Ta witryna używa cookies. Zamknij
Na RatunekWolontariatWypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjegoFESTYN RODZINNY - oferta animacyjna dla dzieciŚlub z sercem
KRS 0000020382


Nasz profil na Naszej Klasie


Pomóż - wpłaty online:
Płatności.pl
newsletter


Kryszta-y Soli Otrzymaliśmy Nagrodę Kryształy Soli - dla najlepszej organizacji pozarządowej w Woje- wództwie Małopolskim, w kategorii polityka społeczna
Ziarnko Gorczycy ZIARNKO GORCZYCY za wyzwalanie dobra w ludziach, za profesjona- lizm i uczciwość, usta- nawianie wysokich standardów w pracy org. pozarządowych
Amicus HominumAMICUS HOMINUM dla Małgosi Wróbel za projekt „Chata”


Strona zgodna ze standardem XHTML 1.0 Transitional

 


 

MADZIA PARZOCH (ur. 2011r.)

Madzia była wielkanocną niespodzianką dla swoich rodziców, którym lekarze nie dawali nadziei na drugie dziecko. Urodziła się  24 kwietnia 2011r. jako wcześniak, ale przede wszystkim jako ogromne szczęście całej rodziny. 13 miesięcy po szczęśliwej niespodziance trzeba było uporać się z niespodzianką bardzo bolesną: dziewczynka straciła przytomność i trafiła do szpitala.

Okazało się, że w mózgu jest torbiel, która spowodowała wodogłowie. Operacja uratowała życie maleństwa, torbiel usunięto, ale nie obyło się bez komplikacji związanych z operacyjnym zakażeniem bakterią gronkowca.

Po trudnych przejściach pozostały konsekwencje: dziecko rozwija się wolniej. Aby mogło wyrównać braki w stosunku do rówieśników, potrzebna jest rehabilitacja neurologiczna, której Narodowy Fundusz Zdrowia nie zapewnia. Dzięki pomocy życzliwych ludzi przez cały ubiegły rok Madzia osiągnęła duże postępy.

- Córeczka już nauczyła się chodzić, próbuje powtarzać pojedyncze słowa. Jesteśmy z niej dumni i bardzo się cieszymy  - mówi mama.

 

 Magdalena 

Dzień dobry, jestem Madzia. Mam bardzo fajną rodzinę i chciałabym, aby wszyscy, których kocham byli ze mnie dumni. Dlatego codziennie staram się nauczyć wszystkiego, co potrafią inne dzieci w moim wieku. Chcę kiedyś dobrze chodzić, biegać i ładnie mówić. To wszystko jest dla mnie trudne, bo gdy byłam bardzo malutka zachorowałam i lekarze musieli operować moją główkę, żebym mogła żyć. Cały czas leczę się i rehabilituję. Trochę przykro, że nie mogę jeszcze bawić się jak moje koleżanki i koledzy, ale wierzę, że to już niedługo będzie możliwe.pobierz plakat, wydrukuj, rozwieś i pomagaj z nami >>

Jak pomóc ?

 wpłać dowolną kwotę na specjalne konto bankowe 

Stowarzyszenie SURSUM CORDA
26 8805 0009 0018 7596 2000 0080

z dopiskiem/tytułem "Magdalena Parzoch"

W przypadku wpłat z zagranicy należy podać dodatkowo kod swift: 
POLUPLPR, zaś przed numerem powyższego rachunku wpisać: PL

 

 przekaż 1% podatku 
w deklaracji PIT wpisz nasz  nr KRS 00000 20382
w polu "Cel szczegółowy" dopisz "Magdalena Parzoch
"

 


 KRS na SMS  Ściągnij za darmo SMS-em nr KRS na komórkę i miej podczas rozliczania PIT !

Wyślij bezpłatny SMS o treści KRS na darmowy nr 4321, a odeślemy Ci nieodpłatnie nasz nr KRS !

SMS działa w miesiącach styczeń-kwiecień
Rozlicz PIT przez internet za pomocą darmowego programu e-PITy
(drukuje i wysyła PIT przez internet)

Wypełnij Pity online 2018

w polu "Cel szczegółowy 1%" wpisz imię i nazwisko PodopiecznegoAktualności:


tak było....

