Ta witryna używa cookies. Zamknij
Na RatunekWolontariatWypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjegoFESTYN RODZINNY - oferta animacyjna dla dzieciŚlub z sercem
KRS 0000020382


Nasz profil na Naszej Klasie


Pomóż - wpłaty online:
Płatności.pl
newsletter


Kryszta-y Soli Otrzymaliśmy Nagrodę Kryształy Soli - dla najlepszej organizacji pozarządowej w Woje- wództwie Małopolskim, w kategorii polityka społeczna
Ziarnko Gorczycy ZIARNKO GORCZYCY za wyzwalanie dobra w ludziach, za profesjona- lizm i uczciwość, usta- nawianie wysokich standardów w pracy org. pozarządowych
Amicus HominumAMICUS HOMINUM dla Małgosi Wróbel za projekt „Chata”


Strona zgodna ze standardem XHTML 1.0 Transitional

 

OLIWIER KASPEROWICZ (ur. 2013r.)

Oliwier urodził się jako zdrowy chłopiec. Dopiero w 3 miesiącu życia choroba dała o sobie znać. Na początku były to tylko nieliczne zmiany skóry na ciele. Obecnie syn ma zajęte całe ciało tzw. erytodermię. Syn choruje na AZS – atopowe zapalenie skóry oraz na powiązane z atopią choroby tj. astma, alergia (pokarmowa, kontaktowa), alergiczny nieżyt nosa.

Oliwier leczony był w wielu klinikach w Polsce ale niestety nigdzie nie leczono i nie szukano przyczyny atopii tylko jej skutek jakim jest swędząca, sucha, czerwona skóra. Syn musi być pod opieką wielu specjalistów: alergologa, dermatologa, okulisty, immunologa, laryngologa, pulmonologa, gastrologa, dietetyka. Ponieważ atopia to bardzo przebiegła choroba i nie wiadomo kiedy może zaatakować różne narządy ciała.

Leczenie u Oliwiera polega na stosowaniu diety eliminacyjnej, gdyż jest uczulony m. in. na gluten, mleko, jajko, ziemniaki – to bardzo kosztowna dieta. Dostaje również leki na choroby leczone powyżej. Syn wymaga stałej opieki jednego z rodziców ponieważ jego skóra wymaga ciągłej pielęgnacji w postaci stosowania tzw. mokrego opatrunku oraz smarowania maściamii kremami co 2 godz., zarówno w dzień jak i w nocy. Maści, kremy wystarczają synowi na dwa dni z powodu zajęcia chorobą całego ciała, a te są bardzo drogie.

Oliwier próbuje być pogodnym dzieckiem, ale niestety choroba zdominowała całe jego młodziutkie życie. W zabawie przeszkadza mu swędząca skóra oraz zmęczenie spowodowane niewyspaniem ponieważ choroba zakłóca również jego sen.  W nocy świąd jest tak mocny ze wybudza go ze snu. Niestety leki i maści które przyjmuje na świąd na niego nie działają i szybko się uodparnia.

Jest szansa na to aby złagodzić objawy choroby ale do tego potrzebne są specjalistyczne, kosztowne badania oraz terapia za granicą, które pomogą znaleźć przyczynę atopii u Oliwiera. Na razie niestety nie znamy przyczyny i leczymy tylko objawy, które nie maleją, a wręcz się nasilają, dlatego zwracamy się do Państwa o wsparcie leczenia naszego Synka, będziemy wdzięczni za każdą wpłaconą złotówkę.

 Oliwier 

Hej! Jestem Oliwier. Chciałbym cieszyć się wszystkim co się wokół mnie dzieje. Może kiedyś… Dziś jest z tym problem, bo jestem chory. Gdyby to była jedna choroba, nie byłoby źle, ale mam cały komplet: astmę, alergię i najgorsze ze wszystkiego atopowe zapalenie skóry. Lekarze nie znaleźli przyczyn moich kłopotów. Mam kłopot z jedzeniem, bo prawie na wszystko jestem uczulony i ze spaniem, bo budzi mnie ból. W szpitalach za granicą specjaliści mają swoje sposoby na znalezienie przyczyn kłopotów takich dzieci jak ja, ale za leczenie poza Polską trzeba dużo zapłacić. Może uda się zebrać pieniążki na terapię, która sprawi, że będę mógł wreszcie bawić się i spać bez bólu. 

Jak pomóc ?

 wpłać dowolną kwotę na specjalne konto bankowe 

Stowarzyszenie SURSUM CORDA
26 8805 0009 0018 7596 2000 0080

z dopiskiem/tytułem "Oliwier Kasperowicz"

W przypadku wpłat z zagranicy należy podać dodatkowo kod swift: 
POLUPLPR, zaś przed numerem powyższego rachunku wpisać: PL

 

 przekaż 1% podatku 
w deklaracji PIT wpisz nasz  nr KRS 00000 20382
w polu "Cel szczegółowy" dopisz "Oliwier Kasperowicz"

 


 KRS na SMS  Ściągnij za darmo SMS-em nr KRS na komórkę i miej podczas rozliczania PIT !

Wyślij bezpłatny SMS o treści KRS na darmowy nr 4321, a odeślemy Ci nieodpłatnie nasz nr KRS !

SMS działa w miesiącach styczeń-kwiecień
Rozlicz PIT przez internet za pomocą darmowego programu e-PITy
(drukuje i wysyła PIT przez internet)

Wypełnij Pity online 2018

w polu "Cel szczegółowy 1%" wpisz imię i nazwisko Podopiecznego


 
Bieżące rozliczenie akcji - stan na dzień 29.08.2019r.

23.936,23 złDarowizny
3.590,60 złWpływ z kampani 1% w roku podatkowym 2014
13.882,20 złWpływ z kampani 1% w roku podatkowym 2015
11.968,20 złWpływ z kampani 1% w roku podatkowym 2016
19.463,94 złWpływ z kampani 1% w roku podatkowym 2017
 - 57.705,89 złWydatkowano na leczenie
- 14,50 złNiezależne prowizje i opłaty bankowe
15.120,78 złPozostało na dalsze leczenie

 

Galeria chwały
czyli chronologiczny wykaz Darczyńców, którzy wpłacili pieniądze na konto - obejmuje wpłaty zaksięgowane

OSOBY FIZYCZNE
Przemysław Fiut; Małgorzata Basiaga; Michał Grzywacz; Grażyna Stoczko; Adam Klaczyński; Andrzej Petryna; Adam Jarosz; Jan Kowalski;

FIRMY I INSTYTUCJE
Spółdzielnia Pracy "Muszynianka"; ASTOR sp. z o.o.; INFINITAS;

Pomóż i zobacz ile daje to radości...

 Pomagając także korzystasz

Wszystkim Darczyńcom dziękujemy za pomoc oraz przypominamy, że darowizny przekazane na nasze konta podlegają odpisom podatkowym. 

  • dla osób fizycznych - jest to limit do 6% od dochodu
  • dla osób prawnych - jest to limit do 10% od dochodu

 

|   Wizyty: teraz 1 , dzisiaj 2 , miesiąc 22 , rok 299  |   Ostatnia aktualizacja: 22-10-2019   |   Zgłoś błąd na stronie: mail   |