Ta witryna używa cookies. Zamknij
Na RatunekWolontariatWypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjegoFESTYN RODZINNY - oferta animacyjna dla dzieciŚlub z sercem
KRS 0000020382


Nasz profil na Naszej Klasie


Pomóż - wpłaty online:
Płatności.pl
newsletter


Kryszta-y Soli Otrzymaliśmy Nagrodę Kryształy Soli - dla najlepszej organizacji pozarządowej w Woje- wództwie Małopolskim, w kategorii polityka społeczna
Ziarnko Gorczycy ZIARNKO GORCZYCY za wyzwalanie dobra w ludziach, za profesjona- lizm i uczciwość, usta- nawianie wysokich standardów w pracy org. pozarządowych
Amicus HominumAMICUS HOMINUM dla Małgosi Wróbel za projekt „Chata”


Strona zgodna ze standardem XHTML 1.0 Transitional

 

 

OLIWKA KURZEJA (ur. 2008r.)

Oliwka urodziła się z wrodzoną wadą serca i z zespołem Downa. Lekarzom udało się naprawić jej małe serduszko, ale na tę drugą chorobę medycyna jeszcze nie zna lekarstwa.

Dziewczynka rośnie i rozwija się otoczona miłością i troską najbliższych, którzy starają się wykorzystać każdą szansę, aby kiedyś mogła być samodzielna. To możliwe – pod warunkiem, że nie braknie funduszy na kosztowne leczenie i rehabilitację Oliwki.

- Córeczka jest bardzo radosnym dzieckiem. Powolutku nadrabia zaległości w rozwoju intelektualnym. Już ładnie nawiązuje kontakt, potrafi skupić się oglądając bajki. Niestety nie udało nam się jeszcze postawić pierwszych kroczków, ale nie poddajemy się. Wierzymy, że wkrótce będzie chodzić – opowiada mama Oliwki.

Każdy jeden rok życia przynosi nowe troski i niespodzianki. Z powodu problemów z przełykaniem, dziewczynce trzeba było wykonać zabieg założenia peg-a czyli specjalnej sondy, która umożliwia karmienie dziecka. Po zabiegu maleństwo nabrało sił,  nie choruje już tak często jak dawniej.

 Jest nadzieja na kolejne postępy w rehabilitacji.

 

 

 Oliwka 

Dzień dobry. Mam na imię Oliwka. Jestem skarbem mojej mamy i taty i bardzo podoba mi się na świecie. Jestem troszkę inna niż dzieci, które znam, bo mam chore serduszko i jeszcze coś… lekarze nazywają to zespołem Downa. Zespół Downa wcale mi nie przeszkadza cieszyć się życiem, gorzej z innymi chorobami, które jakoś muszę pokonać, ale myślę, że będzie dobrze. Bardzo chciałabym nauczyć się wreszcie chodzić i mówić. Wiem, że wtedy moi rodzice byliby bardzo szczęśliwi. Pomożesz mi? Pomaganie to fajna rzecz. Przekonaj się:)


pobierz plakat, wydrukuj, rozwieś i pomagaj z nami >>

Jak pomóc ?

 wpłać dowolną kwotę na specjalne konto bankowe 

Stowarzyszenie SURSUM CORDA
26 8805 0009 0018 7596 2000 0080

z dopiskiem/tytułem
"Oliwia Kurzeja"

W przypadku wpłat z zagranicy należy podać dodatkowo kod swift: 
POLUPLPR, zaś przed numerem powyższego rachunku wpisać: PL

 

 przekaż 1% podatku 
w deklaracji PIT wpisz nasz  nr KRS 00000 20382
w polu "Cel szczegółowy" dopisz
"Oliwia Kurzeja"
 


 KRS na SMS  Ściągnij za darmo SMS-em nr KRS na komórkę i miej podczas rozliczania PIT !

Wyślij bezpłatny SMS o treści KRS na darmowy nr 4321, a odeślemy Ci nieodpłatnie nasz nr KRS !

SMS działa w miesiącach styczeń-kwiecień 
Rozlicz PIT przez internet za pomocą darmowego programu e-PITy
(drukuje i wysyła PIT przez internet)

Wypełnij Pity online 2018Tak było...