Od kilku lat z mężem staraliśmy się o drugie dziecko. Jeździliśmy po lekarzach, ale ostateczna diagnoza była taka, że nie możemy mieć więcej dzieci. Pogodziliśmy się z tą myslą. Po czterech latach okazało się, że jednak jestem w ciąży. Cała ciąża była wielką niewiadomą, bo od samego początku była zagrożona. 22 kwietnia 2011r. wyszłam ze szpitala na przepustkę świąteczną. 23 kwietnia 2011r. - była to sobota wielkanocna - po południu zasłabłam po wzięciu tabletek na podtrzymanie ciąży. Karetką zabrano mnie do szpitala, tam odstawiono leki. 24kwietnia 2011r. o godz. 7 rano urodziła się Magdalena. Byliśmy bardzo szczęśliwi gdyż bardzo chcieliśmy mieć córeczkę. Magdalena urodziła się jako wcześniak, robiono jej przeróżne badania w tym USG mózgu, które nie wykazało żadnych zmian. Największy koszmar zaczął się, gdy Magda miała 13 miesięcy. Wracaliśmy właśnie ze szpitala w Zakopanem, gdzie odwiedzaliśmy mojego tatę. W trakcie powrotu Magdalena dostała drgawek i zemdlała. Karetka zabrała nas do szpitala w Nowym Sączu. 22 maja 2012r. Znaleźliśmy się w szpitalu w Prokocimiu na oddziale neurochirurgii, gdzie okazało się, że wodogłowie spowodował torbiel w trzeciej komorze mózgu. Operacja laparoskopowego nacięcia tej torbieli, która odbyła się 6 czerwca 2012r., powiodła się. Po trzech dniach po operacji wyszliśmy do domu. W nocy po wyjściu ze szpitala córka zaczęła gorączkować. Rano zadzwoniłam do Ordynatora neurochirurgii w Prokocimiu, który kazał mi się zgłosić do pediatry. Po południu, gdy gorączka nie mijała pojechałam z córką do szpitala w Nowym Sączu, gdyż to była niedziela i żaden pediatra nie przyjmował. Ze szpitala w Nowym Sączu przewieziono nas do szpitala w Prokocimiu. Po trzech dniach pobytu w szpitalu okazało się, że Magdalena została zarażona przy pierwszej operacji gronkowcem złocistym. Konieczna była druga operacja, ponieważ rana po laparoskopii nie goiła się i wody rdzeniowo mózgowe wylewały się przez tę ranę. Założono wtedy zastawkę odprowadzającą wodę rdzeniowo mózgową do otrzewnej. 3 lipca 2012r. wyszliśmy ze szpitala. Magdalena teraz jest bardzo wesołym i żywiołowym dzieckiem. W tej chwili ma 19 miesięcy i jest rehabilitowana metodą Vojta, ponieważ torbiel, którą miała w mózgu spowodowała opóźnienie psychomotoryczne (Magdalena dopiero zaczęła siadać i raczkować). Wymaga stałej i intensywnej rehabilitacji i kontroli lekarskich. Niestety na NFZ niewiele możemy liczyć bo zajęcia rehabilitacyjne, które NFZ refunduje, to jest kropla w morzu. Prywatnie jedna godzina rehabilitacji kosztuje 70 zł. Oczywiście my też ją rehabilitujemy w domu. Ale ktoś nas musi tego uczyć. I dlatego musimy zwracać się do profesjonalistów. By móc zapewnić córeczce konieczną rehabilitację potrzebne są środki finansowe, dlatego też zwracamy się z prośbą do Państwa o przekazanie 1% swojego podatku na rzecz naszej Madzi.

rodziceBieżące rozliczenie akcji - stan na dzień 29.08.2019

1.804,30 zł
Wpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2012
503,59 zł
Wpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2013
269,60 zł
Wpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2014
775,78 złWpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2015
402,10 złWpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2016
381,80 złWpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2017
- 3.638,00 zł
Wydatkowano na leczenie
- 2,00 zł
Niezależne prowizje i opłaty bankowe
497,17 zł
Pozostało na dalsze leczenie

 

Galeria chwały
czyli chronologiczny wykaz Darczyńców, którzy wpłacili pieniądze na konto - obejmuje wpłaty zaksięgowane

OSOBY FIZYCZNE
...;

FIRMY I INSTYTUCJE
...;

Pomóż i zobacz ile daje to radości...
Pomagając także korzystasz

Wszystkim Darczyńcom dziękujemy za pomoc oraz przypominamy, że darowizny przekazane na nasze konta podlegają odpisom podatkowym. 

  • dla osób fizycznych - jest to limit do 6% od dochodu
  • dla osób prawnych - jest to limit do 10% od dochodu
|   Wizyty: teraz 1 , dzisiaj 2 , miesiąc 24 , rok 229  |   Ostatnia aktualizacja: 22-10-2019   |   Zgłoś błąd na stronie: mail   |