Na RatunekWolontariatWypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjegoFESTYN RODZINNY - oferta animacyjna dla dzieciŚlub z sercem
KRS 0000020382


Nasz profil na Naszej Klasie


Pomóż - wpłaty online:
Płatności.pl
newsletter


Kryszta-y Soli Otrzymaliśmy Nagrodę Kryształy Soli - dla najlepszej organizacji pozarządowej w Woje- wództwie Małopolskim, w kategorii polityka społeczna
Ziarnko Gorczycy ZIARNKO GORCZYCY za wyzwalanie dobra w ludziach, za profesjona- lizm i uczciwość, usta- nawianie wysokich standardów w pracy org. pozarządowych
Amicus HominumAMICUS HOMINUM dla Małgosi Wróbel za projekt „Chata”


Strona zgodna ze standardem XHTML 1.0 Transitional

 

JUSTYNKA BUGAJSKA (ur. 2019 r.)

Mam na imię Justynka i urodziłam się z zespołem Downa. Moi rodzice chyba byli w szoku, kiedy się dowiedzieli, bo przez chwilę stali jak wryci. Ale szybko na ich twarzach pojawił się uśmiech i cały czas mówili mi jak bardzo mnie kochają i cieszą się, że jestem! Niestety radość nie trwała długo, bo okazało się, że mam dziwne napady, a lekarz powiedział, że to padaczka polimorficzna. Od tego czasu rodzice martwią się czy dadzą radę pokryć wszystkie koszty związane z moją rehabilitacją, zajęciami indywidualnymi u specjalistów i wizytami u lekarzy. Pomożesz?

 

Podobno, kiedy u maluszków takich jak ja przed drugim miesiącem życia pojawiają się napady padaczkowe, to rokowania nie są najlepsze. Ale ja się tym nie przejmuję i zamierzam walczyć o swoje zdrowie. Mama cały czas mówi, że jestem SIŁACZKĄ i chyba ma rację, bo obecnie ataki ustąpiły. To nie znaczy, że wszystko jest super. Każdy dzień to dla mojej rodziny wielka niewiadoma, a kiedy się kończy bez ataku padaczki, to wszyscy jesteśmy bardzo szczęśliwi.  

 

Najbardziej nie lubię codziennego zażywania leków przeciwpadaczkowych i tych na jakieś zaburzenia metaboliczne. Nie wiem co to znaczy, ale brzmi groźnie… Mam też problemy z napięciem mięśniowym, wiotkość krtani i opóźniony rozwój psychoruchowy. Przyznacie, że trochę dużo jak na jedną małą osóbkę jak ja. Cały czas muszę się rehabilitować i trochę się martwię, bo nadal nie mogę podnieść główki kiedy leże na brzuszku. Mam nadzieję, że niedługo będę mogła robić znacznie więcej fajnych rzeczy.  

 

Mama i tata czuwają nade mną przez cały dzień i noc, bo często się dławię i wtedy jest bardzo nieprzyjemnie. Ale staram się dużo uśmiechać, bo to podobno pomaga wyzdrowieć. Ciągle jeździmy do jakiś lekarzy, to neurolog, to jakiś kardiolog, laryngolog, otolaryngolog czy okulista. Trochę się już w tym wszystkim pogubiłam. Dobrze, że mam fajnych rodziców, oni o wszystko dbają. Ale na moje leczenie potrzebujemy dużo pieniędzy i czuję, że to duże zmartwienie moich bliskich. Każda pomoc z Waszej strony byłaby wspaniała i za każde wsparcie już teraz bardzo dziękuję i przesyłam buziaczki. Kiedyś się odwdzięczę za Wasze dobre serca!Dzięki 1% Justynka będzie mogła:
    •    regularnie korzystać z zajęć indywidualnych
    •    brać udział w różnego rodzaju turnusach terapeutycznych
    •    pokryć koszty zajęć ze specjalistami
    •    korzystać ze wparcia lekarzy, bez konieczności stania w długich kolejkach.
 Jak pomóc ?

 wpłać dowolną kwotę na specjalne konto bankowe 

Stowarzyszenie SURSUM CORDA
26 8805 0009 0018 7596 2000 0080

z dopiskiem/tytułem 
"Justynka Bugajska"
W przypadku wpłat z zagranicy należy podać dodatkowo kod swift: 
POLUPLPR, zaś przed numerem powyższego rachunku wpisać: PL

 

 przekaż 1% podatku 
w deklaracji PIT wpisz nasz  nr KRS 00000 20382
w polu "Cel szczegółowy" dopisz "Justynka Bugajska"

 


 KRS na SMS  Ściągnij za darmo SMS-em nr KRS na komórkę i miej podczas rozliczania PIT !

Wyślij bezpłatny SMS o treści KRS na darmowy nr 4321, a odeślemy Ci nieodpłatnie nasz nr KRS !

SMS działa w miesiącach styczeń-kwiecień 
Rozlicz PIT przez internet za pomocą darmowego programu e-PITy
(drukuje i wysyła PIT przez internet)

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku

 
Pomagając także korzystasz

Wszystkim Darczyńcom dziękujemy za pomoc oraz przypominamy, że darowizny przekazane na nasze konta podlegają odpisom podatkowym. 

  • dla osób fizycznych - jest to limit do 6% od dochodu
  • dla osób prawnych - jest to limit do 10% od dochodu
  |   Ostatnia aktualizacja: 28-05-2020   |   Zgłoś błąd na stronie: mail   |