Na RatunekWolontariatWypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjegoFESTYN RODZINNY - oferta animacyjna dla dzieciŚlub z sercem
KRS 0000020382


Nasz profil na Naszej Klasie


Pomóż - wpłaty online:
Płatności.pl
newsletter


Kryszta-y Soli Otrzymaliśmy Nagrodę Kryształy Soli - dla najlepszej organizacji pozarządowej w Woje- wództwie Małopolskim, w kategorii polityka społeczna
Ziarnko Gorczycy ZIARNKO GORCZYCY za wyzwalanie dobra w ludziach, za profesjona- lizm i uczciwość, usta- nawianie wysokich standardów w pracy org. pozarządowych
Amicus HominumAMICUS HOMINUM dla Małgosi Wróbel za projekt „Chata”


Strona zgodna ze standardem XHTML 1.0 Transitional

 

NATALIA JASIŃSKA (ur. 2000 r.)

Natalka pierwszy miesiąc swojego życia spędziła w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Prokocimiu, ponieważ urodziła się z ciężką i złożoną wadą serca. Zdiagnozowano u niej hipoplazję aorty wstępującej i łuku aorty, koarktację aorty i hipoplazję pierścienia aorty. Na uratowanie jej życia cień nadziei dał prof. Edward Malec, który 19.01.2001 roku przeprowadził pierwszą, bardzo skomplikowaną operację. Do tej pory Natalka przeszła już 3 poważne operacje serca – wszystkie wykonał prof. Malec.
- Patrząc codziennie na Natalię widzimy prawdziwy cud. Mimo tak poważnej i skomplikowanej wady serca oraz trzech operacji - Natalia wygląda jak inne zdrowe dzieci. Wiemy, że zawdzięcza to tylko i wyłącznie prof. Edwardowi Malcowi, człowiekowi, który dokonuje rzeczy niemożliwych.

- Ponieważ podczas konsultacji kardiochirurgicznej okazało się że z serduszkiem naszej córki znowu jest coś nie tak, wysłaliśmy dokumenty medyczne do profesora i otrzymaliśmy wiadomość – musi zostać wykonanie cewnikowanie serca, które odpowie na pytanie co dalej…Skontaktowaliśmy się telefonicznie z Uniwersyteckim Szpitalem Dziecięcym w Prokocimiu oraz Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, w obu przypadkach czas oczekiwania na to badanie wykosi ok. 1 roku. Przy trzeciej operacji Natalki okazało się, że badanie echokardiologiczne jest niedokładne i niewystarczające, aby w pełni ocenić stan jej zdrowia, dlatego nie wiemy tak naprawdę jeszcze nic. Nie możemy czekać tak długo, ponieważ to w jej przypadku może być bardzo niebezpieczne.

Mimo tak wielu ciężkich przeżyć, cierpienia, bólu i niepewności, Natalia nie poddaje się, cierpliwie czeka na diagnozę. Stara się normalnie żyć. Interesuję się Koreą Południową, tamtejszym językiem, kulturą, zwyczajami, muzyką, filmami. Natalia ma też talent pisarski – pisze opowiadania w języku polskim i angielskim, czyta dużo książek, a w przyszłości chce zostać lekarzem patologiem.

Natalka została zakwalifikowana do leczenia inwazyjnego wrodzonej wady serca w Klinice Uniwersyteckiej w Munster na pierwszą połowę bieżącego roku. Koszt cewnikowania, pobytu w szpitalu oraz niezbędnych badań dodatkowych to 6.000 euro czyli ok. 27 tys. złotych.

Każda złotówka wpłacona no konto jest na wagę życia. Rodzice i Natalka z góry bardzo dziękują za okazaną pomoc.

 

Kwalifikacja na zabieg - tutaj >>>Jak pomóc ?

 wpłać dowolną kwotę na specjalne konto bankowe 

Stowarzyszenie SURSUM CORDA
26 8805 0009 0018 7596 2000 0080

z dopiskiem/tytułem "Natalia Jasińska"

W przypadku wpłat z zagranicy należy podać dodatkowo kod swift: 
POLUPLPR, zaś przed numerem powyższego rachunku wpisać: PL

 

 przekaż 1% podatku 
w deklaracji PIT wpisz nasz  nr KRS 00000 20382
w polu "Cel szczegółowy" dopisz "Natalia Jasińska"

 

 


 KRS na SMS  Ściągnij za darmo SMS-em nr KRS na komórkę i miej podczas rozliczania PIT !

