Ta witryna używa cookies. Zamknij
Na RatunekWolontariatWypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjegoFESTYN RODZINNY - oferta animacyjna dla dzieciŚlub z sercem
KRS 0000020382


Nasz profil na Naszej Klasie


Pomóż - wpłaty online:
Płatności.pl
newsletter


Kryszta-y Soli Otrzymaliśmy Nagrodę Kryształy Soli - dla najlepszej organizacji pozarządowej w Woje- wództwie Małopolskim, w kategorii polityka społeczna
Ziarnko Gorczycy ZIARNKO GORCZYCY za wyzwalanie dobra w ludziach, za profesjona- lizm i uczciwość, usta- nawianie wysokich standardów w pracy org. pozarządowych
Amicus HominumAMICUS HOMINUM dla Małgosi Wróbel za projekt „Chata”


Strona zgodna ze standardem XHTML 1.0 Transitional

 

KAROLEK KASPRZYK (ur. 2005r.)

Karolek ma kocie oczy i pszeniczne loki – tak opowiada o nim mama, pani Anna Kasprzyk. Żyje wbrew rokowaniom lekarzy... Ślicznymi, ciekawymi oczętami ogląda świat z podwójną uwagą, bo bardzo słabo słyszy. Pierwsze dźwięki świata usłyszał, gdy miał cztery latka – dzięki wszczepionemu implantowi ślimakowemu. Nie mówcie jednak do niego szeptem. Jeszcze nie potrafi samodzielnie chodzić, ale umie wstać i postawić parę kroków wspierając się na rączkach. Jeszcze nie potrafi mówić, ale pięknie okazuje radość, miłość, smutek - gestem i głosem, który jeszcze tak trudno uporządkować w słowa…

Bardzo chcielibyśmy, aby kiedyś mówił, chodził, aby jego rodzice nie musieli już bać się o jego życie.

Zaprzyjaźnijcie się z chłopcem o kocich oczach, a jest szansa, że tak się stanie.
Gdy siedem lat temu Karol przyszedł na świat, lekarze określili jego stan jako krytyczny. Zdiagnozowano u niego wrodzoną wadę mózgu, głuchotę, przepuklinę przeponową, później też nadciśnienie płucne i przewężenia tchawicy.

Przez dwa lata i trzy miesiące oddychał dzięki respiratorowi, dziś może już oddychać sam. Wbrew rokowaniom i na przekór kolejnym chorobom, które ujawniały się z wiekiem, stan chłopca poprawiał się z miesiąca na miesiąc i z roku na rok.

- Przez pierwsze lata rokowania były niepewne i choć żaden lekarz jeszcze tego nie odwołał, synek czyni postępy, a proporcje między leczeniem a rehabilitacją od około dwóch lat ciągle się zmieniają na rzecz rehabilitacji. Innymi słowy, teraz Karol potrzebuje przede wszystkim rehabilitacji – mówi pani Anna.

Na tę rehabilitację, która daje nadzieję na pierwsze samodzielnie postawione kroki i wypowiedziane słowa, potrzeba mnóstwo pieniędzy.

Kto sam nie może zasilić Karolkowego konta, niechaj niesie w świat wieść, że trzeba pomóc. A kto chce go lepiej poznać – niech zajrzy tutaj:
www.lobzovkajestdzis.blogspot.com

 Karol  

Jestem Karol. Mama i tato mówią, że jestem cudem. Pewnie dlatego, że  urodziłem się bardzo chory i niewiele brakowało, żebym był dziś aniołkiem. Postanowiłem jednak, że nieprędko będę aniołkiem i chyba dobrze, bo mam cudownych rodziców, fajne siostry i dużo ciekawych rzeczy do zrobienia na tym świecie. Kiedy byłem mały, nic nie słyszałem. Lekarze włożyli mi do ucha implant ślimakowy więc już słyszę i jest super! Ale wiesz… pomylili się w jednej sprawie bo nie wierzyli, że będę kiedyś chodził, a ja już prawie umiem chodzić! Nauczę się jeszcze wielu innych rzeczy, żeby ucieszyć mamę i tatę. Pomożesz mi?pobierz plakat, wydrukuj, rozwieś i pomagaj z nami >>

Jak pomóc ?

 wpłać dowolną kwotę na specjalne konto bankowe 

Stowarzyszenie SURSUM CORDA
26 8805 0009 0018 7596 2000 0080

z dopiskiem/tytułem "Karol Kasprzyk"

W przypadku wpłat z zagranicy należy podać dodatkowo kod swift: 
POLUPLPR, zaś przed numerem powyższego rachunku wpisać: PL

 

 przekaż 1% podatku 
w deklaracji PIT wpisz nasz  nr KRS 00000 20382
w polu "Cel szczegółowy" dopisz "Karol Kasprzyk"

 


 KRS na SMS  Ściągnij za darmo SMS-em nr KRS na komórkę i miej podczas rozliczania PIT !

Wyślij bezpłatny SMS o treści KRS na darmowy nr 4321, a odeślemy Ci nieodpłatnie nasz nr KRS !

SMS działa w miesiącach styczeń-kwiecień
Rozlicz PIT przez internet za pomocą darmowego programu e-PITy
(drukuje i wysyła PIT przez internet)

Wypełnij Pity online 2017

w polu "Cel szczegółowy 1%" wpisz imię i nazwisko PodopiecznegoAktualności:
 


11.02.2014r.

