Ta witryna używa cookies. Zamknij
Na RatunekWolontariatWypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjegoFESTYN RODZINNY - oferta animacyjna dla dzieciŚlub z sercem
KRS 0000020382


Nasz profil na Naszej Klasie


Pomóż - wpłaty online:
Płatności.pl
newsletter


Kryszta-y Soli Otrzymaliśmy Nagrodę Kryształy Soli - dla najlepszej organizacji pozarządowej w Woje- wództwie Małopolskim, w kategorii polityka społeczna
Ziarnko Gorczycy ZIARNKO GORCZYCY za wyzwalanie dobra w ludziach, za profesjona- lizm i uczciwość, usta- nawianie wysokich standardów w pracy org. pozarządowych
Amicus HominumAMICUS HOMINUM dla Małgosi Wróbel za projekt „Chata”


Strona zgodna ze standardem XHTML 1.0 Transitional

 

 

MAKSYMILIAN SMOLEŃ (ur. 2012r.)

Maksymilian urodził się 1 sierpnia 2012r. Wraz z rodzicami mieszka w Tyliczu. Śmieje się radośnie, ciekawymi oczkami ogląda świat, rączki wyciąga do najbliższych... Jeszcze nie do końca zdaje sobie sprawę z tego, że jedna z jego rączek jest inna. 

Maksymilian urodził się z wadą wrodzoną – w prawej dłoni brakowało kciuka, a rączka była zdeformowana. Jest nadzieja ta to, że chłopczyk będzie miał sprawne obie ręce ale aby ją wykorzystać, konieczne jest wykonanie kilku operacji.

Na leczenie operacyjne w ramach ubezpieczenia trzeba byłoby  czekać do 2018 r. Leczenie poza kolejką jest bardzo kosztowne. Stąd prośba o pomoc, bez której Maks straci szansę rozwijania sprawności obu rąk. 

W maju 2014r. chłopczyk przeszedł pierwszą z operacji. Lekarze odtworzyli kciuk prawej dłoni. Celem kolejnych etapów pracy chrurgów ma być wydłużenie prawej rączki i ustabilizowanie jej.

  - Maksio to bardzo radosny, wesoły chłopiec. Skończył już dwa latka. Jego ulubioną zabawą jest malowanie farbkami. Potrafi wstać z łóżeczka w środku nocy, żeby "farbować" - tak nazywa swoją pasję - opowiada mama chłopczyka.

Na następną operację trzeba zebrać około 10 tys zł. Po niej konieczna jest rehabilitacja.

- Na razie ćwiczymy  z nim sami, w domu, bo najbliższy termin jaki nam zaproponowano w ośrodku rehabilitacyjnym to listopad - mówi mama.

 Maksymilian 

Hej, hej! Jestem Maksio. Jestem jeszcze mały i jestem inny. Inny dlatego, że moja rączka jest inna. Taki się urodziłem. W prawej dłoni brakowało mi jednego, bardzo ważnego paluszka, a cała rączka była dziwna i za krótka…  bardzo trudno byłoby posługiwać się taką. Mam fajną rodzinkę i gromadę przyjaciół, dzięki którym udało się troszkę naprawić moją rączkę. Miałem operację po której jest troszkę lepiej. Abym mógł kiedyś obiema rączkami wyściskać wszystkich, których kocham, potrzebuję jeszcze jednej operacji i rehabilitacji. Pomożesz mi?pobierz plakat, wydrukuj, rozwieś i pomagaj z nami >>

Jak pomóc ?http://www.sc.org.pl/userfiles/file/Na_Ratunek/plakaty_nr_2016/maksymilian_smolen.jpg

 wpłać dowolną kwotę na specjalne konto bankowe 

Stowarzyszenie SURSUM CORDA
26 8805 0009 0018 7596 2000 0080

z dopiskiem/tytułem
"Maksymilian Smoleń"
 

W przypadku wpłat z zagranicy należy podać dodatkowo kod swift: 
POLUPLPR, zaś przed numerem powyższego rachunku wpisać: PL

 

 

 przekaż 1% podatku 
w deklaracji PIT wpisz nasz  nr KRS 00000 20382
w polu "Cel szczegółowy" dopisz
"Maksymilian Smoleń"

 

 


 KRS na SMS  Ściągnij za darmo SMS-em nr KRS na komórkę i miej podczas rozliczania PIT !