Wyślij bezpłatny SMS o treści KRS na darmowy nr 4321, a odeślemy Ci nieodpłatnie nasz nr KRS !

SMS działa w miesiącach styczeń-kwiecień
Rozlicz PIT przez internet za pomocą darmowego programu e-PITy

(drukuje i wysyła PIT przez internet)

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku

w polu "Cel szczegółowy 1%" wpisz imię i nazwisko Podopiecznego

Bieżące rozliczenie akcji - stan na dzień 29.08.2019r.

13.500,00 złDarowizny
13.500,00 złŚrodki przekazane przez Stowarzyszenie Sursum Corda
5.263,68 zł
Wpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2015
131,60 złWpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2016
78,00 złWpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2017
- 12.975,03 złWydatkowano na leczenie (zabieg w Niemczech) - kwota po rozliczeniu otrzymanym z Kliniki
- 92,00 złNiezależne prowizje i opłaty bankowe od przelewu za granicę i zwrotu części środków z Kliniki
19.406,25 złPozostało na kolejny etap leczenia

Dodatkowo Fundacja Jolanty i Leszka Czarneckich przekazała na operację -bezpośrednio na konto Kliniki w Niemczech - kwotę 4.000,- zł.

Galeria chwały
czyli chronologiczny wykaz Darczyńców, którzy wpłacili pieniądze na konto - obejmuje wpłaty zaksięgowane

OSOBY FIZYCZNE
Jarosław Borzęcki; Lucjan Szewczyk; Mirosława Wańczyk; Alicja Bocheńska; Renata Fijałkowska; Danuta Gębarowska; Stanisława Jasińska; Adam Gul; Irena Łomnicka; Emilka Klimczak z Rodzicami; Piotr Matejski; Dariusz Rdzanek; Zenona Pazgan; Łukasz Bochenek; Krystyna Bobak; Magdalena Przybylska;Urszula Marcinkowska; Maria Płażewska; Dariusz Jawor;

FIRMY I INSTYTUCJE
Pawłowski Krzysztof Firma Komputerowa (Nowy Sącz); LAMBDA Spółka Akcyjna (Łódź);

Pomóż i zobacz ile daje to radości...Tak było...

Natalka Jasińska wróciła szczęśliwie z operacji serca w Monachium !

To dziewiąte dziecko z sądecczyzny, którego operację udało się sfinansować dzięki szczodrości wielu darczyńców w ramach realizowanego przez Stowarzyszenie Sursum Corda programu “Na ratunek”. Aby naprawić serce 11-letniej Natalki konieczna była ciężka i ryzykowna operacja w Monachium. Kosztowała 15.836 euro.

Dla rodziców – podobnie jak w przypadku poprzednich dzieci – była to cena zaporowa. Zbiórka w Stowarzyszeniu Sursum Corda na operację Natalki trwała pięć miesięcy. Wreszcie udało się zgromadzić konieczne 63.000,- zł

Mama Natalki tak wspomina ostatnie wydarzenia:

Wielkość kliniki w Monachium zrobiła na nas niesamowite wrażenie. Szybko spotkałyśmy prof. Malca - chociaż spieszył się na operację, poświęcił nam kilka minut. Asystentka profesora pomogła załatwić wszystkie formalności związane z przyjęciem do szpitala. Windą pojechałyśmy na dziewiąte piętro. Tutaj pielęgniarka zaprowadziła nas do pokoju badań. Natalka była przestraszona i zdenerwowana. Martin - niemiecki  lekarz – okazał się bardzo sympatyczny i, mimo bariery językowej, od razu złapał z córą wspaniały kontakt. To dzięki niemu Natalka się uspokoiła i cierpliwie zniosła nieprzyjemne i bolesne zabiegi oraz wszystkie kolejne badania i czynności przygotowujące do operacji.

