Na RatunekWolontariatWypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjegoFESTYN RODZINNY - oferta animacyjna dla dzieciŚlub z sercem
KRS 0000020382


Nasz profil na Naszej Klasie


Pomóż - wpłaty online:
Płatności.pl
newsletter


Kryszta-y Soli Otrzymaliśmy Nagrodę Kryształy Soli - dla najlepszej organizacji pozarządowej w Woje- wództwie Małopolskim, w kategorii polityka społeczna
Ziarnko Gorczycy ZIARNKO GORCZYCY za wyzwalanie dobra w ludziach, za profesjona- lizm i uczciwość, usta- nawianie wysokich standardów w pracy org. pozarządowych
Amicus HominumAMICUS HOMINUM dla Małgosi Wróbel za projekt „Chata”


Strona zgodna ze standardem XHTML 1.0 Transitional

 

 

 

KASIA PULIT (ur. 2008r.)

Mam na imię Kasia. Ostatnie 4 lata swojego życia spędziłam w większości w szpitalu. Zdiagnozowano u mnie bardzo rzadką chorobę - malformację tętniczo-żylną policzka. 

 
Uwielbiam matematykę i rysunek. Potrafię gotować. Niestety nie moje talenty i zainteresowania, ale choroba dyktuje plan mojego dnia i decyduje o tym czy weekend spędzam na OIOMie czy z rodzicami i rodzeństwem w domu.
 
Nie wiem, co to znaczy wyjechać na wakacje, bo zawsze jest strach, czy nie będę mieć krwotoku.
 
Bardzo chciałabym zobaczyć morze, ale na razie nie mogę.
 
Choroba, która umiejscowiła się w moim policzku powoduje nadmierną produkcję krwi. Krew nie ma gdzie uciekać, rosną mi dodatkowe żyły. To wszystko deformuje mój policzek, który pokryty jest mnóstwem blizn pooperacyjnych.
 
Dobrze, że mam długie włosy i mogę nimi zasłaniać lewy policzek.
 
Mój lekarz prowadzący jest dobrym człowiekiem, który bardzo się o mnie troszczy. Jest profesorem. Powiedział, że tutaj w Polsce brakuje odpowiednich metod i sprzętu, aby można było mnie skutecznie leczyć. Znalazł jednak nadzieję w Berlinie, gdzie mają i metody i sprzęt...
 
Chciałabym bardzo skorzystać z tej szansy, ale musimy zebrać pieniądze na to leczenie, które jest bardzo kosztowne. Bardzo chciałabym pójść do szkoły, pojechać nad morze i przestać się bać. Jeśli uda mi się pokonać chorobę, zostanę lekarzem, profesorem, tak jak mój doktor prowadzący. I będę leczyć dzieci, żeby mogły spełniać swoje marzenia.
 
Aktualności
11.01.2018 | Jestem już po pierwszej wizycie w klinice w Niemczech. Podczas tego pobytu lekarze zrobili mi dwa zabiegi, które częściowo pozamykały u mnie chore naczynia. Zaraz po powrocie do Polski wróciłam do szkoły i cieszę się, że mogę z kolegami i koleżankami spędzać czas. Następny zabieg  za granicą mamy zaplanowany na wakacje, ale co miesiąc jeżdżę do kontroli do mojego profesora w Krakowie, który leczył mnie przed wyjazdem do Niemiec.
 
 


Jak pomóc ?

 Wpłać dowolną kwotę na specjalne konto bankowe 

Stowarzyszenie SURSUM CORDA

26 8805 0009 0018 7596 2000 0080
z dopiskiem/tytułem 
"Kasia Pulit"

 

W przypadku wpłat z zagranicy należy podać dodatkowo kod swift: 
POLUPLPR, zaś przed numerem powyższego rachunku wpisać: PL

 

 przekaż 1% podatku 
w deklaracji PIT wpisz nasz  nr KRS 00000 20382
w polu "Cel szczegółowy" dopisz 
"Kasia Pulit"

 

  

Rozlicz PIT przez internet za pomocą darmowego programu e-PITy
(drukuje i wysyła PIT przez internet)

 

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku

w polu "Cel szczegółowy 1%" wpisz imię i nazwisko PodopiecznegoBieżące rozliczenie akcji - stan na dzień 29.08.2019r.

23.626,53 złDarowizny na rachunek bankowy
13.396,31 złWpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2017
- 5.256,51 złWydatkowano na leczenie
- 0,00 złNiezależne prowizje i opłaty bankowe
31.766,33 złPozostało na dalsze leczenie

 

Galeria chwały
czyli chronologiczny wykaz Darczyńców, którzy wpłacili pieniądze na konto - obejmuje wpłaty zaksięgowane

 

OSOBY FIZYCZNE:
Danuta Gądek-Czaja; Edyta i Piotr Król; Dorota Rusnak; Kazimierz Pogwizd; Magdalena Jodłowska; Waldemar Dyrek; Agnieszka Kowalczyk; Agnieszka Kawalec; Beata Ceglińska; Damian Hudomięt;  Anna Jodłowska; Barbara i Grzegorz Olszak; Katarzyna Hordejuk; Marta Kaletka; Renata Leja; Jakub Dziewięcki; Magdalena Biskup; Marcin Cięciel; Magdalena Pietrzak; Robert Kożuch; Piotr Morawiecki; Anna Matyasik; Katarzyna Kunicka; Monika Dyrek; Zając Anna Urszula; Wróbel Stanisława; Urszula Tokarczyk; Wiesław Sieracki; Piotr Ciuła; Skrzekut Maria; Beata Szutenbach; Stanisława Śmiałek; Kazimierz Jan Pogwizd; Lidia Kuzera; Anna Powroźnik; Bargieł Magdalena; Monika Halina Leśniak; Pulit Iwona; Szulborski Marcin; Pracownicy Szkoły Podstawowej im. J. Kochanowskiego w Świdniku; Grono Pedagogiczne Gimnazjum w Łukowicy; Uczniowie, Nauczyciele i Pracownicy Szkoły Podstawowej w Łukowicy; Maria Kotas-Żelasko; Jacek Nienałtowski; Agnieszka Kowalczyk; Agnieszka Leja; Marek Stolarek;


 

FIRMY I INSTYTUCJE:
Szkoła Podstawowa Im.Mikołaja Kopernika w Młyńczyskach;

Pomóż i zobacz ile daje to radości...
Pomagając także korzystasz

Wszystkim Darczyńcom dziękujemy za pomoc oraz przypominamy, że darowizny przekazane na nasze konta podlegają odpisom podatkowym. 

  • dla osób fizycznych - jest to limit do 6% od dochodu
  • dla osób prawnych - jest to limit do 10% od dochodu
  |   Ostatnia aktualizacja: 28-05-2020   |   Zgłoś błąd na stronie: mail   |