13.03.2014r. e-mail do rodziców

Witamy serdecznie chcielibyśmy podziękować wszystkim za każdy 1 % przekazany dla naszej Oliwki w poprzednich latach i każdą pomoc. Szczególne podziękowania dla państwa Górzów oraz dla pana Pawła Gawlika za projekty plakatów dla Oliwki.

Pomimo wszystkich chorób Oliwka małymi kroczkami brnie do przodu . W latach 2011/2012 co 2 miesiące jeździliśmy na kontrolę i pobyty w Chorzowskim Centrum celem ustalenia i zmiany leków ponieważ epilepsja na jaką choruje Oliwka jest lekooporna. Pod wpływem częstych napadów padaczkowych nasza laleczka zatrzymała się w rozwoju a nawet cofnęła, był to ciężki okres dla nas wszystkich . Po 2 latach udało się i zaczęły działać leki, Oliwce też się polepszyło i ruszyła do przodu.

Ze środków NFZ i PEFRON – zakupiony został pionizator , który się sprawdził w pionizowaniu Oliwki. Poprzez dofinansowanie Stowarzyszenia Sursum Corda z 1% mogliśmy zakupić:
- specjalistyczny fotelik samochodowy dostosowany do potrzeb Oliwki
- okulary ponieważ wada wzroku ciągle się pogarsza były potrzebne specjalne szkła , żeby Oliwka mogła widzieć
- dwie kolorowe maty do ćwiczeń rehabilitacyjnych , na których Oliwka może się bezpiecznie po swojemu przemieszczać i edukować z panią Anią, co jednocześnie sprawia jej przyjemność i radość.

Kolejnym krokiem którym z radością możemy się podzielić jest nauka chodzenia. Bardzo trudna i długa droga przed nami, ale jak już pisaliśmy jakiś czas temu Oliwka podtrzymywana pod pachami stoi mocno na nogach, a po przez popychanie nóżek zaczyna jedną nogę sama wysuwać do przodu. Bardzo to lubi, śmieje się  i bije sobie brawo, a młodszy braciszek staje koło niej dumny, bierze ją za rączkę i mówi ‘’No chodź Oliwka pospacerujemy”. Aby ułatwić ta naukę przekładania nóżkami będzie potrzebny specjalny chodzik i ortezy na stopy żeby się nie krzywiły. Są to nasze plany na najbliższą przyszłość.

10 lutego 2014 roku Oliwka przeszła zabieg usunięcia przerośniętego 3 migdała który utrudniał jej oddychanie, wszystko się udało i po trzech dniach wróciłyśmy do domu.

W imieniu Oliwki i naszym jeszcze raz serdecznie dziękujemy , że jesteście państwo z nami poprzez przekazanie 1% , jednocześnie prosząc o dalszą pomoc.


18.09.2011

Oliwia jest stale rehabilitowana. Wreszcie można zaobserwować skutki ćwiczeń, córeczka potrafi dłużej wykonywać wysiłek fizyczny, trzyma już mocniej główkę do góry, ma mocniejsze mięśnie, podtrzymywana mocno stoi na nóżkach, a dawniej od razu je podkulała.
Epilepsja została rozpoznana jako "padaczka objawowa pod postacią zespołu Westa". Oliwka przyjmuje leki, jednak nadal ma częste ataki. Co dwa miesiące jeździmy do Chorzowskiego szpitala na badania i dobrania odpowiednich leków. U Oliwii została wykryta również wada wzroku - dzięki Waszym wpłatom okularki zostały kupione.

