Na RatunekWolontariatWypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjegoFESTYN RODZINNY - oferta animacyjna dla dzieciŚlub z sercem
KRS 0000020382


Nasz profil na Naszej Klasie


Pomóż - wpłaty online:
Płatności.pl
newsletter


Kryszta-y Soli Otrzymaliśmy Nagrodę Kryształy Soli - dla najlepszej organizacji pozarządowej w Woje- wództwie Małopolskim, w kategorii polityka społeczna
Ziarnko Gorczycy ZIARNKO GORCZYCY za wyzwalanie dobra w ludziach, za profesjona- lizm i uczciwość, usta- nawianie wysokich standardów w pracy org. pozarządowych
Amicus HominumAMICUS HOMINUM dla Małgosi Wróbel za projekt „Chata”


Strona zgodna ze standardem XHTML 1.0 Transitional

 

JULIA NOSAL (ur. 2019 r.)

Jestem Julia i przyszłam na świat pod koniec września 2019 roku. Niestety okazało się, że jestem bardzo chora. Lekarze ciągle mówili o wrodzonym obniżonym napięciu mięśniowym, o niewydolności oddechowej, braku odruchu ssania i połykania… Mama była smutna, bo wykryto u mnie także guz móżdżku i potrzebna była skomplikowana operacja, a potem jeszcze jedna i zabieg o dziwnej nazwie – tracheotomia. Teraz mogę sama oddychać i jestem wreszcie w domu. Mama mówi, że potrzebujemy pomocy dobrych ludzi, bo moja rehabilitacja i leki są bardzo drogie. Pomożesz? 

 

Czasem sobie myślę, że cała historia mojej choroby musi być bardzo skomplikowana już dla samych lekarzy, a co dopiero dla mojej rodziny. Ja też nie czuję się z tym najlepiej, że akurat mnie musiały się przytrafić te wszystkie problemy zdrowotne. 

 

Przy jednej z operacji coś poszło nie tak, w mojej głowie pojawiło się krwawienie, a później okazało się, że przez to mam wodogłowie pokrwotoczne i dużo uszkodzeń mózgu… Bardzo szybko lekarze przekazali moim rodzicom kolejną złą informację, że badanie wykazało bardzo rzadki rodzaj guza, którego nazwy nie potrafię nawet wymienić, ale piszę się to jakoś tak: haemangiopericytoma II/III. To pewnie dlatego wszyscy zaczęli przygotowywać mnie do jakiejś podróży i potem znalazłam się już w Warszawie, podobno w bardzo dobrych rękach lekarzy z Instytutu „Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka”. Znowu nie miałam spokoju i musiałam przejść zabieg tracheotomii. Trudne te wszystkie medyczne nazwy… Dzięki temu jednak mogłam wreszcie samodzielnie oddychać, a to już coś.   

Ponieważ moja choroba, czyli nieproszony gość - guz móżdżku, jest bardzo rzadka u tak małych dzieci jak ja, lekarze zdecydowali, że nie będą mi podawać, jak oni to nazwali „chemii”, a do tego kazali mnie obserwować i czekać, co się wydarzy. Mówią też, że moje życie to tykająca bomba, ale rodzice robią wszystko żeby ją zatrzymać. Nie wiem co mieli na myśli, ale nie brzmi to dobrze. Mama jednak wydaje się nie tracić nadziei i cały czas powtarza, że mnie bardzo z tatą kochają i że wszystko będzie dobrze. Wtedy naprawdę czuje się znacznie lepiej, tym bardziej, że lekarze z Warszawy wreszcie pozwolili mi wrócić do domu. Najwyższa już pora. 

 

Wymagam teraz bardzo intensywnej rehabilitacji ruchowej i neurologopedycznej, rodzice czuwają nade mną niemal przez całą dobę. To bardzo męczące i bardzo ich za to podziwiam. Jestem cały czas podpięta do pulsometru, a jedzenie dostaję przez sondę. Moi bliscy bardzo się martwią, bo wizyty lekarskie, rehabilitacja i wszystkie lekarstwa kosztują więcej niż mama i tata zarabiają. Bez ludzi z dobrymi serduszkami może być nam trudno. Ale mam nadzieję, że nie zabraknie ich wokół nas… 

 Jak pomóc ?

 wpłać dowolną kwotę na specjalne konto bankowe 

Stowarzyszenie SURSUM CORDA
26 8805 0009 0018 7596 2000 0080

z dopiskiem/tytułem 
"Julia Nosal"
W przypadku wpłat z zagranicy należy podać dodatkowo kod swift: 
POLUPLPR, zaś przed numerem powyższego rachunku wpisać: PL

 

 przekaż 1% podatku 
w deklaracji PIT wpisz nasz  nr KRS 00000 20382
w polu "Cel szczegółowy" dopisz "Julia Nosal"

 


 KRS na SMS  Ściągnij za darmo SMS-em nr KRS na komórkę i miej podczas rozliczania PIT !

Wyślij bezpłatny SMS o treści KRS na darmowy nr 4321, a odeślemy Ci nieodpłatnie nasz nr KRS !

SMS działa w miesiącach styczeń-kwiecień 
Rozlicz PIT przez internet za pomocą darmowego programu e-PITy
(drukuje i wysyła PIT przez internet)

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku

 
Pomagając także korzystasz

Wszystkim Darczyńcom dziękujemy za pomoc oraz przypominamy, że darowizny przekazane na nasze konta podlegają odpisom podatkowym. 

  • dla osób fizycznych - jest to limit do 6% od dochodu
  • dla osób prawnych - jest to limit do 10% od dochodu
  |   Ostatnia aktualizacja: 28-05-2020   |   Zgłoś błąd na stronie: mail   |