Hej, hej! Pozdrawia Was najpiękniej jak umie, Wasz Przyjaciel Karol - "Kocie Oko".

Macha rączką, gra dla Was na pianinie, uśmiecha się... Nawet śpiewać się nauczył, aby spełnić marzenie swojego taty!
Tato ułożył kiedyś kołysankę, w której wyraził takie oto marzenie: "A kiedyś pięknego lata powiesz do mnie wreszcie: tata" Kołysanka spełniła się!
Dzięki Waszej życzliwości - mili "podarunkowicze" jednego procencika, przez cały ubiegły rok Karolek mógł się rehabilitować.

- Przede wszystkim Karol nam śmignął. Sięga głową ponad stół:) - opowiada mama chłopca. - Drugi rok chodzi do fajnej szkoły, ma świetną klasę oraz serdecznych, kreatywnych nauczycieli. Uwielbia muzykę:), toteż najbardziej lubi zajęcia z panem Arturem w sali pełnej prawdziwych instrumentów. Zamieniliśmy mu wózek z "dzieciowego" na półaktywny i zaczęło się. Umiejętność prowadzenia tego pojazdu opanował nie wiadomo kiedy. Usiadł i już wiedział co i jak:) Nie znosi, kiedy zaciągamy mu hamulce, ale radzi sobie z tym problemem doskonale. Pyk, pyk małym paluszkiem i do przodu:)

Bardzo często inicjuje zabawy i wciąga w nie innych. Zdaje się rozumieć coraz więcej z zasad otaczającej go rzeczywistości. Wie jak działa piekarnik, wie, gdzie miejsce spodni, skarpet, butów czapki, bluzki i dobrze się bawi próbując założyć wszystko po kolei. Sam je. W minionym roku był z tatą na turnusie hipoterapeutycznym. Podsumowaniem efektów pracy może być stwierdzenie, że Karol idzie do przodu, czasami robi przystanek, ale do przodu, do przodu. W swoim nieprędkim tempie.
Gdy Karolek urodził się, lekarze nie dawali mu szans, że przeżyje. Gdy przeżył - rokowali, że raczej nigdy nie będzie w stanie utrzymać się na własnych nóżkach. I oto nads
zedł czas, gdy chłopak pokazał im figę z makiem.
 

- Spektakularnym wyczynem minionego roku była całkowicie samodzielnie przestana minuta i osiem sekund - cieszy się mama.

Jednym z najpiękniejszych wspomnień minionego roku była też wymiana uścisków z papieżem Franciszkiem. Karol i tata pojechali do Rzymu razem z trzynaściorgiem uczniów z jego szkoły. Podczas audiencji siedzieli w pierwszym rzędzie. Karol walczył z hamulcami, a jak tylko udało mu
się pokonać i hamulce i siłę mięśni taty, gnał co sił w bicepsach do przodu, do Franciszka:). Po audiencji papież przywitał każde dziecko i rodzica. I przytulił:)

 


Chłopiec "Kocie Oko" jeszcze niejeden raz może pokazać figę z makiem wszystkim, którzy zbyt słabo w niego wierzyli. My wierzymy baaardzo mocno! A Wy?
Bieżące rozliczenie akcji - stan na dzień 28.08.2018r.

25.764,74 zł
Darowizny, w tym wpłaty za aukcje Allegro
3.817,46 zł
Wpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2012
3.887,85 zł
Wpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2013
5.312,00 zł
Wpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2014
6.697,92 złWpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2015
6.748,29 złWpływy z Kampanii 1% za rok podatkowy 2016
- 38.399,50 zł
Środki wydatkowane na leki, rehabilitację i sprzęt rehabilitacyjny
- 40,00 zł
Niezależne prowizje bankowe
13.788,66 zł
Pozostało na dalsze leczenie

 

Galeria chwały
czyli chronologiczny wykaz Darczyńców, którzy wpłacili pieniądze na konto - obejmuje wpłaty zaksięgowane

stan na dzień 28.08.2018r.

OSOBY FIZYCZNE
Rafał  Moller i  Komasińska-Moller Maja; Agnieszka Marta Dubiel; Danuta i Kamil Nowak; Piotr LeonowiczMichał Szkuta; kupujący na uakcjach charytatywnych w serwisie Allegro; Mariusz Miller; Elżbieta Maria Wiater; Marta Cieśluk; Piotr i Joanna Leonowicz; Dorota Kyntaja; Wojciech Langer; Paweł Zębala;  Iwona Maria Dobosz; Łukasz Adam Lichota; Grzegorz Ginter; Banasiewicz Elżbieta; Agata Mucha; Izabela Jakubek;

FIRMY I INSTYTUCJE
M.MME Bastien Bodet 2 BLD Jules SA LENTINY;  BYSTYLE Przemysław Górny; Kancelaria Radcy Prawnego Jerzy Muz;

Pomóż i zobacz ile daje to radości...
Pomagając także korzystasz

Wszystkim Darczyńcom dziękujemy za pomoc oraz przypominamy, że darowizny przekazane na nasze konta podlegają odpisom podatkowym. 

  • dla osób fizycznych - jest to limit do 6% od dochodu
  • dla osób prawnych - jest to limit do 10% od dochodu
|   Wizyty: teraz 1 , dzisiaj 1 , miesiąc 106 , rok 772  |   Ostatnia aktualizacja: 16-01-2019   |   Zgłoś błąd na stronie: mail   |