Joniec; Krzysztof Plata; Jakub Miśkowiec; Wojciech Hojnor; Remigiusz Szurek; goście weselni Pawła i Marysi; Anna Smoleń; Agnieszka Piekarczyk; Kinga Soboń; Anita Tokarczyk;

FIRMY I INSTYTUCJE
...;

Pomóż i zobacz ile daje to radości...
Pomagając także korzystasz

Wszystkim Darczyńcom dziękujemy za pomoc oraz przypominamy, że darowizny przekazane na nasze konta podlegają odpisom podatkowym. 

  • dla osób fizycznych - jest to limit do 6% od dochodu
  • dla osób prawnych - jest to limit do 10% od dochodu
|   Wizyty: teraz 1 , dzisiaj 1 , miesiąc 115 , rok 1060  |   Ostatnia aktualizacja: 31-03-2020   |   Zgłoś błąd na stronie: mail   |