Ta witryna używa cookies. Zamknij
Na RatunekWolontariatWypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjegoFESTYN RODZINNY - oferta animacyjna dla dzieciŚlub z sercem
KRS 0000020382


Nasz profil na Naszej Klasie


Pomóż - wpłaty online:
Płatności.pl
newsletter


Kryszta-y Soli Otrzymaliśmy Nagrodę Kryształy Soli - dla najlepszej organizacji pozarządowej w Woje- wództwie Małopolskim, w kategorii polityka społeczna
Ziarnko Gorczycy ZIARNKO GORCZYCY za wyzwalanie dobra w ludziach, za profesjona- lizm i uczciwość, usta- nawianie wysokich standardów w pracy org. pozarządowych
Amicus HominumAMICUS HOMINUM dla Małgosi Wróbel za projekt „Chata”


Strona zgodna ze standardem XHTML 1.0 Transitional

 


 

LIWIA ZAWADZKA (ur. 2014r.)

Liwia urodziła się latem 2014r. - zbyt wcześnie: w 34 tygodniu ciąży. Ważyła tylko 1510 gramów, a w maleńkim serduszku wykryto wadę - ubytek w przegrodzie między przedsionkami.

Tuż po przyjściu na świat z powodu zaburzeń oddychania dzieciątko trafiło na oddział intensywnej terapii dla noworodków. Udało się ustabilizować sytuację, jednak na najważniejszy problem - dotyczący serduszka Liwii nie ma innej rady jak operacja, tym bardziej, że ubytek powiększa się.

- Problem z serduszkiem objawia się sinieniem buzi i rączek Liwii. Skierowano nas na operację. Czekając na jej termin dbamy o córeczkę najlepiej jak umiemy. Rozwija się prawidłowo. Mając prawie pół roczku ślicznie gaworzy, uśmiecha się, bawi się grzechotkami. Jest radosnym, bardzo kontaktowym dzieckiem - mówi mama dziewczynki.

Wydatki związane z leczeniem wady serca i opieką nad dzieckiem z problemami kardiologicznymi to bardzo kosztowne wyzwanie. Pomożecie rodzicom małej Liwii?

 

 Liwia 

Hej, hej! Jestem Liwka i jestem jeszcze bardzo malutka. Urodziłam się za wcześnie, a na dodatek okazało się, że z moim serduszkiem jest coś nie tak. W każdym zdrowym sercu są przedsionki między którymi jest przegroda, a w moim przegroda jest dziurawa. Wcale nie podoba mi się, że często zamiast w domu muszę być w szpitalu, ale tak musi być, dopóki lekarze nie naprawią mojego serduszka. Poza tym życie jest piękne. Próbuję już mówić i jestem bardzo wesołą dziewczynką. Rodzice potrzebują pomocy w zebraniu pieniędzy potrzebnych na moje leczenie. Ja jeszcze nie umiem im pomóc. A Ty umiesz? 

Jak pomóc ?

 wpłać dowolną kwotę na specjalne konto bankowe 

Stowarzyszenie SURSUM CORDA
26 8805 0009 0018 7596 2000 0080

z dopiskiem/tytułem "Liwia Zawadzka"

W przypadku wpłat z zagranicy należy podać dodatkowo kod swift: 
POLUPLPR, zaś przed numerem powyższego rachunku wpisać: PL

 

 przekaż 1% podatku 
w deklaracji PIT wpisz nasz  nr KRS 00000 20382
w polu "Cel szczegółowy" dopisz "Liwia Zawadzka"

 


 KRS na SMS  Ściągnij za darmo SMS-em nr KRS na komórkę i miej podczas rozliczania PIT !

Wyślij bezpłatny SMS o treści KRS na darmowy nr 4321, a odeślemy Ci nieodpłatnie nasz nr KRS !

SMS działa w miesiącach styczeń-kwiecień
Rozlicz PIT przez internet za pomocą darmowego programu e-PITy
(drukuje i wysyła PIT przez internet)

Wypełnij Pity online 2018

w polu "Cel szczegółowy 1%" wpisz imię i nazwisko PodopiecznegoAktualności:


15.01.2016

Musieliśmy przełożyć konsultację kardiologiczną w Zielonej Górze z powodu zapalenia oskrzeli. Znów dostaje antybiotyk. Nie jestem już nawet w stanie zliczyć, który to w jej życiu. Mąż w poniedziałek otrzymał wypowiedzenie w pracy.
Mam orzeczenie o niepełnosprawności na Liwię. W orzeczeniu tym nie mam stwierdzonej potrzeby długotrwałej opieki nad dzieckiem, w związku z tym ani ja, ani mój mąż nie możemy pobierać świadczenia pielęgnacyjnego. Urzędnikom jednak nie przeszkodziło to w odmowie przyjęcia Liwii do żłobka - tłumacząc się właśnie jej chorym serduszkiem. Będę starać się o nową komisję, bo od ostatniej pogorszył się jej stan zdrowia ze względu na silną alergię pokarmową i skórną.


08.01.2016

Liwia jest już po operacji serduszka. Musieli ją przyśpieszyć bo serduszko już nie dawało rady mimo leków. Strasznie to przeżyłyśmy. Najstraszniejsze było jak zabrali ją na blok operacyjny... Czekaliśmy pod OIOM-em by ją zobaczyć. Widok przerażający... tyle kabli, maszyn, respirator wtłaczający tlen do buzi... coś okropnego dla mamy. Teraz jest już lepiej. Mamy kontrole 15 stycznia więc mam nadzieję, że nic się nie zmieniło. W jej wynikach  wyszła anemia, ma 17 miesięcy i waży 8 kilo-malutko.

Mimo choroby, leków i operacji Liwia jest radosnym i pogodnym dzieciaczkiem, uuczy się chodzić...idzie jej to wolno, ale czekamy, jak się urodziła to miała przecież tylko półtora kilo...
Bieżące rozliczenie akcji - stan na dzień 01.08.2019

10.300,00 złDarowizny
3.467,61 złWpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2014
276,30 złWpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2015
130,20 złWpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2016
35,80 złWpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2017
- 9.180,20 złWydatkowano na leczenie
- 7,00 złNiezależne prowizje bankowe
5.022,71 złPozostało na dalsze leczenie


Galeria chwały
czyli chronologiczny wykaz Darczyńców, którzy wpłacili pieniądze na konto - obejmuje wpłaty zaksięgowane

OSOBY FIZYCZNE
Jan Kowalski; Józef Michalik;

FIRMY I INSTYTUCJE
JM TRANS sp. z o.o.;

Pomóż i zobacz ile daje to radości...

 
Pomagając także korzystasz

Wszystkim Darczyńcom dziękujemy za pomoc oraz przypominamy, że darowizny przekazane na nasze konta podlegają odpisom podatkowym. 

  • dla osób fizycznych - jest to limit do 6% od dochodu
  • dla osób prawnych - jest to limit do 10% od dochodu
|   Wizyty: teraz 1 , dzisiaj 2 , miesiąc 21 , rok 270  |   Ostatnia aktualizacja: 09-12-2019   |   Zgłoś błąd na stronie: mail   |