Ta witryna używa cookies. Zamknij
Na RatunekWolontariatWypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjegoFESTYN RODZINNY - oferta animacyjna dla dzieciŚlub z sercem
KRS 0000020382


Nasz profil na Naszej Klasie


Pomóż - wpłaty online:
Płatności.pl
newsletter


Kryszta-y Soli Otrzymaliśmy Nagrodę Kryształy Soli - dla najlepszej organizacji pozarządowej w Woje- wództwie Małopolskim, w kategorii polityka społeczna
Ziarnko Gorczycy ZIARNKO GORCZYCY za wyzwalanie dobra w ludziach, za profesjona- lizm i uczciwość, usta- nawianie wysokich standardów w pracy org. pozarządowych
Amicus HominumAMICUS HOMINUM dla Małgosi Wróbel za projekt „Chata”


Strona zgodna ze standardem XHTML 1.0 Transitional

 

PATRYK KOZIOŁ (ur. 2008r.)

W czerwcu 2014 roku zdiagnozowano u Patryka ostrą białaczkę limfoblastyczną. Oznaczało to spędzanie długich miesięcy w szpitalu na leczeniu. Równocześnie zaczęto podejrzewać u Patryka Zespół Marfana, jednak aby go potwierdzić, potrzebne jest bardzo kosztowne badanie w USA.

Kolejną przeszkodą było zdiagnozowanie wady serca i całkowity zakaz wysiłku fizycznego. Wysiłek może powodować u Patryka tworzenie się tętniaków w aorcie.

Patryk zakończył dwuletnią chemioterapię, jednak po trzech miesiącach nastąpił nawrót choroby i leczenie rozpoczęto na nowo. Tym razem chemioterapia okazała się bardzo wyniszczająca i spowodowała wiele komplikacji.

Aktualnie Patryk jest w trakcie chemioterapii podtrzymującej - potrzebuje leków, suplementów i codziennej rehabilitacji, aby miał siłę do walki z chorobą i mógł poruszać się bez problemów.
 
 
 
 
 
 Patryk 
Mam na imię Patryk. Mam 10 lat i jestem bardzo wysoki jak na swój wiek. Mieszkam w Biadolinach Radłowskich, miejscowości znajdującej się w województwie małopolskim. Bardzo lubię gry komputerowe, szczególnie Minecrafta, gry planszowe oraz szachy.
Historia mojej choroby rozpoczyna się w czerwcu 2014 roku, kiedy zachorowałem na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Jeszcze wtedy nie zdawałem sobie sprawy co to oznacza. W szpitalu spędziłem długie miesiące na leczeniu. Kiedy inne dzieci cieszyły się wakacjami i zabawą, ja byłem smutny przechodząc chemioterapię i wiele bolesnych badań. W trakcie leczenia zaczęto podejrzewać u mnie Zespół Marfana, który może być potwierdzony w 100% drogimi badaniami genetycznymi w USA.
Jednocześnie wykryto u mnie wadę serca, która bardzo ogranicza moją zabawę – muszę unikać wysiłku fizycznego, bo może on powodować  tworzenie się tętniaków przy moim serduszku.
Leczenie białaczki trwało dwa lata i w lipcu 2016 roku mogłem je zakończyć. Byłem zdrowy, szczęśliwy, że mogę być już w domu. Radość nie trwała jednak długo - po ok. 3 miesiącach choroba wróciła. Znowu trafiłem do szpitala i dowiedziałem się, że całe leczenie muszę zacząć od początku. Tym razem chemioterapia była silniejsza, spowodowała u mnie wiele komplikacji:
  • polineuropatię obwodową - odebrała mi siły. Był czas, że nie mogłem w ogóle się poruszać, jeździłem na wózku. Moje mięśnie są osłabione, mam problemy z poruszaniem się, ale dzięki codziennej rehabilitacji jest coraz lepiej,
  • chemioterapia wywołała padaczkę – biorę cały czas leki przeciwpadaczkowe,
  • mam osteoporozę posterydową, bardzo słabe kości – miałem przez to m.in. kompresyjne złamanie kręgu,
  • został uszkodzony układ immunologiczny (wtórna hypogammaglobulinemia) – od wielu miesięcy dostaję immunoglobuliny podskórnie, w brzuch, ale moja odporność nie chce wzrastać.
  • mam hypotrepsję – wyniszczony, niedożywiony organizm, nie przybieram na wadze prawidłowo, jestem bardzo szczupły.
  • leukopenia, neutropenia, niedokrwistość, małopłytkowość, zaburzenia krzepnięcia, anemia, uszkodzenie wątroby, zapalenie śluzówek, bóle brzucha – to wszystko komplikacje i zaburzenia po chemioterapii, z którymi musiałem i muszę sobie radzić.
Przeszedłem też radioterapię.
Moim największym marzeniem jest powrót do zdrowia. Powiedziałem mamie, że oddałbym wszystkie prezenty gwiazdkowe, żeby odzyskać zdrowie...

