Ta witryna używa cookies. Zamknij
Na RatunekWolontariatWypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjegoFESTYN RODZINNY - oferta animacyjna dla dzieciŚlub z sercem
KRS 0000020382


Nasz profil na Naszej Klasie


Pomóż - wpłaty online:
Płatności.pl
newsletter


Kryszta-y Soli Otrzymaliśmy Nagrodę Kryształy Soli - dla najlepszej organizacji pozarządowej w Woje- wództwie Małopolskim, w kategorii polityka społeczna
Ziarnko Gorczycy ZIARNKO GORCZYCY za wyzwalanie dobra w ludziach, za profesjona- lizm i uczciwość, usta- nawianie wysokich standardów w pracy org. pozarządowych
Amicus HominumAMICUS HOMINUM dla Małgosi Wróbel za projekt „Chata”


Strona zgodna ze standardem XHTML 1.0 Transitional

 


MARLENA SROKA (ur. 2012.)

Marlenka jest bardzo ruchliwym i wesołym dzieckiem, lubi się uczyć, chodzić na spacery, tańczyć, oglądać bajki. Choruje od urodzenia. Najpierw wykryto u niej wrodzoną wadę serca. Póżniej - dzięki badaniom genetycznym - zdiagnozowano aberrację chromosowową.

Genetyczna wada wrodzona ma swoją konsekwencję - spowodowała opóźnienie w rozwoju psychoruchowym Marlenki. Gdy miała sześć lat osiągnęła poziom rozwoju dwuletniego dziecka. Od urodzenia dziewczynka jest rehabilitowana, dzięki temu nauczyła się samodzielnie chodzić, jednak jest to jeszcze chód niezgrabny. Niestety, dotąd nie umie mówić.

Konieczna jest bardzo intensywna terapia logopedyczna, codziennie zabiegi i masaże. Zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju to tylko 1 godzina z logopedą w tygodniu. Aby nastąpił przełom - potrzeba minimum pięć godzin takich zajęć w tygodniu, co miesięcznie kosztuje ok. 960 zł.

Prócz mozolnej rehabilitacji dziewczynkę czeka skomplikowane leczenie: między innymi operacja serca i operacja stóp. Marlenka potrzebuje stałej opieki kardiologa, neurologa, gastrologa, audiologa, ortopedy. 

Tata dziewczynki pracuje, natomiast mama musiała zrezygnować z pracy, aby móc opiekować się i uczestniczyć w procesie leczenia, rehabilitacji i edukacji Marlenki. 

- Naszym największym marzeniem jest, aby córka zaczęła mówić i nadrobiła swoje braki w rozwoju - mówi mama dziewczynki.

Aby było to możliwe potrzebna jest pomoc życzliwych ludzi.

 

 MARLENA 

Urodziłam się z genetyczną wadą, która sprawia że jestem inna. Wszystkie umiejętności zdobywam znacznie wolniej niż moi rówieśnicy. Gdy miałam sześć lat, osiągnęłam poziom rozwoju odpowiedni dla dwulatków. Umiem już samodzielnie chodzić, choć wcale nie jest to dla mnie łatwe. Nie umiem jeszcze mówić, ale bardzo chciałabym nauczyć się i powiedzieć wszystkim, którzy mi pomagają jak bardzo jestem im wdzięczna. Potrzebuję systematycznej rehabilitacji. Czekam też na operację serca i operację stópek. Jeśli nie braknie życzliwych ludzi i pieniędzy na leczenie mam szansę na szczęśliwe dzieciństwo.


2018r.

Za Marlenką ciężki rok. W styczniu miała drugi raz podcinane wędzidełko podjęzykowe. W lipcu usunięto Jej torbiel dermoidalną (trzeci raz, gdyż ma skłonność do ich pojawiania, miała już na główce, na szyi i nad brwią). We wrześniuz kolei uczestniczyła w turnusie logopedycznym, na którym rodzice dużo dowiedzieli się co i jak z Marlenką ćwiczyć, na co zwrócić uwagę. Mowa Marlenki troszkę ruszyła, wypowiada parę słów więcej, ale nadal bardzo mało mówi. Poprawiło się u niej także myślenie logiczne, rozumowanie. W listopadzie 2018r. przeszła oerację wszczepienia implantu zamykającego ubytek międzyprzedsionkowy, a obecnie przyjmuje leki zapobiegające odrzuceniu implantu i na rozrzedzenie krwi. Ma słabą odporność, często bierze antybiotyki, zwłaszcza po wszczepieniu implantu, aby nie dopuścić do zapalenia wsierdzia.

Marlenka nadal uczęszcza na wczesne wspomaganie rozwoju (zajęcia z logopedą, psychologiem, pedagogiem, fizjoterapeutką, hipoterapi) i jest pod stałą opieką specjalistów (kardiologa, neurologa, gastrologa, audiologa, ortopedy i stomatologa). Teraz czeka na operację wady wrodzonej stóp.

 Jak pomóc ?

 wpłać dowolną kwotę na specjalne konto bankowe

Stowarzyszenie SURSUM CORDA
26 8805 0009 0018 7596 2000 0080

z dopiskiem/tytułem "Marlena Sroka"

W przypadku wpłat z zagranicy należy podać dodatkowo kod swift: 
POLUPLPR, zaś przed numerem powyższego rachunku wpisać: PL

 

 przekaż 1% podatku 
w deklaracji PIT wpisz nasz  nr KRS 00000 20382
w polu "Cel szczegółowy" dopisz "Marlena Sroka"

 


 KRS na SMS  Ściągnij za darmo SMS-em nr KRS na komórkę i miej podczas rozliczania PIT !

Wyślij bezpłatny SMS o treści KRS na darmowy nr 4321, a odeślemy Ci nieodpłatnie nasz nr KRS !

SMS działa w miesiącach styczeń-kwiecieńRozlicz PIT przez internet za pomocą darmowego programu e-PITy
(drukuje i wysyła PIT przez internet)

Wypełnij Pity online 2018

w polu "Cel szczegółowy 1%" wpisz imię i nazwisko Podopiecznego
Bieżące rozliczenie akcji - stan na dzień 29.08.2019r.

31.285,84 złDarowizny
1.379,59Wpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2017
- 8.355,49 złWydatkowano na leczenie
- 0,00 złNiezależne prowizje i opłaty bankowe
24.309,94 złPozostało na dalsze leczenie

 

Galeria chwały
czyli chronologiczny wykaz Darczyńców, którzy wpłacili pieniądze na konto - obejmuje wpłaty zaksięgowane

 

OSOBY FIZYCZNE:
Łukasz Żuraw;

FIRMY I INSTYTUCJE:
....

Pomóż i zobacz ile daje to radości...

|   Wizyty: teraz 1 , dzisiaj 2 , miesiąc 54 , rok 541  |   Ostatnia aktualizacja: 22-10-2019   |   Zgłoś błąd na stronie: mail   |