Wyślij bezpłatny SMS o treści KRS na darmowy nr 4321, a odeślemy Ci nieodpłatnie nasz nr KRS !

SMS działa w miesiącach styczeń-kwiecień 
Rozlicz PIT przez internet za pomocą darmowego programu e-PITy
(drukuje i wysyła PIT przez internet)

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatkuAktualności:

jesień 2014

Jest nadzieja ta to, że chłopczyk będzie miał sprawne obie rączki, ale aby ją wykorzystać, konieczne jest wykonanie około pięciu operacji korygujących budowę ręki Maksymiliana. Na operację w ramach ubezpieczenia trzeba byłoby  czekać do 2018 r. Leczenie poza kolejką jest bardzo kosztowne. Stąd prośba o pomoc bez której Maks straci szansę rozwijania sprawności obu rąk.  W maju 2014r. chłopczyk przeszedł pierwszą z operacji - lekarze odtworzyli kciuk prawej dłoni. Celem kolejnych operacji ma być wydłużenie prawej rączki i ustabiizowanie jej, bo dziś wygina się nienaturalnie - ma ruchomość w każdą stronę.
  - Maksio to bardzo radosny, wesoły chłopiec. 1 sierpnia tego roku skończył dwa latka. Jego ulubioną zabawą jest malowanie farbkami. Potrafi wstać z łóżeczka w środku nocy, żeby "farbować" - tak nazywa swoją pasję - opowiada mama chłopczyka.
Na kolejną operacjętrzeba zebrać około 10 tys zł. Po niej konieczna jest rehabilitacja. Na tę refundowaną także trzeba czekać wiele tygodni.
- Na razie ćwiczymy  z nim sami, w domu, bo najbliższy termin jaki nam zaproponowano w ośrodku rehabilitacyjnym to listopad - mówi mama.


Bieżące rozliczenie akcji - stan na dzień 30.08.2019r.

10.242,95 zł
Darowizny
1.050,75 zł
Wpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2012
3.424,57 zł
Wpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2013
3.477,23 zł
Wpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2014
3.076,38 złWpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2015
2.415,51 złWpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2016
1.909,80 złWpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2017
- 5.460,86 zł
Wydatkowano na leczenie
- 0,50 zł
Niezależne prowizje i opłaty bankowe
20.135,83 zł
Pozostało na dalsze leczenie


Galeria chwały
czyli chronologiczny wykaz Darczyńców, którzy wpłacili pieniądze na konto - obejmuje wpłaty zaksięgowane

OSOBY FIZYCZNE
Dorota Poręba; uczestnicy koncertu w Krynicy oraz uczniowe szkół biorących udziałw zbiórce i w licytacji; Irena Mosur; Bożena Krok; Lucyna Smoczyńska; Artur Michalik; Sławomir Romanek; Antoni Kalesnik;

FIRMY I INSTYTUCJE
Spółdzielnia Pracy Muszynianka; Publiczne Gimnazjum w Tyliczu;

 

Pomóż i zobacz ile daje to radości...
Pomagając także korzystasz

Wszystkim Darczyńcom dziękujemy za pomoc oraz przypominamy, że darowizny przekazane na nasze konta podlegają odpisom podatkowym. 

  • dla osób fizycznych - jest to limit do 6% od dochodu
  • dla osób prawnych - jest to limit do 10% od dochodu
|   Wizyty: teraz 1 , dzisiaj 2 , miesiąc 36 , rok 416  |   Ostatnia aktualizacja: 31-03-2020   |   Zgłoś błąd na stronie: mail   |