Ta witryna używa cookies. Zamknij
Na RatunekWolontariatWypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjegoFESTYN RODZINNY - oferta animacyjna dla dzieciŚlub z sercem
KRS 0000020382


Nasz profil na Naszej Klasie


Pomóż - wpłaty online:
Płatności.pl
newsletter


Kryszta-y Soli Otrzymaliśmy Nagrodę Kryształy Soli - dla najlepszej organizacji pozarządowej w Woje- wództwie Małopolskim, w kategorii polityka społeczna
Ziarnko Gorczycy ZIARNKO GORCZYCY za wyzwalanie dobra w ludziach, za profesjona- lizm i uczciwość, usta- nawianie wysokich standardów w pracy org. pozarządowych
Amicus HominumAMICUS HOMINUM dla Małgosi Wróbel za projekt „Chata”


Strona zgodna ze standardem XHTML 1.0 Transitional

 

MAREK KOWALCZYK (ur. 1976r.)

Akcja zbiórki zakończona - Pan Marek zmarł.


Młody, ambitny, z wysokimi aspiracjami. Cierpiący na cukrzyce typu II. Doczekał sie najpierw długo wyczekiwanej córki Ani, następnie dwa lata później przyszła na świat Madzia. Ania była jego oczkiem w głowie, zwariował na jej punkcie. 8 września 2016r., po powrocie z pracy do domu, znalazłam męża obok łóżka leżącego na podłodze, bez kontaktu, cały drżał. Nie wiadomo co było tego powodem, nie wiadomo ile tak leżał, ponieważ cały dzień nie było nikogo w domu.

W szpitalu w Nowym Sączu został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej, a jego stan określono jako krytyczny. Pierwsza diagnoza była pomyślna - miał z tego wyjść. Po 6 dniach pobytu na OIOMie postawiono diagnozę: uszkodzenie kory mózgowej na wskutek niedotlenienia. Na OIOMie przebywał w sumie 4 tygodnie, następnie przeniesiono go na oddział wewnętrzny.

Marek jest w stanie wegetatywnym. W sądeckim szpitalu przebywał do połowy grudnia 2015r., następnie został przewieziony do sadeckiego hospicjum, gdzie przebywał do lutego 2016r. Marek przeszedł rehabilitację w ośrodku prof. Talara koło Iławy, w ośrodku rehabilitacyjnym w Toruniu, obecnie ponownie przebywa w ośrodku prof. Talara.

 

- Nie wiemy co będzie. Zaczyna brakować pieniędzy na rehabilitację. Wszystkie pobyty w ośrodkach rehabilitacyjnych są płatne - pokrywają je rodzice męża z własnych oszczędności, które też się kończą. Zgodnie z tym co mówią lekarze, tylko intensywna rehabilitacja, do 12 miesięcy od wypadku, daje mu szanse na wybrudzenie - mówi p. Urszula.

- Skoro Bozia go nie zabrała, to znaczy że ma cos jeszcze do zrobienia na tym świecie. Są przecież córki, które pytają czy tata nadal śpi i kiedy się wybudzi. Odpowiadam, że nie wiem kiedy to nastąpi, a młodsza córka mówi że „przecież dorośli wszystko wiedzą”. „A jak wyzdrowieje to koniecznie musi nas zabrać nad morze” - powtarza ciągle starsza córka Madzia.

Żeby marzenia się spełniły, potrzebna jest nam Wasza pomoc, bo tylko rehabilitacja może cos pomóc, daje nadzieję.Rozliczenie akcji - stan na dzień 28.08.2018r.

1.213,66 złDarowizny
1.316,04 złWpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2016
- 1.100,00 złWydatkowano na leczenie
- 0,50 złNiezależne prowizje i opłaty bankowe
1.429,20 złPozostało

 

Galeria chwały
czyli chronologiczny wykaz Darczyńców, którzy wpłacili pieniądze na konto - obejmuje wpłaty zaksięgowane

stan na dzień 28.08.2018r.

OSOBY FIZYCZNE
Andrzej Huza; Stanisław Bednarczyk; Czesława Jankowicz; Małgorzata Basiaga;

FIRMY I INSTYTUCJE
...

Pomóż i zobacz ile daje to radości...
Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku

 

Pomagając także korzystasz

Wszystkim Darczyńcom dziękujemy za pomoc oraz przypominamy, że darowizny przekazane na nasze konta podlegają odpisom podatkowym. 

  • dla osób fizycznych - jest to limit do 6% od dochodu
  • dla osób prawnych - jest to limit do 10% od dochodu
     

 

|   Wizyty: teraz 1 , dzisiaj 1 , miesiąc 25 , rok 484  |   Ostatnia aktualizacja: 31-03-2020   |   Zgłoś błąd na stronie: mail   |