Ta witryna używa cookies. Zamknij
Na RatunekWolontariatWypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjegoFESTYN RODZINNY - oferta animacyjna dla dzieciŚlub z sercem
KRS 0000020382


Nasz profil na Naszej Klasie


Pomóż - wpłaty online:
Płatności.pl
newsletter


Kryszta-y Soli Otrzymaliśmy Nagrodę Kryształy Soli - dla najlepszej organizacji pozarządowej w Woje- wództwie Małopolskim, w kategorii polityka społeczna
Ziarnko Gorczycy ZIARNKO GORCZYCY za wyzwalanie dobra w ludziach, za profesjona- lizm i uczciwość, usta- nawianie wysokich standardów w pracy org. pozarządowych
Amicus HominumAMICUS HOMINUM dla Małgosi Wróbel za projekt „Chata”


Strona zgodna ze standardem XHTML 1.0 Transitional

 


MARIA GÓRNIAK (ur. 1950r.)

Każdy dzień Pani Marii naznaczony jest cierpieniem jakie niosą ze sobą liczne choroby. Zdiagnozowano u niej bakteryjne owrzodzenia nogi, liczne złamania i deformacje kręgosłupa, zwyrodnienia stawu biodrowego, zmiany w nerkach i w narządach układu pokarmowego. Nadzieją na ulgę w cierpieniu jest tylko kosztowne leczenie i rehabilitacja na które pani Maria bez pomocy życzliwych ludzie nie może sobie pozwolić.

Pracując  zawodowo  w Uzdrowisku Krynica-Żegiestów oraz udzielając się jako lokalna społeczniczka,   nasza podopieczna  pomagała  ludziom chorym, cierpiącym, niepełnosprawnym oraz  przyjeżdżającym  po zdrowie na  leczenie  uzdrowiskowe. Po pracy opiekowała  się  osobami  ciężko chorymi i niesamodzielnymi. Obecnie  sama  jest  ciężko  chora  i  potrzebuje  wsparcia.

Najtrudniejszy do zniesienia ból powodują owrzodzenia lewej nogi.

Pani Maria zmaga się również z chorobą kręgosłupa (złamania krążków, obniżenie trzonów, przepukliny, bardzo poważne  zmiany deformacyjne), a także zwyrodnieniem stawu  biodrowego. Ma  ogromny  problem z  poruszaniem się, nawet po mieszkaniu. W 2018r. zaczęły się również problemy z pęcherzem moczowym. Stwierdzono zmiany w nerkach. Pojawiły się także problemy z sercem, nadciśnienie, dotkliwe bóle głowy, schorzenia neurologiczne, uchyłek przełyku, przepuklina rozworu przełykowego, zapalenie  błony śluzowej żołądka.  

Leczenie wszystkich schorzeń jest bardzo  kosztowne. Na leki i środki opatrunkowe, co miesiąc trzeba wydać ok. 1050 zł.


Pani Maria wymaga  leczenia  w  specjalistycznych placówkach. Zalecana jest terapia w komorze hiperbarycznej…tymczasem skromna renta, nie wystarcza nawet na pokrycie bieżących potrzeb.

Przed rokiem zmarł kochający mąż Pani Marii, który sprawował  nad nią stałą opiekę. Ma jednego syna, który ze wględu na niepełnosprawność,  nie  jest  na  siłach sam  sprawować  opieki nad mamą.

Wbrew przecinościom losu Maria  nie  poddaje się. Jest  niezwykle  ciepłą, życzliwą osobą, walczy....

Liczymy na wszelką ludzką życzliwość: zainteresowanie, darowizny, przekazanie 1% podatku oraz inne formy wsparcia. Za każdy gest będziemy ogromnie wdzięczni.

Pomóżmy walecznej kobiecie w walce o zdrowie, sprawność oraz ulgę w ogromnym cierpieniu. Wspólnie możemy odnowić  w  niej  iskrę nadziei, siłę do  walki i  wiarę w choć częściową poprawę  stanu zdrowia.

 

 MARIA 
Zachorowałam kilka lat temu. Zdiagnozowano u mnie liczne wady kręgosłupa, bakteryjne owrzodzenia nóg, schorzenia nerek  i pęcherza moczowego. Pomimo wszystko staram się nie podawać i walczę, bo mam dla kogo. Mam syna, który jest niepełnosprawny. Choć wolałabym  wspierać  innych, to  dziś  zmuszona  jestem  poprosić o pomóc bez której sama z synem sobie nie poradzę. Przez długie lata pracy oraz działalności społecznej starałam się spieszyć z pomocą tam, gdzie była ona potrzebna. Od kilku lat to ja potrzebuję pomocy. Pragnę chociaż w części osiągnąć stan zdrowia i sprawności sprzed choroby. Za każdą okazaną pomoc - z serca płynące: "Wielki Bóg zapłać". Wierzę, że z Wami wszystko się  uda.
 


Jak pomóc ?

 wpłać dowolną kwotę na specjalne konto bankowe 

Stowarzyszenie SURSUM CORDA
26 8805 0009 0018 7596 2000 0080

z dopiskiem/tytułem 
"Maria Górniak"

W przypadku wpłat z zagranicy należy podać dodatkowo kod swift: POLUPLPR, zaś przed numerem powyższego rachunku wpisać: PL

 

 przekaż 1% podatku 
w deklaracji PIT wpisz nasz  nr KRS 00000 20382
w polu "Cel szczegółowy" dopisz 
"Maria Górniak"

 


KRS na SMS  Ściągnij za darmo SMS-em nr KRS na komórkę i miej podczas rozliczania PIT !

Wyślij bezpłatny SMS o treści KRS na darmowy nr 4321, a odeślemy Ci nieodpłatnie nasz nr KRS !

SMS działa w miesiącach styczeń-kwiecieńRozlicz PIT przez internet za pomocą darmowego programu e-PITy
(drukuje i wysyła PIT przez internet)

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku

w polu "Cel szczegółowy 1%" wpisz imię i nazwisko PodopiecznegoBieżące rozliczenie akcji - stan na dzień 30.08.2019r.

1.917,21 Darowizny
- 0,00 złWydatkowano na leczenie
- 0,00 złNiezależne prowizje i opłaty bankowe
1.917,21 złPozostało na leczenie

 

Pomóż i zobacz ile daje to radości...
Pomagając także korzystasz

Wszystkim Darczyńcom dziękujemy za pomoc oraz przypominamy, że darowizny przekazane na nasze konta podlegają odpisom podatkowym. 

  • dla osób fizycznych - jest to limit do 6% od dochodu
  • dla osób prawnych - jest to limit do 10% od dochodu

 

|   Wizyty: teraz 1 , dzisiaj 1 , miesiąc 102 , rok 749  |   Ostatnia aktualizacja: 20-01-2020   |   Zgłoś błąd na stronie: mail   |