DZIĘKUJEMY – rodzice Oliwki   

06.02.2011 Stary Sącz

Dzięki wpłatom na "Oliwkowe" konto będziemy mogli rozpocząć rehabilitację córeczki, a dzięki Gimnazjum w Barcicach (gdzie odbyła się zbiórka pieniędzy) został zakupiony specjalistyczny kombinezon, który wspomaga Oliwkę podczas ćwiczeń: mniej się męczy i chętniej ćwiczy.
Mamy teraz więcej powodów do radości, jest wiele osób które poświęcają nam czas i z chęcią chcą pomóc. Czujemy także wielkie wsparcie Stowarzyszenia. Mniej się boimy co dalej będzie z Oliwką, zaczynamy wierzyć, że najgorsze już za nami.
Oliwka od września wspierana jest wczesnym wspomaganiem przez pedagoga oraz logopedę i już są widoczne rezultaty. Mamy nadzieję, że intensywna rehabilitacja również przyniesie znaczące efekty. Córeczka jest bardzo pogodnym dzieckiem jeśli tylko nic ją nie boli i nie cierpi. Cały czas się śmieje i dowodzi, kocha się przytulać i być całowaną, szczególnie w szyjkę. Oliwka chce żyć i walczy o to - dzięki temu nadal jest z nami.
31 stycznia odbyła się wizyta w Gliwicach u neurologa. Oliwka zostanie przyjęta do szpitala w Chorzowie 7 marca na badania i obserwację trwająca do dwóch tygodni. W tym czasie ma się wyjaśnić czy Oliwka ma epilepsję. Jesteśmy dobrej myśli.

  
Za wszystko z góry dziękujemy. Rodzice.Bieżące rozliczenie akcji - stan na dzień 29.08.2019r.

28.616,67 złDarowizny
  20.929,11 złWpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2010
9.809,47 złWpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2011
6.477,64 złWpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2012
3.653,89 złWpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2013
4.471,12 złWpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2014
4.650,14 złWpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2015
7.478,28 złWpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2016
10.079,19 złWpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2017
- 83.650,90 złŚrodki wydatkowane na leczenie i sprzęt rehabilitacyjny
- 151,30 złNiezależne prowizje bankowe
12.363,31 złPozostało na dalsze leczenie

 

Galeria chwały
czyli chronologiczny wykaz Darczyńców, którzy wpłacili pieniądze na konto - obejmuje wpłaty zaksięgowane


OSOBY FIZYCZNE
kadra Autorskiej Szkoły Pianistycznej Ludmiły Bas wraz z uczestnikami Koncertu "Dzieci-dzieciom", który odbył się 14.01.2011 r. w Sali Reprezentacyjnej nowosądeckiego Ratusza; Piotr Daniel Kuchta; Maria Lenartowicz; Iwona Kozioryńska; Monika Klimek; Barbara Biel;Wioletta Tworzydło; Ewa i Darisuz Kielar; Anna i Tadeusz Nieć; Dariusz Adam Jawdyk; Wojciech Groń; Krystyna Klimek; Marek Gagatek Sibiga; Grażyna Jurkowska; Piotr Korona; Bogusław Kochański; Paweł Gawlik; Krystyna Klimek; Maria Buczek; Kinga Soboń; Agnieszka Gryzło; Bożena Pasiut; Joanna Wielgus, uczestnicy Cooking Day w WSB-NLU w Nowym Sączu; Maria Stawiarska; Stanisław Stawiarski; Wąsowicz; Ilona Legutko, Adam Kurzeja; Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Starym Sączu; Jarosław Michalik; Regina Michalik; Urszula Potoniec;

FIRMY I INSTYTUCJE
ASTRUM Sp. z o.o.; Rodzice i Nauczyciele Niepublicznego Przedszkola Pszczółka Maja w Starym Sączu; Chatka Małolatka-Kraków; Szkolny Klub Wolontariatu w Grybowie; Niepubliczne Przedszkole Pszczółka Maja (Stary Sącz); Prywatne Gimnazjum w Starym Sączu;

Pomóż i zobacz ile daje to radości...
Pomagając także korzystasz

Wszystkim Darczyńcom dziękujemy za pomoc oraz przypominamy, że darowizny przekazane na nasze konta podlegają odpisom podatkowym. 

  • dla osób fizycznych - jest to limit do 6% od dochodu
  • dla osób prawnych - jest to limit do 10% od dochodu

 

|   Wizyty: teraz 1 , dzisiaj 2 , miesiąc 37 , rok 474  |   Ostatnia aktualizacja: 22-10-2019   |   Zgłoś błąd na stronie: mail   |