Dziękujemy za wszystkie wpłaty jakie przekażecie na moje leczenie. Leki i suplementy nie są tanie, ale możemy je kupować dzięki Waszej pomocy finansowej.
 
 


Jak pomóc ?

 wpłać dowolną kwotę na specjalne konto bankowe 

Stowarzyszenie SURSUM CORDA
26 8805 0009 0018 7596 2000 0080

z dopiskiem/tytułem
"Patryk Kozioł"

W przypadku wpłat z zagranicy należy podać dodatkowo kod swift: 
POLUPLPR, zaś przed numerem powyższego rachunku wpisać: PL

 

 przekaż 1% podatku 
w deklaracji PIT wpisz nasz  nr KRS 00000 20382
w polu "Cel szczegółowy" dopisz
"Patryk Kozioł"

 


KRS na SMS  Ściągnij za darmo SMS-em nr KRS na komórkę i miej podczas rozliczania PIT !

Wyślij bezpłatny SMS o treści KRS na darmowy nr 4321, a odeślemy Ci nieodpłatnie nasz nr KRS !

SMS działa w miesiącach styczeń-kwiecieńRozlicz PIT przez internet za pomocą darmowego programu e-PITy
(drukuje i wysyła PIT przez internet)

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku

w polu "Cel szczegółowy 1%" wpisz imię i nazwisko PodopiecznegoBieżące rozliczenie akcji - stan na dzień 29.08.2019r.

9.407,50 złDarowizny
20.451,35 złWpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2016
10.538,73 złWpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2017
- 37.255,82 złWydatkowano na leczenie i poprawę warunków mieszkaniowych
- 29,50 złNiezależne prowizje i opłaty bankowe
3.112,26 złPozostało na dalsze leczenie


Galeria chwały
czyli chronologiczny wykaz Darczyńców, którzy wpłacili pieniądze na konto - obejmuje wpłaty zaksięgowane


OSOBY FIZYCZNE:
Lucyna Hojnowska; Krzysztof Kos; Zofia Dudek; Monika Obrzut;Urszula Kot; Ewelina Duda; Mariusz Wijas; Zofia Witek; Rodzice zmarłego Marcinka Roli; Sebastian Nadobny; Kinga Skórka; Wojciech Ciniewski; Beata Jawuła; Zbigniew Batko; Katarzyna Schabowska; Maria Błyskal; Jacek Walczyk; MArta Wolnik; Joanna Surga;

FIRMY I INSTYTUCJE
 

Pomóż i zobacz ile daje to radości...
Pomagając także korzystasz

Wszystkim Darczyńcom dziękujemy za pomoc oraz przypominamy, że darowizny przekazane na nasze konta podlegają odpisom podatkowym. 

  • dla osób fizycznych - jest to limit do 6% od dochodu
  • dla osób prawnych - jest to limit do 10% od dochodu
     

 

|   Wizyty: teraz 1 , dzisiaj 3 , miesiąc 359 , rok 2822  |   Ostatnia aktualizacja: 31-03-2020   |   Zgłoś błąd na stronie: mail   |