Ta witryna używa cookies. Zamknij
Na RatunekWolontariatWypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjegoFESTYN RODZINNY - oferta animacyjna dla dzieciŚlub z sercem
KRS 0000020382


Nasz profil na Naszej Klasie


Pomóż - wpłaty online:
Płatności.pl
newsletter


Kryszta-y Soli Otrzymaliśmy Nagrodę Kryształy Soli - dla najlepszej organizacji pozarządowej w Woje- wództwie Małopolskim, w kategorii polityka społeczna
Ziarnko Gorczycy ZIARNKO GORCZYCY za wyzwalanie dobra w ludziach, za profesjona- lizm i uczciwość, usta- nawianie wysokich standardów w pracy org. pozarządowych
Amicus HominumAMICUS HOMINUM dla Małgosi Wróbel za projekt „Chata”


Strona zgodna ze standardem XHTML 1.0 Transitional

 

 

KACPER NAJDUCH (ur. 1997r.)

Urodziłem się z licznymi wadami układu moczowego m.in..: zastawką cewki tylnej, torbielą na nerce prawej, wodonerczem i wodobrzuszem. Wczesne dzieciństwo spędziłem głównie w szpitalach. Przeszedłem wtedy wiele poważnych operacji takich jak: usunięcie torbieli nerki prawej, kilkukrotne przeszczepianie moczowodów, usunięcie zastawki cewki tylnej, wyłonienie różnego rodzaju stomii odbarczających lewą nerkę. Ogromne ilości przyjmowanych leków ratujących mi życie spowodowały trwałe i nieodwracalne uszkodzenie słuchu (obustronna głuchota). Ponadto mam niedobór wagi i wzrostu, w związku z czym przez 3 lata byłem leczony w Warszawie hormonem wzrostu.

Od czasu zdiagnozowania moich chorób opiekuje się mną mama, przez co musiała zrezygnować z pracy. Od 2015 roku byłem co drugi dzień dializowany. W tym okresie przeszedłem dwie kolejne operacje (usunięcie obydwu nerek) przygotowujące mnie do przeszczepu .
Miesiąc przed swoimi 21 urodzinami dostałem szanse na nowe, lepsze życie. 6 czerwca 2018 roku w Szpitalu Klinicznym Dzieciątka Jezus w Warszawie lekarze przeprowadzili skomplikowaną operację przeszczepienia mi nerki z nadpęcherzowym odprowadzeniem moczu metodą Brickera.

Pomimo ciężkiej choroby wiążącej się z wieloma ograniczeniami w codziennym funkcjonowaniu jestem osobą bardzo pogodną, pełną energii i optymizmu oraz mimo bycia głuchoniemym - bardzo otwartą na ludzi. Jak każdy zwykły chłopak mam swoje pasję i marzenia. Uwielbiam komiksy i komputery. Od wielu lat interesuje się również starymi samochodami, zbieram ich modele, czasami, jeśli zdrowie mi na to pozwala, jeżdżę na zloty samochodowe.

Życie po przeszczepie wiąże się z ogromnymi kosztami związanymi z częstymi wizytami w Warszawie, drogimi lekami oraz środkami do pielęgnacji stomii.

 

Na początku 2019 roku kiedy wszystko miało się już układać zdiagnozowano u mnie nowotwór układu chłonnego. Przeżyłem również zawał płuca. Kolejne tygodnie spędzone w szpitalu, wycięcie węzłów chłonnych,chemia i kolejna walka o zdrowie. Po raz kolejny apeluje o wsparcie finansowe ponieważ coraz większe koszty leczenia przerastają znacznie nasz budżet. Dziękuję. 
 


Jak pomóc ?

 wpłać dowolną kwotę na specjalne konto bankowe 

Stowarzyszenie SURSUM CORDA
26 8805 0009 0018 7596 2000 0080

z dopiskiem/tytułem "Kacper Najduch"

W przypadku wpłat z zagranicy należy podać dodatkowo kod swift: 
POLUPLPR, zaś przed numerem powyższego rachunku wpisać: PL

 

 przekaż 1% podatku 
w deklaracji PIT wpisz nasz  nr KRS 00000 20382
w polu "Cel szczegółowy" dopisz "Kacper Najduch"

 


 KRS na SMS  Ściągnij za darmo SMS-em nr KRS na komórkę i miej podczas rozliczania PIT !

Wyślij bezpłatny SMS o treści KRS na darmowy nr 4321, a odeślemy Ci nieodpłatnie nasz nr KRS !

SMS działa w miesiącach styczeń-kwiecień
Rozlicz PIT przez internet za pomocą darmowego programu e-PITy
(drukuje i wysyła PIT przez internet)

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku

w polu "Cel szczegółowy 1%" wpisz imię i nazwisko PodopiecznegoBieżące rozliczenie akcji - stan na dzień 29.08.2019r.

4.479,60 złDarowizny
- 4.502,04 złWydatkowano na leczenie
- 0,00 złNiezależne prowizje i opłaty bankowe
- 22,44 złPozostało na dalsze leczenie

 

Pomóż i zobacz ile daje to radości...
Pomagając także korzystasz

Wszystkim Darczyńcom dziękujemy za pomoc oraz przypominamy, że darowizny przekazane na nasze konta podlegają odpisom podatkowym. 

  • dla osób fizycznych - jest to limit do 6% od dochodu
  • dla osób prawnych - jest to limit do 10% od dochodu
|   Wizyty: teraz 1 , dzisiaj 3 , miesiąc 95 , rok 739  |   Ostatnia aktualizacja: 20-01-2020   |   Zgłoś błąd na stronie: mail   |