Ta witryna używa cookies. Zamknij
Na RatunekWolontariatWypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjegoFESTYN RODZINNY - oferta animacyjna dla dzieciŚlub z sercem
KRS 0000020382


Nasz profil na Naszej Klasie


Pomóż - wpłaty online:
Płatności.pl
newsletter


Kryszta-y Soli Otrzymaliśmy Nagrodę Kryształy Soli - dla najlepszej organizacji pozarządowej w Woje- wództwie Małopolskim, w kategorii polityka społeczna
Ziarnko Gorczycy ZIARNKO GORCZYCY za wyzwalanie dobra w ludziach, za profesjona- lizm i uczciwość, usta- nawianie wysokich standardów w pracy org. pozarządowych
Amicus HominumAMICUS HOMINUM dla Małgosi Wróbel za projekt „Chata”


Strona zgodna ze standardem XHTML 1.0 Transitional

 


MICHAŁ DROZD (ur. 1988r.)

8 września 2014 roku 25-letni wówczas Michał przeżył wypadek, który okazał się dramatyczny w skutkach. Ze skomplikowanymi wieloodłamowymi złamaniami obu nóg trafił do szpitala. Jego stan był ciężki. Pół roku spędził w pozycji leżącej. Sześć miesięcy po wypadku mógł usiąść na wózku inwalidzkim i spojrzeć na świat z innej perspektywy... Niestety dostępny dla niego świat został bardzo ograniczony przez niepełnosprawność. Z wieloma widocznymi bliznami po przebytych operacjach, już bez aparatu Ilizarowa – poruszać po domu samodzielnie może za pomocą wózka inwalidzkiego. Próbuje stawiać kroki przy pomocy balkonika-ambony oraz kul rehabilitacyjnych, przy asekuracji domowników. Nadal jednak w świecie poza domem jest zbyt wiele barier, których samodzielnie nie da się pokonać.

W ciągu trzech lat po wypadku Michał był kilkakrotnie operowany, jednak problem niepełnosprawności pozostaje do dziś. Przyczyną jest brak zrostu kostnego, który pojawił się w lewej nodze. Choć upłynęło już sporo czasu, fragmenty połamanych kości nie zespalają się – zwłaszcza w prawej nodze.

- Od momentu wypadku jestem uzależniony od pomocy najbliższych, przede wszystkim rodziców. Nie jest to łatwe ani dla mnie ani dla nich. Zasiłki z pomocy społecznej, które są jedynym moim dochodem nie pokrywają w całości kosztownego leczenia oraz dojazdów do szpitali. Jedyną osobą pracującą w naszej rodzinie jest tato, a na jego utrzymaniu jest jeszcze rodzeństwo w wieku szkolnym. Nie możemy sobie pozwolić na zakup wszystkich niezbędnych sprzętów rehabilitacyjnych czy sfinansowanie terapii, która mogłaby przyspieszyć mój powrót do sprawności. A to jest mój najważniejszy cel: móc normalnie funkcjonować, pracować, pomagać tym, którzy dziś pomagają mi - mówi Michał.

 

Najpilniejszą potrzebą jest intensywna rehabilitacja i leczenie. Tradycyjne metody lecznicze dotąd okazały się nieskuteczne. Michał ma szansę skorzystać z nowatorskich form terapii, jednak to oznacza spore wydatki. Gdyby udało się zebrać fundusze, mógłby poddać się m.in. zabiegom wstrzykiwania komórek macierzystych oraz osocza bogatopłytkowego celem pobudzania zrostu kości.

Po trzech latach od wypadku lekarze nakazali czynną pionizacje (próby chodzenia). Michał próbuje stawiać kroki przy pomocy balkonika-ambony oraz kul (pod pachy) – wszystko przy asekuracji najbliższych. Wielkim problemem są zastane stawy kolanowe. Pilną potrzebą byłyby systematyczne ćwiczenia pod okiem fizjoterapeuty.

Jest pogodnym, serdecznym młodym człowiekiem. Interesuje się muzyką, lubi majsterkować.
Przed wypadkiem pracował na budowie. Gdyby kiedyś mógł wrócić do pracy - byłby solidnym, zaradnym, kreatywnym mistrzem w swoim fachu.

Pomożesz mu w walce o samodzielność?

 

 Jak pomóc ?

 wpłać dowolną kwotę na specjalne konto bankowe

Stowarzyszenie SURSUM CORDA
26 8805 0009 0018 7596 2000 0080

z dopiskiem/tytułem "Michał Drozd"

W przypadku wpłat z zagranicy należy podać dodatkowo kod swift: 
POLUPLPR, zaś przed numerem powyższego rachunku wpisać: PL

 

 przekaż 1% podatku 
w deklaracji PIT wpisz nasz  nr KRS 00000 20382
w polu "Cel szczegółowy" dopisz "Michał Drozd"

 


 KRS na SMS  Ściągnij za darmo SMS-em nr KRS na komórkę i miej podczas rozliczania PIT !

Wyślij bezpłatny SMS o treści KRS na darmowy nr 4321, a odeślemy Ci nieodpłatnie nasz nr KRS !

SMS działa w miesiącach styczeń-kwiecień
Rozlicz PIT przez internet za pomocą darmowego programu e-PITy
(drukuje i wysyła PIT przez internet)

Wypełnij Pity online 2018

w polu "Cel szczegółowy 1%" wpisz imię i nazwisko PodopiecznegoBieżące rozliczenie akcji - stan na dzień 29.08.2019r.

2.535,00 złDarowizny
3.790,41 złWpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2016
2.803,26 złWpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2017
- 9.027,02 złWydatkowano na leczenie
- 3,50 złNiezależne prowizje i opłaty bankowe
98,15 złPozostało na dalsze leczenie


Galeria chwały
czyli chronologiczny wykaz Darczyńców, którzy wpłacili pieniądze na konto - obejmuje wpłaty zaksięgowane

OSOBY FIZYCZNE
PAweł Magiera; Karolina Lach; Katarzyna Tenerowicz; Angelika Kamińska; Jakub Janik; Kinga Prokop; Anna Rogala; Agnieszka Rak; Grzegorz Stachura; Magdalena Bogusz; Ewa Filus; Magdalena Rojek; Tomasz Drozd; Kinga Prokop;


FIRMY I INSTYTUCJE
MO-BRUK S.A. (Niecew); Szczepanek Tadeusz TADPOL; MO-BRUK sp. jawna; Firma Produkcyjno-Usługowa Styrczula Czesław;

Pomóż i zobacz ile daje to radości...
Pomagając także korzystasz

Wszystkim Darczyńcom dziękujemy za pomoc oraz przypominamy, że darowizny przekazane na nasze konta podlegają odpisom podatkowym. 

  • dla osób fizycznych - jest to limit do 6% od dochodu
  • dla osób prawnych - jest to limit do 10% od dochodu
|   Wizyty: teraz 1 , dzisiaj 2 , miesiąc 48 , rok 586  |   Ostatnia aktualizacja: 22-10-2019   |   Zgłoś błąd na stronie: mail   |