We wtorek, 9 sierpnia, o godzinie 7.15 - odprowadziłam córeczkę pod salę operacyjną i się z nią pożegnałam. Nie było łatwo. Operacja trwała 6 godzin. Doświadczenie i ogromna wiedza prof. Malca oraz całego zespołu spowodowały, że wszystko przebiegło bez komplikacji. O 13.30 pani dr Januszewska (także pracująca w Monachium) przywiozła Natalkę na intensywną terapię i po podłączeniu pod całą niezbędną aparaturę mogłam ją w końcu zobaczyć. Niestety, była utrzymywana w śpiączce i podłączona pod respirator, ponieważ miała niedotlenione dolne partie płuc. Dopiero w środę po południu odzyskała świadomość i samodzielnie zaczęła oddychać. Chociaż była bardzo słaba, obolała i musiała walczyć z kaszlem, to się uśmiechała. Stan Natalki poprawiał się z godziny na godzinę, prof. Malec osobiście nad nią czuwał. Pani dr Januszewska także poświęciła Natalce wiele czasu, uwagi i troski. Byłam pod wrażeniem zaangażowania niemieckich lekarzy, którzy bardzo starannie opiekowali się polską pacjentką. Pielęgniarki na intensywnej terapii były po prostu cudowne.

Nic nie zapowiadało, że nadchodzą kłopoty. W sobotę przeniesiono nas na oddział pooperacyjny. Moja córeczka była wspaniała i bardzo dzielna. Bez jednego słowa skargi znosiła kolejno bolesny kaszel, wymioty, wysoką gorączkę, krwotoki z nosa, swędzącą wysypką i bolesną zmianę opatrunków. Jak by tego było mało, kontrolne badanie echokardiograficzne wykazało jakieś zwężenie, które bardzo zaniepokoiło lekarzy. Zapadła decyzja, że musi być wykonane cewnikowanie serca. Było nam trudno, ponieważ prof. Malec i dr Januszewska wyjechali w tym czasie do Polski. Telefonicznie profesor uspokoił mnie, że chociaż jest daleko, to kontroluje zaistniałą sytuację i nad wszystkim czuwa. Cierpliwie realizowałyśmy kolejne badania, Natalka zaczęła się czuć nieco lepiej. 25 sierpnia, w czwartek, pod pełną narkozą zostało wykonane wewnętrzne badanie serca. Mój skarb, chociaż znowu pod tlenem, bardzo osłabiony i obolały, spokojnie wszystko przetrzymał.

Mijające dni przedłużającego się pobytu w klinice były pełne niepewności co będzie dalej. Wreszcie ostatnie spotkanie z prof. Malcem, który zapewnił, że wszystko jest już w porządku. Z ogromną ulgą opuściliśmy klinikę w Monachium i wyruszyłyśmy w drogę do domu.

Nasz wyjazd do Monachium i szczęśliwe zakończenie nie byłoby możliwe bez wspaniałych ludzi, którzy w tak trudnym czasie pojawili się w naszym życiu. Bardzo dziękujemy za wsparcie finansowe i pomoc naszej rodzinie,  przyjaciołom w Polsce i Monachium, wszystkim osobom Wielkiego Serca, Instytucjom i Firmom. Stowarzyszenie Sursum Corda sprawiło, że „niemożliwe” stało się możliwe. Jesteśmy za to bardzo wdzięczni i składamy im szczególne podziękowania. Dziękujemy również za wspieranie Nas wieloma dobrymi i ciepłymi słowami, życzliwość oraz  sympatię. Bez Was nie moglibyśmy tak skutecznie pomóc naszej córeczce.

Gabriela i Mirosław Jasińscy

 

Słowo od Sursum Corda

Cieszymy się ogromnie, że Natalka czuje się już dobrze. Miło ją było gościć w naszym biurze. Swoimi odwiedzinami sprawiła nam ogromną niespodziankę. Trudno w słowach oddać to, co się w takich chwilach czuje. Rozumieją to chyba najlepiej ci, którzy pomogli finansowo i mają swoją cząsteczkę w ratowaniu jej życia. To oni są prawdziwymi bohaterami, którzy uratowali życie. A nam miło, że po raz kolejny Sursum Corda mogło być użytecznym pośrednikiem. Natalka to już dziesiąte dziecko, które wysłaliśmy na udaną operację serca do Monachium. W chwili obecnej pomagamy w leczeniu i rehabilitacji 19 osób. Historie naszych podopiecznych można poznać w serwisie www.sc.org.pl/naratunekPomagając także korzystasz

Wszystkim Darczyńcom dziękujemy za pomoc oraz przypominamy, że darowizny przekazane na nasze konta podlegają odpisom podatkowym. 

  • dla osób fizycznych - jest to limit do 6% od dochodu
  • dla osób prawnych - jest to limit do 10% od dochodu
  |   Ostatnia aktualizacja: 28-05-2020   |   Zgłoś błąd na stronie: mail   |